Nikon D3300 a nový 18-55 VR II

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 7. 1. 2014 11:35

Někde jsem viděl prodejní čísla Nikonu a D3k byly na špičce, takže se jim nedivím, i prodeje D800 a D7000 byly vysoko nad D7100. Takže se jim nedivím. Podle fám má být brzy představený nástupce D4, a kromě D3300 a dvou nových objektivů 18-55 a 35/1,8 FX je ve hře ještě nástupce D7100 a nástupce D800 a celá řada nových objektivů, pro mne v podstatě zatím nezajímavých.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 1. 2014 13:46

Puntík, to je otázka, protože ani dobrá optika nezlepší ten neslany nemastny rozsah, ale pro nevyhranene rodinné focení proč ne? Ale moc lidí kteří mají zájem o takové focení se na fóru neobjevuje.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 7. 1. 2014 13:58

Je to logické. Já totiž vůbec nevěřím tomu, že by v posledních řekněme dvou letech jakémukoli výrobci vydělávaly víc profi těla, než low endy. Podle mě D3xxx vydělává/vydělala mnohem víc, než třeba D7x00. Ta cena tam nehraje roli. Celkem často se pohybuji v lokální Fotolab prodejně a téměř výždy tam vidím někoho kupovat červenou D3200 :-)

Proto jsem se i celkem vyhradil proti videu, které vydal Canon na svém oficiálním youtube kanále, kde ukazuje, proč je tak super mít fullframe. Oni si podle mě řežou pod sebou větev takovým videem.
Vždyť přece když jsem začátečník, nebo jen nějaký nadšenec, co doteď fotil na auto, tak nebudu moc investovat a koupím D3xxx, případně D5xxx. A když začnu být "profíkem", tak už přece dávno vím, co umí FF (nebo aspoň teoreticky) a tak nepotřebuju propagační videa o tom, že si mám koupit FF, protože prostě fotí líp než APS-C.

Nikon to naopak podle mě celkem chápe. Proto je každá reklama v TV: "Jsem Nikon D3200" a ne "Jsem Nikon D4 a stojím dvěstě klacků".

EDIT: K tomu objektivu. Kdyby ho trochu posunuli dolů na nějakých 16-45, nechali mu stejnou cenu jako má nynější 18-55 a měl tu údajnou kvalitu nejnovějšího 18-55, tak bych ho hned bral. Takové nějaké levné sklo na občasnou fotku by se mi hodilo.
Naposledy upravil Bartyx dne 7. 1. 2014 14:01, celkově upraveno 1
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 7. 1. 2014 14:00

FotoABC: já jsem s D3200 spokojenej, to tělo je za ty peníze výborný. Jestli dali novej procesor, určitě ho ještě ladí a testují na méně citlivých zákaznících, než to prdnou do D810, kde jim to zkušení uživatelé podrobí zevrubnému revers-ingenýringu :). 60fps je asi nutnost.

Určitě má vliv i to, že těch D3200 a D5300 prodají kvanta a tak i ten procík nasekají v tunách. Dát to do profi produktu, by bylo nejspíš v konečném důsledku dražší pro všechny.

-- 7. 1. 2014 14:02 --

Bartyx: přesně :)

-- 7. 1. 2014 14:10 --

WiFi a absence low-pass filtru v entry modelu
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bartyx 7. 1. 2014 14:19

Wifi tam není. Jen je kompatibilní s tím adaptérem. A low pass filter chybí kvůli rozlišení. To už bude asi už každý budoucí Nikon.

Jinak jen otázka? K čemu je to tlačítko na zoom prstenci toho nového objektivu? Tak nějak koukám, že ten přední člen není pro ostření moc vhodný. Snad se neostří zoom prstencem se stisknutým tlačítkem. To mi nepřipadá úplně pohodlné, i když je to asi daň za celkem výrazné snížení rozměrů.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 7. 1. 2014 15:33

A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 1. 2014 19:47

Jasně že je fotka primární cíl, ale abys mohl říct kdo bude nejrychlejší na severní smyčce, tak musíš vědět jaké má schopnosti řidič za volantem.

Když si sem někdo přijde pro radu a udá svůj rozpočet, tak je na místě navrhnout nejlepší možnou sestavu v těch penězích. Jestli tazatel na takovou výbavu stačí, nebo výbava stačí na tazatele je věc druhá. A podle mě má smysl přít se o technice, protože tam aspoň víme o co se přeme. Ale přít se o nevyfocených fotkách a neznámých fotografech je chození po vodě.

Nevím co mě v tom Iráku potká, ale vím co chci :P chci tři špičkové zoomy, které mě nezradí snad v žádné situaci :) . Myslím, že profík reportážista, tuplovaně pokud fotí v nepříznivých podmínkách, si s tím vystačí.

Já souhlasím, nebojme se toho postavme proti sobě dvojset od Pentaxu a svatou trojku od Nikonu. Myslím, že pokud se do toho správně zapojí cena, váha, stabilizace atd, tak nakonec do toho Iráku pojedu s Pentaxem K-3 a dvojsetem a ještě si budu rochnit. :D
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 7. 1. 2014 21:09

No, netreba zabudat, ze techniku riesit treba, lebo najlacnejsie tela od Nikonu napriklad nemaju bracketing. Zrejme schvalne, ved je to sw ficuria, ale takych haluzoidnych veci sa najde kdekade dost.
Taktiez lacnejsie alebo vysokorozsahove skla byvaju take, ze staci slabsie svetlo a uz sa zlievaju v rohoch detaily, sumia, neostre je to az hroza /daleko lepsi vysledok z kompaktu/, atd. Ako je sice fajn vediet spravit peknu fotku, ale zase technika ma sluzit a dnes uz nie je doba, kedy clovek ma dost casu sediet pri stative cely den. Take casy uz skoncili a do dochodku je daleko :)

Vsetko z mierou a velmi casto je o to kompromisoch. A vela zavisi od toho, kto co foti.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 1. 2014 01:40

D3300 je skutecne z uhlikoveho vlakna?? To celkem cumim.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 1. 2014 06:12

Ano, je tomu tak:

http://www.nikon.com/news/2014/0107_dslr_02.htm

Co si budeme povídat, na to kolik to bude stát, z toho polezou fotky, které budou srovnatelné s D5300 a pravděpodobně i D7100.

Lehké, malé a levné tělo a přitom vysoká kvalita výstupu. to je pro amatéry opravdové lákadlo, poměr cena/výkon vypadá velmi dobře.

K 18-55: já ten objektiv používám v kombinaci s 55-200, když chci co nejlehčí sestavu, která zvládne 18mm na clonu 8 a ISO 100. Za těchto podmínek produkuje snímky, které bez detailního zkoumání nerozeznáte od 18-105.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 8. 1. 2014 08:40

Asi im Cinan spravi karbonovy kryt lacnejsie, nez cokolvek/ktokolvek inde. Necudoval by som sa. Dnes sa to robi vo velkom a u karbonu plati este viac ako inde, ze kvalita zavisi od ceny. A moze byt od total spickoveho po totalny odpad.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 8. 1. 2014 08:43

Pemar, je fakt, že ta 3300 je pěkně nabušená a pro mě to znamená, že ještě letos bude 5400 a 7200, které asi taky přinesou celkem znatelný posun kupředu. Podle mě si Nikon nemůže dovolit, aby jeho nejnižší řada obrazově a technoligicky dlouhodobě převyšovala vyšší modely.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 8. 1. 2014 08:50

já bych z toho karbonu taky nebyl rovnou nadšený, prostě si to otestují na low endu a uvidí se. Nejlepší je nerez, ten se nechá vyklepat :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 8. 1. 2014 09:29

Není karbon jako karbon. To tělo je v podstatě pořád plastové, řekněme z odolnějšího plastu s příměsí karbonových vláken. Rozhodně nejde o karbon ve smyslu co se používá pro stavbu komponentů závodních aut, nebo kol.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 8. 1. 2014 09:43

pemar píše:K 18-55: já ten objektiv používám v kombinaci s 55-200, když chci co nejlehčí sestavu, která zvládne 18mm na clonu 8 a ISO 100. Za těchto podmínek produkuje snímky, které bez detailního zkoumání nerozeznáte od 18-105.

Tohle vyjádření mi trochu připomíná, že "Stav našich dálnic je na jedničku. Problém nastane, pokud zařadíte dvojku, či vyšší stupeň.." :-|
T-Lama
Návštěvník

Další stránka