D. zrcadlovka do 10 000,- ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 13. 11. 2013 23:48

neříkám že je to dokonalé řešení, ale pro drtivou většinu situací při omezeném rozpočtu není nad profikompakt - světelnost objektivu dohoní handicap snímače, AF bývá supr (u Fuji a Sony lepší než u CSC stájových kolegů) a vejde se to do kapsy... A nebylo by marný, kdyby tu E-PM1 nabízeli alespoň s nějakým monofokálem (když voni jsou ty Olympusácký celkem expensive)

Lotrandor: mně víc rozsahem seděl 16-85, ty dva mm na začátku byly pro mně cennější než chybějící zbytek, těch 85 mi sedělo jako ideál na focení dětí venku kvůli optimálnímu odstupu
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 13. 11. 2013 23:54

Lotrandor, netvrdím, že 18-105 není pro běžné použití vyhovující z optického hlediska, ale oproti 18-55 je přece jenom objemnější. A jako univerzál naopak příliš krátký.
Ale stejně jsme mimo oba. Oba přes deset tisíc. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 11. 2013 08:27

Puntík: jo, je to víc než je limit a nesrazí to dostatečně ani levnější tělo. Co je ale pod 10k už je dost o kompromisu.Při přechodu z kompaktu to vadit nemusí, ale je to zas jen mezikrok.

reign: pro mě je 16-85 nejlepší koupě, co jsem udělal. Monofokál 35 mm je ta druhá, hlavně teď, když je málo světla a u nás pořád slavíme nějaké ty dětské narozeniny. Ale je to bohužel dost mimo zadané limity.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 11. 2013 16:58

Dobrý den,
děkuji za tu spoustu návrhů, rodiče budou mít aspoň co číst. Dokopu je k tomu, aby si to tu všechno přečetli a udělali si obrázek sami a pak sem hodím nějakou další reakci.

Jen poznámka, co jsem narazil na diskuzi v tomto tématu: přes foťák se videa řešit nebudou, na to máme vlastní kameru (byť fail; neumí HD .. ale to už není má chyba, že si někdo nenechá poradit).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků