Retro zrcadlovka Nikon

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 23. 10. 2013 16:02

http://nikonrumors.com/2013/10/21/the-u ... -6th.aspx/

Co vy na to hoši? Něco jako Fuji X-Pro1. Nebo se snímačem z D4 míří výš? Co odhady na cenu?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 23. 10. 2013 16:58

Nikon FM2 je perfektní foťák, supr design i kompaktní rozměry na FF digitál nevídané, bohužel mám pocit, že když do toho strčí AF, tak tu kompaktnost ztratí :(
16 MPx senzor, to by zase byla bomba, z výsledkem se dá stále rozumě pracovat nehledě na super kvalitu.
Každopádně se moc těším... myslím, že Sony a7 posadilo cenovou laťku za nový FF, kterou budou muset všichni vzít v úvahu.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 23. 10. 2013 18:18

$3 000 body, $3 300 v kitu s tou novou 50mmG (?)

hybridní EVF/OVF zní taky velmi zajímavě. Uvidíme co z toho vyleze...

http://nikonrumors.com/2013/10/23/new-s ... -d4h.aspx/

-- 23. 10. 2013 18:18 --

Už má pravděpodobně i jméno D4H
Naposledy upravil Mikeczcz dne 23. 10. 2013 23:22, celkově upraveno 1
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 10. 2013 22:49

Zajímavě to vypadá, ale cena už méně. Znatelně dražší než Sony. Nicméně pokud to bude, tak je to pozitivní..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 23. 10. 2013 23:21

Mně by hlavně zajímalo jaká je vůbec cílovka. Jenom zbohatlíci a fajnšmekři? Nebo to bude i třeba pro reportážistu/streetaře s nekompromisními nároky na kvalitu, pro které je i D800 příliš nápadná, velká a těžká, natož D4.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 10. 2013 00:57

Kromě ceny jsem cílová skupina pravděpodobně já. :D

Lehké, menší, FF s minimem "auto" funkcí a ideálně EVF. Ostatně já od foťáku nechci nic víc než perfektní obrazový výstup, jednoduchý způsob jak ostřit ručně (proto EVF) a aby mi do toho zbytečně nekecal.

Odhad na reportáže a street je asi přesný. Byť dost lidí co fotí takhle má rádo AF. A jak tohle bude ostřit je dobrá otázka..

Kdybych moh mít třeba R6.2 s digitálním sensorem, LCD vzadu a pár čudlama navíc k ovládání digitální části, tak sem naprosto spokojenej. A vim, že nejsem jedinej..

Nicméně je nás hodně málo, takže tipuju, že tenhle produkt bude dost okrajovka. Pokud teda nebude nějak úžasně krásně retro vypadat. Pak se bude prodávat lépe. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 24. 10. 2013 08:14

Vypada to hodne zajimave - treba to spolu se Sony donuti Canon taky konecne s necim prijit :-) Jinak to EVF znamena, ze to bude bez zrcatka? Myslim klasickyho sklapejiciho se? A jeste me prekvapilo, ze to znacenim spada do D4 rady
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 24. 10. 2013 09:28

Daenomius: No design by měl být FM2 like. Takže by to mělo vypadat moc hezky. Akorát ta cena. Jestli je $3000 nedej bože cena v americe, tak si k tomu připočtěme evropskou přirážku a k evropské ještě českou, to mi vychází někde kolem 70tis. kč.A nejhorší je to, že to není foťák, který by se měl nějak závratně prodávat, takže asi cena moc dolů nepůjde, jestli vůbec.

lukas_highenergy.cz: http://nikonrumors.com/2013/10/24/first ... gain.aspx/ podle zvuku v tom teaseru, to je klasické zrcátko.

Dobrá zpráva je, že v tom zkouší nějaké nové technologie (ten duální hledáček) a pokud se to osvědčí, tak se to promítne i do dalších zrcadlovek.

EDIT: tak jo, měla by to být US cena ...
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 24. 10. 2013 10:02

Tak na ten hledáček sem opravdu zvědavej. Udělat hledáček, kterej by umožňoval ostřit manuálně (lupa) a zároveň dosahoval kvality optickýho, tak začínám bejt na vážkách, že provedu muj druhý přesun ke konkurenci (první byl Nikon-Canon v době nástupu C40D)... Teda pokud to dají do FF těla za slušnou cenu a se slušnym AF (řekněme nástupce D610). A canon v té době nebude nabízet stále žádný FF s rozumnou cenou a kvalitnim AF, jako už spoustu let...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 10. 2013 18:20

No mě osobně by tohle přitáhnout dokázalo, pokud to bude splňovat co bych rád.. ale na to je bohužel moc brzo.

Hybridní OVF/EVF.. napadá mě docela snadno jak.

OVF nebude na ostření přes AF, ale ruční. Tzn. bude znatelně jasnější a případně větší než většina běžných OVF. Ostření pro AF bude ala bezzrcadlovky. Zapne se EVF, zvedne zrcátko a foťák zaostří. A stačí jen cvaknout.

Ono teoreticky není problém nacpat OVF a EVF do jednoho, Fuji se to s X-Pro 1 povedlo docela dobře. Sony už to kdysi udělalo přes dual-sensor systém v A350 a A380 třeba.

Jen to nikdo nezkusil v opravdu "profi" modelu.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod daikatana_ 24. 10. 2013 18:56

Jak jste tu všichni přišli k tomu, že je to hybridní OVF/EVF???

Píšou tam: Pentaprism viewfinder (meaning the camera will not be mirrorless)
http://www.foto-pro.cz

Workshop v Nepálu: http://www.foto-pro.cz/workshopy
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 25. 10. 2013 00:17

To nevim.. původně rumor, že to bude hybrid.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 10. 2013 07:47

Daemonius píše:OVF nebude na ostření přes AF
Teda len takto?
Obrázek
(obrázok z wikipédie )
lukas_highenergy.cz píše:pokud to dají do FF těla za slušnou cenu a se slušnym AF (řekněme nástupce D610)
ak je pre teba: slušný AF = žiaden AF :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 25. 10. 2013 09:55

Tak duální hledáček se asi nekoná ale AF z 610 vypadá dobře.

http://nikonrumors.com/2013/10/24/the-n ... more-65956
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 10. 2013 11:17

No nevím, pokrytí AF body je u D610 docela tristní... raději bych přivítal nějaký hybrid, jako má Canon 70D. Když už inovace, tak pořádná a ne jen jiný tvar těla.
kozakm
Návštěvník

Další stránka