ostrost na Canon EOS 7D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rdk 11. 9. 2013 06:26

Ahoj,
pořídil jsem si 7D, ale výsledné fotky se mi zdají, že nejsou úplně tak ostré při 100% zvětšení. U předchozího 450D jsem tento problem vůbec neměl a vše bylo ostré jak při focení z ruky i ze stativu.
Např. na www.dpreview.com při porovnání snímku z 7D s jinými fotoaparáty se mi také fotky jeví jako neostré.

Máte s tím také takové zkušenosti? Nevíte, zda v nastavení by byla nějaká volba, která by pomohla k ostřejším fotkám?

Díky.
rdk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 9. 2013 08:36

Těch problémů může bejt víc - jsou fotky focený do RAW nebo jpeg? V případě RAW - v jakym konvertoru to otvíráš? A s jakym sklem je to focený na 7D a 450D? Měl jsem obě těla, i když ne po sobě a rozhodně nemam pocit, že by 7D v čemkoliv zaostávalo...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 9. 2013 13:37

Na dpreview záberoch som si všimol že staršia generácia (50D) doostruje pomocou "sharpen" a novšia (60D) cez "unsharp mask".
Ukážka vplyvu tohto nastavenia je v článku Senzor fotoaparátu: princípy a vplyv na ostrosť

7D som nepozeral, ale možno tiež ešte používa sharpen, prípadne nižšie hodnoty doostrovania.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 9. 2013 14:48

rdk
C 450D má dost tenkej lowpass filtr, to je jeden z možných důvodů.
Podívej se také na hodnotu doostření v Picture style na který fotíš.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 9. 2013 20:32

Pohlad 1:1 musi byt horsi, lebo sa pozeras na omnoho vacsi rozmer fotky... 7D ma vyrazne mensie pixely a objektiv nedokaze vsetko 100% vykreslit - ma svoje limitovane moznosti.
Celkove zobrazene rozlisenie je aj napriek mensej ostrosti o dost vyssie (aj na setovych objektivoch asi o 30%)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků