Koupit z druhé ruky tělo nebo objektiv?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Umbrella 6. 9. 2013 09:39

Nevim jestli jsi to z tech mych vet nepochopil, ale to vse, o cem jsem mluvil, bohuzel Olympus na svych strankach napsane nemel.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 9. 2013 09:40

Ale máš pravdu, u E-P3 je to na dpreview stránke naozaj zle (teda neúplne) napísané.

Na ich stránke to majú.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Umbrella 6. 9. 2013 09:44

Ja jsem samozrejme mluvil, jak jsem uz rikal, o E3, protoze m4/3 nesleduji, ale pochybuji ze ted opravdove napise vse co zpusobilo ze nekde Oly nad necim vyhral a kde naopak prohral, to uz by bylo v ramci reklamy kontraproduktivni no a to znamena ze takovou "marketingstinu" nesmi clovek brat doslova a radeji si pockat na realne otestovani.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 6. 9. 2013 09:48

Ganec: já mám pocit ne že té marketingové argumentaci rozumíš, ale na 100% jsi ji převzal, taky neustále "opomíjíš" , resp. vynecháváš co se nehodí, proto se tě taky cca jednou týdně někdo zeptá, jestli to či ono myslíš opravdu vážně.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 9. 2013 10:10

Umbrella: sorry, že hovoríš o E3 som prehliadol .. také starinky pre zmenu nesledujem ja...
Podmienky za ktorých je E-P3 najrýchlejší si môžeš prečítať na tom linku čo som tu postoval.

reign: nie som tlačový hovorca a vyjadrujem sa najlepšie ako dokážem (aby som bol aj stručný aj vecný): zvyčajne poviem o dákej výhode a ku nej uvediem linku kde si moje tvrdenia môže každý overiť.
Nevýhody o ktorých všetci vedia nespomínam lebo netreba (keďže ich všetci poznajú).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 9. 2013 11:07

Umbrella píše:
ltokar píše:Umbrella: na Slovensku :)


Tak zase ho tam mate driv nez my tady :), holt ta geograficka blizkost k asii je znat :D

Pockat, pockat .. asi sme sa nerozumeli,ja som pisal o tom sucasnom OMD5 .. nie to, co ma este prist :D :D .. toz ak som to napisal nejak v zlom kontexte, tak pardon :oops:

-- 6. 9. 2013 12:10 --

Ganec píše:- a všetci odporcovia bezzrkadloviek si prečítali len "je najrýchlejší" - a teraz prskajú "že klamstvo"
(úplne odignorovali ohviezdičkovanú poznámku: presne ako ty teraz keď si nenapísal "za určitých podmienok" ktoré tam je)

Ja si pamatam, ze to bolo trochu dost inak :D .. kto tu co vypisoval o rychlostiach :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 6. 9. 2013 11:22

Ganec píše:U
- a všetci odporcovia bezzrkadloviek si prečítali len "je najrýchlejší" - a teraz prskajú "že klamstvo"
(úplne odignorovali ohviezdičkovanú poznámku: presne ako ty teraz keď si nenapísal "za určitých podmienok" ktoré tam je)


No nevím, kdo si tady s oblibou bere z tiskových zpráv jen to, co se mu hodí a ignoruje hvězdičky ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 9. 2013 12:05

Ak máš na mysli "si si istý?" otázku, tam som vtedy nič netvrdil, vtedy som sa pýtal.
(nenašiel som si čas všetko do detailov preštudovať, keďže diskutujem len pomimo: zvyčajne sa venujem iným činnostiam a diskutovaním sa len odreagovávam)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 6. 9. 2013 12:59

ltokar píše:
Umbrella píše:
ltokar píše:Umbrella: na Slovensku :)


Tak zase ho tam mate driv nez my tady :), holt ta geograficka blizkost k asii je znat :D

Pockat, pockat .. asi sme sa nerozumeli,ja som pisal o tom sucasnom OMD5 .. nie to, co ma este prist :D :D .. toz ak som to napisal nejak v zlom kontexte, tak pardon :oops:

-- 6. 9. 2013 12:10 --

Ganec píše:- a všetci odporcovia bezzrkadloviek si prečítali len "je najrýchlejší" - a teraz prskajú "že klamstvo"
(úplne odignorovali ohviezdičkovanú poznámku: presne ako ty teraz keď si nenapísal "za určitých podmienok" ktoré tam je)

Ja si pamatam, ze to bolo trochu dost inak :D .. kto tu co vypisoval o rychlostiach :D


Už jsem se začínal divit, že by šlo o tenhle - http://www.dpreview.com/forums/thread/3 ... t-52115589 :D
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 9. 2013 13:03

Tak toto vyzera slubne
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 6. 9. 2013 15:09

Itokar: ja jsem prave nejak z kontextu taky vyrozumnel tu E-M1, kterou zrejme Ganec nazval revolucnim strojem :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 6. 9. 2013 15:30

Tyhle výsledky "nejlepší s *" mi připomíná, jak jsem teď na dovolený četl, že dané místo je velmi nebezpečné s největším výskytem lavin v celé střední Evropě... A za tím hvězdička. No a dole malým písmem, že je tím míněna střední Evropa, ale jen severně od Prahy :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod RaceFace 12. 9. 2013 21:42

Díky moc za názory,
nakonec jsem se rozhodl pro koupi věcí nových - jen si ještě nejsem jistý jestli objektiv 70-300mm bude kompatibilní s D5200.
Tady jsou obě nebo vlastně všechny tři věci.
Jen jestli půjde průměr 70-300 na tělo D5200 :)
http://www.alza.cz/nikon-d5200-objektiv-18-105-af-s-dx-vr-d368818.htm
+
http://www.alza.cz/nikkor-70-300mm-f4-5-5-6g-af-s-vr-zoom-if-ed-d159813.htm
Dík
http://www.bhphotovideo.com/
RaceFace
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 12. 9. 2013 21:48

pokud má objektiv v názvu AFS tak ti bude fungovat i na těle bez vlastního ostřícího motorku, což je i případ toho 70-300

70-300 není průměr, ale rozsah ohniskových vzdáleností
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaceFace 12. 9. 2013 21:55

Ted koukám, že průměr filtrového závitu je 67 mm u obou objektivů, tak i druhá strana bude stejná, aby šla k tělu :D
http://www.bhphotovideo.com/
RaceFace
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků