Nikon D7100 nebo Canon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 9. 2013 16:27

F-ABC, už jsem ti kdysi psal, je rozdíl, jestli se chceš focením bavit, nebo když potřebuješ fotku.
Když mi někdo zavolá, že potřebuje fotku babočky admirála, tak nebudu lítat jako pošuk po louce ale zajdu za kamarádem broučkařem a vypůjčím si ho. Ale nesmím se zapomenout zeptat, na jaký lupen ho mohu, nebo naopak nesmím položit, protože pak by všichni broučkaři věděli, že ten co to fotil je trouba, protože zrovna na pařez tohohle stromu by nikdy tenhle motýl neusedl. Že listí toho stromu totíž jeho červíčci nežerou. Stejně jako ty letovky ze ZOO nelze vydávat za valdlajf.:-)
A zrovna tak je to s těmi letovkami, vážkami a spoustou další havěti. A rozdílem mezi přístupem amatéra a profesionála.:-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 9. 2013 16:35

BoD: Aha už rozumím: amatér se za tím orlem honí po amfiteátru, profesionál si ho hezky v klidu vyfotí na pekáči i se slaninou. ;-)

-- 3. 9. 2013 16:39 --

Kdyby byla tohle: http://mojedilo.ireceptar.cz/navody/kro ... kuvzdani/7
moje fotka, byl bych profesionál? :-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 16:40

Dudisko, sorry, jine fotky mas dobre, ale tahle vazka tedy nic moc. Ale spis mne zarazi technologie foceni, podle slunce soudim ze cas foceni je dost pozdni nez brzy z rana a to uz bohuzel vsechen hmyz ma nejvyssi aktivitu. Takze lepsi pokusy udelas kdyz si hodne privstanes.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 9. 2013 16:42

F-ABC , to ne, ale cvaknu ho hned na startu, těsně před dosednutím nebo si najdu jiný způsob. Nebudu blbnout po amfiteátru ale domluvím se s majitelem a jeho pomocníky. Potřebuji fotku, zbytek odpoledne chci strávit za prutem. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 9. 2013 16:57

BoD: A to je přesně ten důvod, proč bych nechtěl být profesionál. A jsou i jiné obory lidské činnosti, kde bych nechtěl být profesionálem a vyhovuje mně pozice amatéra. Takže nechci být profesionální fotograf, gigolo, gynekolog, degustér, taxikář, politik, učitel, novinář, fotbalový trenér, .... ;-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 9. 2013 16:59

Umbrella píše:Dudisko, sorry, jine fotky mas dobre, ale tahle vazka tedy nic moc. Ale spis mne zarazi technologie foceni, podle slunce soudim ze cas foceni je dost pozdni nez brzy z rana a to uz bohuzel vsechen hmyz ma nejvyssi aktivitu. Takze lepsi pokusy udelas kdyz si hodne privstanes.

no jo no.. moje začiatky (fotil som vtedy asi pár mesiacov a zákonitosti som ešte neriešil - len nadšene fotil a skúšal).. neviem prečo ich Ganec vyťahuje..
niekde mám aj lepšie :)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 9. 2013 17:02

F-ABC, rozumím velmi dobře. Fotit mapy nebo testovat po nedělích autofokus může být docela zajímavé vyplnění volného času. Ale mít to jako zaměstnání..... :eh

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 3. 9. 2013 17:03

ltokar píše:FotoABC, je to o nieco lepsie, ale stale sa mi to javi zvlastne. Asi mas moc ostry objektiv, alebo telo :D .. neviem .. neber to ako kritiku. S tym bufferom je to fakt opruz takto :(
Este otazka, ten vtak do teba nenarazil ? :D .. aka je sanca toto odfotit manualnym ostrenim ?

Ganec: ach jaj , ach jaj ..

Koukni sem, jestli se nepletu, je to všechno ostřeno manuálně - http://birdsinaction.com/index.php/Birds
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 9. 2013 17:13

FotoABC píše: vyhovuje mně pozice amatéra ..gynekolog
:mrgreen:

-- 3. 9. 2013 17:14 --

rodri píše:Koukni sem, jestli se nepletu, je to všechno ostřeno manuálně - http://birdsinaction.com/index.php/Birds

Ano, mas pravdu... uz som na to asi zabudol, ved takymi fotkami som sa kedysi prehrabaval :shock: ..
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 9. 2013 21:46

FotoABC píše:jsou i jiné obory lidské činnosti, kde bych nechtěl být profesionálem a vyhovuje mně pozice amatéra
K tomuto štádiu som sa tiež dopracoval. A je to aj dôvod prečo nedokladám ďalšie fotky do galérie.

DUDISKO píše: odkiaľ tie historické fotky ťaháš
Sú to fotky z flogu z roku 2010
DUDISKO píše:neviem prečo ich Ganec vyťahuje
Lebo sa mi to zdá byť zložitejšie na fotenie.
Letovky sú len o AF-C a (pomalom) premiestňovaní objektívu. Stačí u nich len stredový AF bod.
revell píše:jak to myslis s tou vyzvou, ze fotograf dokaze sledovat vazku v hledadku/displayi?
Nie sledovanie, ale rýchle zareagovanie/zamierenie/zaostrenie/cvak keď sa na chvíľku zastaví v letku.
(teda že sú tam väčšie požiadavky na fotografa)

revell píše:.. u te vazky bys mel skutecne chvilku na to tuknout do displaye, kdyz chvilku postoji na miste.
Aby bolo jasné: ja cez displej len nastavujem zaostrovací bod. Nefotím (hoci teoreticky: možno by to šlo).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 21:56

Ganec píše:
DUDISKO píše:neviem prečo ich Ganec vyťahuje
Lebo sa mi to zdá byť zložitejšie na fotenie.
Letovky sú len o AF-C a (pomalom) premiestňovaní objektívu. Stačí u nich len stredový AF bod.

neni to zas o tolik slozitejsi, staci jen vedet jak na to, treba prispevatel jedne diskuze Levap, mrkni na jeho fotky ;)
http://forum.digineff.cz/viewtopic.php? ... &start=180
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 5. 9. 2013 13:26

DUDISKO píše:
Ganec píše:Mne sa zdá trošku neprirodzený jeho hrudník. Akoby si až príliš zosvetlil tiene a moc to tam teraz svieti na červeno (Dudisko má spodok úplne tmavý).

nemusí to byť zosvetlené.. napr. táto sova je bez zosvetľoňovania
http://img.flog.pravda.sk/2013/09/03/jg ... 1_orig.jpg
TK asi už slabšia - ISO mi vybehlo na 2000

nedá sa mi upraviť
tu je správny link
http://galerie.digiarena.e15.cz/showful ... oto=161612
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod waaaw 8. 9. 2013 21:23

waaaw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 9. 2013 22:50

waaaw: celkom nečakané rozdiely:
- Nikon nedokáže zaostrovať správne pohyb (9.20), asi pre nekrížové AF body
- Canon pri videu produkuje moiré (18.30)
- Nikon zase divné farby na vysokých citlivostiach (20.30)
(očakával som že to bude naopak)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka