Nikon D7100 nebo Canon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chlapcisko 3. 9. 2013 11:22

Ganec, nekecaj a ukáž fotku, na ktorej si odfotil blízko letiaceho vtáka ostrením cez dotykový displej :)
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 9. 2013 11:31

BoD: Jo, přesně jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Je i s odstupem zábavné, jak nadšenci z řad majitelů výrobků nebo nějak zainteresovaní externisti bojují za značku asi tak 10x intenzivněji, než třeba zaměstnanci zastoupení Nikon, Olympus, ten kdo distribuuje Canon, Pentax, ....
No a zrovna u Japonců se spíše kloním k tomu, že je to všechno jen divadýlko pro takové trouby jako jsme my.
Vím, že na pár takových sešlostech když je 20 majitelů Ni...n fotoaparátů a jeden zaměstnanec Ni...u, tak kdyby si sundal tričko s nápisem, aby nebyl poznat, tak je to ten, co se nejvíc nudí a ten, který nemá emotivní vztah k té značce. :-)
To, co říkají majitelé Olympusu, Nikonu, Pentaxu, Fuji, Ricohu, .... na podporu toho, že je jejich značka nejlepší, to by neřekl žádný majitel nebo sebezainteresovanější zaměstnanec dotyčné značky a určitě si to ani sami nemyslí. :-) Ti, kteří ty foťáky vymýšlejí, by se divili, co všechno jejich produkty v diskuzích dokáží a co úžasného dají co nevidět na trh. :-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 11:40

Ja zas na druhou stranu znam kamarada, produktaka ceskeho zastoupeni Olympusu, ktery ma svou znacku rad, ne ze by byl maniak, ale netaji se s tim ze se mu s tim dobre foti a bavi ho to. :) A to fakt nema doma Nikon, nebo Canon potaji, aby si jako ty "vazne" veci fotil Canikonem. :D
Ale je dobre, ze ho ten fotak bavi, vzdyt kdo by si chtel v krame kupovat fotak od prodavace, ktery by mu jen se zivnutim rekl: No ja nevim co je lepsi, proste si tu neco kupte a neotravujte mne s tim ,nevidite bezi Nemocnice na kraji vesnice!"
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 9. 2013 11:48

Itokar se ptá - aka je sanca toto odfotit manualnym ostrenim ?


Při záběrech, jaké předvedl F-ABC nebo dudisko poměrně značná. Zaměřit foťák na nějaký bod/prostor na zemi a stiknout spoušť, když je pták téměř nad ním. Kulomet ( v MF) použít nejde, mezi jednotlivými snímky pták uletí příliš velkou vzdálenost. Problémem je odpad, ne na každém záběru musí být pták "ve správném tvaru". Ale každý chápe, že to nejde na první dobrou. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 3. 9. 2013 11:55

FotoABC píše:To, co říkají majitelé Olympusu, Nikonu, Pentaxu, Fuji, Ricohu, .... na podporu toho, že je jejich značka nejlepší, to by neřekl žádný majitel nebo sebezainteresovanější zaměstnanec dotyčné značky a určitě si to ani sami nemyslí. :-) Ti, kteří ty foťáky vymýšlejí, by se divili, co všechno jejich produkty v diskuzích dokáží a co úžasného dají co nevidět na trh. :-)


FotoABC, to ani nemusis chodit daleko. Dodavali jsme par veci do Rapida a Spacebacka, takze jsem byl nekolikrat na navsteve v konstrukcim centru/hale u skodovky v Boleslavi. No a je potom celkem sranda sledovat internetove diskuse nebo prvni "uniknute" fotografie. :-) a jak se lide dohaduji.
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 9. 2013 12:23

BoD: i když jsem za ty roky jsem se tam na tom stavil tak 15x, tak i včera jsem měl problém vždy odhadnout odkud kam dravec poletí. On má Záleš dva asistenty a má to docela spád, dravci se střídají, nelétají furt po jednom vzdušném koridoru, to bývalé letní kino, kde lítá, pojalo 22 000 lidí na Portě 89, takže na téhle konkrétní akci si troufnu říci, že s manuálním předostřením by se mně snadno mohlo stát, že bych nepřinesl žádnou fotku, kdybych jich chtěl přinést co nejvíc. I třeba situace, kdy víš, že teď asi bude chytat myš na hladině bazénku, aby cáknul do vody, tak stejně to nehodí pokaždé na stejné místo a hloubka ostrosti je padesátina bazénku. Když zacloníš na F8, tak abys měl ISO milión, pokud chceš tisícínu, což chceš. ;-)

Jo, určitě existují akce s letovkama, kde je to legrace i s Flexaretem, ale zrovna tahle mezi ně fakt nepatří. Přijeďte si to do Plzně zkusit, až pojedete okolo, fakt je to lepší, než simulace letecké bitvy nad kanálem. Když chceš otestovat fotografa plus autofokus na krev, tak mě nenapadá nic náročnějšího.
:-D

-- 3. 9. 2013 13:30 --

Na svých stránkách:
http://www.dravcizales.cz/fotogalerie.php
rozhodně nemá to nejlepší, co se dá u něj vyfotit, ale určitou představu z toho dáte. Škoda, že to prostředí není viz staré fotky.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 3. 9. 2013 12:40

Ganec píše:FotoABC: celkom sa bavím na tom ako sa snažíš zosmiešniť dotykový displej .. akurát v tejto diskusii .. kde sa v nalinkovanej recenzii ku 70D vyjadrili že je to super vec :-)

Ak mylíš test P.Bambouska, tak tam píše "nechtělo se mi věřit, že to bude tak prima věc, hodně rychle jsem se s tím sžil ". Ako to už často u teba býva, prispôsobil si to na svoje myslenie. Myslel tým ovládanie a nastavovanie fotoaparátu. Nemal na mysli zaostrovanie dotykom na displej, iba ak by bol fotoaparát na statíve.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alahad 3. 9. 2013 12:53

FotoABC píše:Já bych to viděl celkem jednoznačně:

Chci maximální rozlišení na krajinu a fotit přes hledáček - Nikon D7100 + Nikkor AF-S 16-85mm VR + 10-24mm

Chci hlavně Live View a video s přeostřováním - Canon 70D

-- 22. 8. 2013 01:18 --

Tady jsou dvě fotky z mojí D7100 + 16-85:
http://www.tomx.eu/Fotky/Krajina/DSC_5928.jpg
http://www.tomx.eu/Fotky/Krajina/DSC_4907.jpg

Je na Tobě, jestli Ti takovýhle výstup stačí.


Parádní fotky, zvažuji taky D7100 a ten objektiv už mám, tak koukám, že se bude hodit. Když fotí takhle parádně Díky :-)
Alahad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 9. 2013 12:54

Ganec píše:FotoABC: celkom sa bavím na tom ako sa snažíš zosmiešniť dotykový displej .. akurát v tejto diskusii .. kde sa v nalinkovanej recenzii ku 70D vyjadrili že je to super vec :-)

Toto si chcem pozriet, ako sa Canon 70D + 600/f4 drzi v jednej ruke a druhou sa tuka na display na cvak letiaceho dravca. Pre zaciatok mi postaci video ako to robis so svojim PENom a 70-300tkou.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 9. 2013 13:08

Bavim se cim dal vic, kdyz teoretik zacne tvrdit, jak neco jde ci nejde. To je panecku povaha jedna basen. Hotovej "inzenyr D. Kralik" :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 9. 2013 13:14

golem2: vďaka za potvrdenie mojich slov.
(ak si si nevšimol, tým príspevkom som v tejto diskusii podporoval "tvoj" Canon)
ltokar: dotykový displej má viac funkcií; ja oceňujem hlavne voľbu ostriaceho bodu
(lebo mi to zjednodušuje/zrýchľuje fotenie v zložitejších podmienkach)
no je mi jasné že ostatným môže viac vyhovovať iná jeho funkcionalita

FotoABC píše:Když chceš otestovat fotografa plus autofokus na krev, tak mě nenapadá nic náročnějšího.
Vyskúšaj lietajúce vážky to je tá správna čelendžovka.
Obrázek
Tu je výsledok:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 9. 2013 13:22

Ganec: uhybas ako slizky uhor. V tomto pripade by som skutocne chcel vidiet na vlastne oci, ako ti zjednodusi a zrychli fotenie. Fakt to chcem vidiet.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 3. 9. 2013 14:03

Gance: jak to myslis s tou vyzvou, ze fotograf dokaze sledovat vazku v hledadku/displayi?

Vazky jsem 1-2 fotil a vetsinou ti okamzite utecou ze zaberu a pak se zas rozhlidnes, kde zase levituje. Takze foceni orlu a sokolu muze byt opravdu narocnejsi. Na druhou stranu u te vazky bys mel skutecne chvilku na to tuknout do displaye, kdyz chvilku postoji na miste.
Prirovnani s ptaky bych spise vztahl k motylum a tam si myslim, ze nemas sanci.
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 9. 2013 14:10

jo motýle sú brutus.. skúšal som raz a toto bolo najlepšie..
http://galerie.digiarena.e15.cz/showful ... oto=136380
Ganec.. odkiaľ tie historické fotky ťaháš.. tam som ešte s 500D a chudý :)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 3. 9. 2013 14:19

Ganec to je proste chodici encyklpedie. Co jednou pohlti uz nenavrati.
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků