Nikon D7100 nebo Canon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daf 2. 9. 2013 21:47

Na fotce od FotoABC je selektivně doostřený jen ten pták. Je to trochu vidět. Řekl bych, že na výtisku to ale poznat nebude.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 9. 2013 22:08

Méně doostřeno, zrušen odšum pozadí:
http://www.tomx.eu/Fotky/ZOO/DSC_6360_1.jpg
Je to lepší?
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 2. 9. 2013 22:27

Za mě jo. Na displeji notebooku s malým rozlišením je ten šum z dostření patrný, na lepším displeji nebude skoro vidět a na výtisku 300DPI už vůbec ne. Člověk si i ušetří práci ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 2. 9. 2013 23:25

FotoABC, nenech ze sebe dělat troubu, fotka je špičková. Tedy - na papír zcela bez debat.
Na pitvání na monitoru nereaguj.
Mimochodem, mně trochu vadí nervózní bokeh, ne šum. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 9. 2013 23:32

Mne sa zdá trošku neprirodzený jeho hrudník. Akoby si až príliš zosvetlil tiene a moc to tam teraz svieti na červeno (Dudisko má spodok úplne tmavý).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 9. 2013 00:46

BoD: souhlasím, ten bokeh mě taky trošku zarazil. Tak jsem si vzpomněl, že jsem včera někdy v půlce fotografování vypínal zbytečně zapnutou stabilizaci, hned jsem se podíval do EXIFu na tuhle fotku a VR = ON ! Jo, bude to tím, protože jinak 70-200/2.8 VR I má bokeh normálně naprosto v pohodě. No, ona je to stabilizace prvního typu a vím, že novější systémy nějak častěji centrují ty pohyblivé členy nebo tak nějak, takže tohle bude možná případ, kdy má někdy - nahodile stabilizace ještě negativní vliv na bokeh.

Když jsem šel v neděli na celé odpoledne zase lovit fotky do ZOO - vždycky aspoň jedno zvířátko překvapí a zapózuje líp, než kdykoliv předtím - tak jsem hodil na krk i druhé tělo D300, že si zkusím zase po pár měsících ten rozdíl. Našel jsem jedinou výhodu D300 proti D7100 - zhruba stejně velký buffer, do kterého se vejde podstatně méně RAWů z D7100. Takže jsem po prvním pokusu o umírněný kulomet na letovkách změnil neztrátově komprimovaný 14-bitový RAW na ztrátově komprimovaný 12-bitový RAW a s 95MB/s SanDiskem se to začalo chovat celkem slušně. Ovšem vzhledem k tomu, jak D7100-ce zřetelně zlepšili autofokus proti D300, mně ten buffer přišel jako nefalšovaná sabotáž. Kdyby existovala D400, pochopil bych, že musí být lepší, než D7100. Jenže D400 není a po 7 letech od D300 už těžko bude, tak co D7100 chrání? Proč nemá víc paměti za pár šupů? Ne, že by to byl vážný problém, ale spíš to naštve, protože je to úplně zbytečný zhoršovák, ten foťák je na tyhle úlohy fakt dobrej, tak mu to schválně trochu zkomplikujou. Kdyby to jen neuměli, tak dobře, ale naschvály?
To je jako kdyby jim to zatrhnul Canon - hele dost, D7100 by byla moc dobrá, my zase na oplátku něco trochu pokazíme u našeho příštího modelu. Když člověk podrobněji vidí ty modely, tak má tenhle intenzivní pocit už dlouho.
Ještě jsem zkusil 2x crop výřez, ale neměl jsem s sebou hledáčkovou lupu, no a bez ní to není ono.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 08:12

FotoABC píše:Méně doostřeno, zrušen odšum pozadí:
http://www.tomx.eu/Fotky/ZOO/DSC_6360_1.jpg
Je to lepší?

Pekna fotka :tleskani krasne Ti to vyslo

-- 3. 9. 2013 08:23 --

Ganec píše:Mne sa zdá trošku neprirodzený jeho hrudník. Akoby si až príliš zosvetlil tiene a moc to tam teraz svieti na červeno (Dudisko má spodok úplne tmavý).

Tomu se rika ruzne osvetleni sceny a kupodivu ano svetlo jde i zespodu :) a ruzne druhy zabarveni opereni tech dacanu. :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 9. 2013 08:28

Ganec píše:Mne sa zdá trošku neprirodzený jeho hrudník. Akoby si až príliš zosvetlil tiene a moc to tam teraz svieti na červeno (Dudisko má spodok úplne tmavý).

nemusí to byť zosvetlené.. napr. táto sova je bez zosvetľoňovania
http://img.flog.pravda.sk/2013/09/03/jg ... 1_orig.jpg
TK asi už slabšia - ISO mi vybehlo na 2000
Naposledy upravil DUDISKO dne 3. 9. 2013 11:39, celkově upraveno 1
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 9. 2013 09:07

FotoABC, je to o nieco lepsie, ale stale sa mi to javi zvlastne. Asi mas moc ostry objektiv, alebo telo :D .. neviem .. neber to ako kritiku. S tym bufferom je to fakt opruz takto :(
Este otazka, ten vtak do teba nenarazil ? :D .. aka je sanca toto odfotit manualnym ostrenim ?

Ganec: ach jaj , ach jaj ..
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 09:19

ltokar píše:Este otazka, ten vtak do teba nenarazil ? :D

Nebal bych se toho, ptaci se ve vzduchu pohybuji s jistotou jako stary cundrak v lese :D Ale jestli mel FotoABC na klobouku kureci paratek, tak mel jiste blizky zazitek tretiho druhu. :D
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 9. 2013 11:10

Itokar: tihle dravci můžou maximálně pohladit křídlem, když jim to vysloveně nevýjde, jinak se strefí jak mířená střela. Ty zajímají akorát ty myšky, na které je sokolníci lákají. Obdivuju Milana Záleše, s jakým enthusiasmem a nasazením to předvádí už 20 let v sezóně 2x denně. A furt to vylepšuje, opakuje jen část fórů a vymýšlí nové. Jo, je to něco mezi cirkusem a kabaretem, ale je to prostě mířené na diváky, dnes už všechno říká nejen česky ale hned to překládá i do němčiny. Když létal na Rabí, tak k tomu bylo hezčí pozadí. Jenže to jsem tenkrát měl Olympus C-300 Zoom.
Jednou jsem s ním a jedním dravcem jel do lesa, abych měl lepší prostředí, jenže orel vylétl z dodávky, sednul si na pařez a představení skončilo. A den dovolené v háji.
Jinak fotit jeho představení je mnohem lepší, než nějaká PC hra na postřeh. Snažit se udržet ostřící bod během letu ptáka opravdu není snadné, zvláště když prolétává blízko. Někdy opravdu vím, že jsem to nezvládl, ale pomocné ostřící body zafungovaly a dravce si předaly, jindy bych čekal ostré fotky a pak se snažím z toho učit proč ne. Je to často na hranici fotografa i fotoaparátu když někteří dravci létají jako pominutí, mění směr a hlavně když letí blízko, tak stačit odzoomovat a ještě nebýt třeba oslněn protisvětlem. Ale na D7100 je znát zlepšení proti D300.
Dobré taky je, že během představení létá různé dravce a ti létají úplně jinak. Taková sova je docela těžká na zamíření, než nějaký majestátný orel. Poštolka je taky problém a předevčírem létal nějakého ročního malého dravečka a to byl problém ho vůbec vidět. Takže u toho mám fotky skoro jen když žere myšku z rukavice nebo když sedí na hlavě diváka. Záleš si vždycky vybere ženský z publika a nechá je účinkovat, třeba jedna musí na provázku při běhu táhnout vycpanou lišku a orel se jí snaží ulovit než slečna/dáma přeběhne plac. Liška je samozřejmě vycpaná masem, ten orel totiž není blbej. Prý jen asi 2x v historii to orel nestihnul, když se do publika přimísila nějaká atletka a liška letěla vzduchem. Záleš k tomu těm dámám před ostrým během říká: "Jste pojištěná? On je dravec šikovnej, ale přeci jen ukažte, nepodobáte se té lišce, kterou potáhnete? No, snad si to nesplete, on ví, že má útočit na tu vzadu. není z vás cítit maso? Co jste měla k obědu? Švestkový knedlíky? Tak to je dobrý, ty z vás cítit může, ty on nerad. Ale to víte, je to jenom pták, no, raději se rozlučte s manželem nebo s přítelem ...."
Legrační představa je, že bych se to snažil fotit přes zadní displej a palcem pravé ruky si vybírat ostřící bod podle polohy dravce. :-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 9. 2013 11:23

FotoABC, dobře že sis nenechal zkazit náladu. Mně nic vysvětlovat nemusíš, znám tvoje fotky a nikdy u nich TK špatná nebyla. Tady je to horší, než na grafice. Tam to bylo spíš o obsahu, tady je to o kravinách. Pokud TK neruší vnímání obsahu, kašlu na ni. Podobně jako mi nevadí kdo má jaké písmo. Nesmí tam mít stylistické a pravopisné (kompoziční) chyby, že škrábe jako doktor je mi jedno, jen když se to dá přečíst.:-)

Za kompoziční prohřešky tě tu nikdo dusit nebude (kdo tomu rozumí, ten to nedělá) a holt pokud z tebe někdo bude chtít udělat blba, tak než za tu TK(příliš světlé/tmavé nebo moc domodra...), vždyť to znáš. :-)
Tak pokud nějakému pindalovi nechceš ukázat hned na ten správný cíl, přejdi to mlčením. Máš svoje kriteria a ty nízká nejsou. :-))

K těm omezením, máš patrně pravdu, navíc si myslím, že je vše závislé na momentální dostupnosti jednotlivých dílů, i na vzájemných dohodách výrobců. Myslím, že zatím co my se tady rveme za čest a slávu těch japonských, oni spolu vesele kooperují, aniž to kdo z nás tuší.:-))
Jo, švestkový knedlíky..... :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 9. 2013 11:39

FotoABC: super koment! dik!
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 9. 2013 11:43

ltokar píše:.. aka je sanca toto odfotit manualnym ostrenim ?

Dost velka. R. Stach treba letovky s predostrenim dle jeho slov foti. Coz ja moc nechapu, ale kdyz ho bavi kulomet, jeho vec. Koneckoncu historie se nepta, jak snimek vznikl, ze ano.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 3. 9. 2013 12:00

FotoABC píše:Itokar: tihle dravci můžou maximálně pohladit křídlem, když jim to vysloveně nevýjde, jinak se strefí jak mířená střela. Ty zajímají akorát ty myšky, na které je sokolníci lákají.

Parkrat mi sedel vysoko v borovici a dobre me videl dacan jeden a kdyz jsem byl pod nim snesl se kolmo dolu, ale ze by padal jak zrala hruska to ne, ale pekne srovnal kridla a snasel se proti vetru a tocil podle nej tak aby jako maly padacek sednul na misto. Ten to proste umi ve vzduchu. :) Jenze obcas si ke konci vyletu uz dela srandu a nechce se mu domu, tak jen hrabne po masu a maze pryc. :D
Umbrella
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka