Nikon D7100 nebo Canon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 8. 2013 18:36

The new sensor in the 70D seems significantly improved in this respect - there certainly doesn't appear to be a noise cost to pay, compared with the older Canon models, as a result of the dual pixel design. However, while the 70D looks like a step forward from the older models, it's still not yet matching the Nikon D7100.


http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-70d/10

Jen prostá úvaha na základě hodnocení dpreview. To není výtka k 70D, spíš důvod k zamyšlení, k čemu primárně ten foťák bude.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 8. 2013 19:11

Calven píše:http://www.sulasula.com/canon-eos-70d-recenze/
Co mi připadá pro mé focení důležité:
- dotykový displej – nechtělo se mi věřit, že to bude tak prima věc, hodně rychle jsem se s tím sžil
=> tak už nie som jediný kto si myslí že to má význam aj u zrkadloviek ^^
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod waaaw 25. 8. 2013 20:35

Zajimava recenze je i zde:
http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_70D/
Zejmena video ukazka porovnani kontinualniho ostreni u 70D a D7100 je hodne impresivni
waaaw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 8. 2013 21:00

"Zejmena video ukazka porovnani kontinualniho ostreni u 70D a D7100 je hodne impresivni"
.... jen bych upřesnil, že se jedná o kontinuální ostření v LiveView & video režimu, nikoliv kontinuální ostření přes ostřící senzory v klasickém režimu zrcadlovky. To píši jen proto, že se to dá snadno omylem zaměnit.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 8. 2013 21:50

waaaw píše:Zajimava recenze je i zde:
http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_70D/
Zejmena video ukazka porovnani kontinualniho ostreni u 70D a D7100 je hodne impresivni


O tom tenhle foťák je. Pokud tě to oslovuje, kup si ho. Jde jen o to, zda víc fotíš, nebo točíš video.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 8. 2013 22:11

Ovšem tenhle foťák vejde do historie tím, že zrušil hlavní nevýhodu zrcadlovek.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod waaaw 25. 8. 2013 22:51

"O tom tenhle foťák je. Pokud tě to oslovuje, kup si ho. Jde jen o to, zda víc fotíš, nebo točíš video."

Tak tohle samozrejme mam nacteno a vim to. Problem mam s druhou casti vety, kde si nejsem jisty, zda to plati obema smery. Kdyz budu tocit video, je to jasne, sel bych do Canonu. A mam na to plno objektivnich duvodu. Ale to neni muj pripad. Nechci rict ze nikdy, ale video bych bral jako nevyznamny doplnek. Takze fotak je pro mne primarne na foceni. A tady prave je moje dilema, zda to plati i obracene, t.j na foceni je kvalitnejsi D7100. Zda se 70d vyrovna d7100 nebo ne, zejmena kvalitou snimace. Pise se, ze je o generaci pozadu, ale jak se to projevi na fotce?
waaaw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 8. 2013 23:20

waaaw: když budeš porovnávat detailně ostrost, dopadne fotka z D7100 trošku líp. Když to nebudeš pečlivě zkoumat, nejspíš neuvidíš nic.
Na D7100 se mně líbilo, jak zřetelně mně nabrousila objektivy po přechodu z 12MPx D300-ky. Proti 70D by to samozřejmě zdaleka takový rozdíl nebyl.
D7100 bych radil jen v těchto případech:
- přeostřování u videa a Live View skoro nepotřebuješ
- chceš raději Nikon protože .... cokoliv
Jinak pokud chceš raději Canon, není proč váhat.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 8. 2013 23:54

waaaw: jestli jsou někde k dispozici RAWy tak si je stáhni, abys viděl jak se s tím pracuje - u předešlé generace Canonu jsem i tady na fóru četl stížnosti na "rozbitý" raw při nestandardní expozici, snímač je postaven patrně stejnou technologií, velké změny bych nečekal. A taky těžko tady bude mít někdo zkušenost s oběma foťáky, kór s novinkou od Canonu. Jestli RAWy nenajdeš, nezbyde než se vydat do většího krámu a nafotit něco sám na svoji kartu, při takovémto rozhodování bych to teda udělal každopádně.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 26. 8. 2013 06:10

Lotrandor píše:
waaaw píše:Zajimava recenze je i zde:
http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_70D/
Zejmena video ukazka porovnani kontinualniho ostreni u 70D a D7100 je hodne impresivni


O tom tenhle foťák je. Pokud tě to oslovuje, kup si ho. Jde jen o to, zda víc fotíš, nebo točíš video.


To ze ma 70D AF ze 7D z nej dela i bez LV dost vykonny fotak co do ostreni.

-- 26. 8. 2013 07:22 --

waaaw píše:Tak tohle samozrejme mam nacteno a vim to. Problem mam s druhou casti vety, kde si nejsem jisty, zda to plati obema smery. Kdyz budu tocit video, je to jasne, sel bych do Canonu. A mam na to plno objektivnich duvodu. Ale to neni muj pripad. Nechci rict ze nikdy, ale video bych bral jako nevyznamny doplnek. Takze fotak je pro mne primarne na foceni. A tady prave je moje dilema, zda to plati i obracene, t.j na foceni je kvalitnejsi D7100. Zda se 70d vyrovna d7100 nebo ne, zejmena kvalitou snimace. Pise se, ze je o generaci pozadu, ale jak se to projevi na fotce?


Co se tyce AF, nezalezi az tak na tom jestli ty dva fotaky obstoji proti sobe vykonem tel, ale na tom co na to nasadis, napriklad dost Nikonaku skonci u vyberu pevnych skel rozhodnutim na skvele telo lupnout 50/1,4G a to mohou rovnou fotaku nasadit spaci cepici a ulozit ho postylky. :)
Co se tyce kecu o generacich pozadu, tak tyhle reci nikdy nerekne Nikonak o svem Nikonku a Canonak o svem Canonku, tak to jsou reci v kategorii marketingovych zvastu. Na internetu mas uz dost RAWu od obojiho, tak si sam porovnej co od vystupu cekas a co te nemine :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 8. 2013 07:49

Umbrella: no nejen že jsi nepochopil, ale ještě bagatelizuješ. Přečti si pozorně ten politicky korektní článek na dpreview, prohlídni si tam RAWy a zkus to znova. Nikdo neříká, že 70D je špatnej, ale prostě D7100 co do výkonu snímače lepší. Třeba proto, že Canon použil půlku snímače na něco jinýho než na focení. A ano, já vím, že se pixely při focení spojují do "jednoho". jenže jak všichni víme 1+1=2 a ne 1. A v tomto případě víc neznamená líp.

waaaw: o generaci pozadu neznamená nic dramatického. Prostě se rozhodli, technologický posun investovat do AF na čipu (kromě toho na který mají specializované senzory a zrcátko atd). Nikon šel jednodušší cestou a odstranil low-pass filtr. Tím zvýšil ostrost. Continuální AF vs. Ostrost+ISO. Alespoň pokud jde o focení/video. Na Canon můžeš nahrát Magic Lantern a snímat HDR video, nekomprimované video (tuším že dokonce 4:2:2) atd. To bohužel na Nikonu nejde, zatím a dost možná že nikdy nepůjde. Tam si musíš koupit recorder a připojit ho na HDMI výstup u modelů, kde na HDMI výstupu je nekomprimované video (tím ale obejdeš celou vnitřní elektroniku). Nicméně, určitě by se našel někdo povolanější, kdo to reálně využívá. Já to mám jako hobby.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 8. 2013 08:23

Jestli ono to nebude všechno tím, že Canon je v oblasti obrazu vedle Nikonu mamut a čerpá zkušenosti také z vývoje čipů (a praxe) s kamerových systémů.
:-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 26. 8. 2013 08:37

Lotrandor: precti si lepe co pisu a zacni znova. Generace znamena, ze jedem druhemu rika fotre. Tak si nech tech expresivnosti a divej se na to normalne.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 8. 2013 09:51

Umbrella: aj, tak sorry, jestli jsem se tě dotknul :hm
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Umbrella 26. 8. 2013 10:24

Lotrandor, dotknul v cem? Ze jsi o mne v prvni vete rekl, ze neumim cist a chapat? To beru s rezervou, na stavbe se s tim setkavam pokazde, kdyz chce nekdo prosadit svuj zajem za kazdou cenu, takze nejsi prvni ani posledni. Ze nemam rad rad mezidenominacni vychvalovani tech svych a zatracovani tech druhych, jo to mne stve a verim ze kazdeho realne uvazujiciho to stve take, hlavne kdyz se tim zacne plest hlava technomaniakalne nezucastnenym co se sem prijdou poptat. (to si neber osobne, to je obecne)
To, ze se jedna firma soutredila na jednu cast vystupu a druha na tu druhou neznamena ze je jeden o generace pozadu a druhy o generace vpredu.
Ostatne co jsem videl zatim fotky z 70D, nepripada mi, ze je primarne na toceni videa, to by dostal jiste uplne jinou rukojet. 70D ma dobre pouzitelne ISO 6400 a ostreni za ktere se stydet nemusi. To ze ma v LV novou technologii neni az tak kvuli orientaci firmy na toceni videa, jako spis kvuli vyzkumu v oblasti bezzrcadel.
Umbrella
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků