Zrcadlovka pro začátečníka

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz


Odeslat příspěvekod oniiicek 19. 8. 2013 10:56

Zdravím,

Ak je váš strop 13 tisic, nerozmýšlali ste radšej nad kvalitným kompaktom ? Chcete do budúcnosti investovať do fotoaparátu viac? Chcete fotoaparát na každodenné nosenie? Je to vaše jediné drahšie hobby? Ste ochotný v budúcnosti zainvestvovať do lepšieho jedného objektívu okolo 15 tisíc ? Dobre si to zvážte ! Dole spomenuté fotoaparáty v pohode nahradia základnú zrkadlovku, majú dobré svetelné objektívy, väčší čip než klasické kompakty, menšie rozmery, sú ľahšie. No nedajú sa upgradovať :-). No ak vaše fotenie bude pozostávať prevažne v ťažších svetelných podmienkach (Koncert, divadlo, šport atď. )tak jednoznačne základnú zrkadlovku plus na začiatok minimálne Tamron 17-50/f2,8, lepšie však Canon 17-55/ 2,8 (no ten je zas o hodne väčší a ťažší). Ja mám obľúbenú radu základných zrkadloviek Canon ***D.

alebo inak:

1.) Fujifilm X10
2.) Canon G15
3.) Nikon P7700
4.) Nikon J1 alebo V1 ?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://ok-fotografia.blogspot.sk
http://software-elektronika.blogspot.sk
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 19. 8. 2013 11:28

-- 19. 8. 2013 12:30 --

homolka01 píše:Dobrý den,
prosím o radu s výběrem zrcadlovky. Focení mě celkem chytlo, ale se zrcadlovkou jsem ještě nikdy nefotil. Maximální cena, kterou bych za zrcadlovku byl schopen obětovat je 13 000 - 14 000 Kč, ale to je opravdu cenový strop. Díval jsem se na nějaké recenze a celkem dobré zdrcadlovky pro začátečníky prý jsou Canon EOS 600D nebo Nikon D3100. Děkuji za odpověď.


D3100 na fotolab.cz za 9kk
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar




Odeslat příspěvekod revell 19. 8. 2013 13:23

na druhou stranu uz zracdlovka ci bez- neni zadnou vzacnosti mezi lidma (nepisu fotografy).
Stejne je i sranda kolikrat i cenovy limit, ze je dnes uz mozne mit sestavu za 10 tisic. Pred par lety nebo vic, jste meli zakladni nejaky D50/ 350D za 25 tis :O a 20D byla za 35 a vic. (ale stejny pripad byl i u LCD televizi a monitoru).

Osobne asi zacatecnik sam nevi, co prijde do budoucna a co by chtel fotit. Ale ze zacatku je to klasika vse - rodina, dovolena, pes, deti - brouky a jinou havet pridaji nekteri pozdeji. Na tyto fotky jsou nejlepsi objektivy s rozsahem 18-ca. 70/85 (nejsem moc priznivcem 18-55).
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar









Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků