Zrcadlovka pro začátečníka

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod homolka01 14. 8. 2013 10:07

Dobrý den,
prosím o radu s výběrem zrcadlovky. Focení mě celkem chytlo, ale se zrcadlovkou jsem ještě nikdy nefotil. Maximální cena, kterou bych za zrcadlovku byl schopen obětovat je 13 000 - 14 000 Kč, ale to je opravdu cenový strop. Díval jsem se na nějaké recenze a celkem dobré zdrcadlovky pro začátečníky prý jsou Canon EOS 600D nebo Nikon D3100. Děkuji za odpověď.
homolka01
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 8. 2013 10:29

V obou případech jde o starší, ale poměrně slušné modely. Pokud je limit 14kk, ještě připočítej nějakou brašnu, možná i levnější filtry, druhou paměťovou kartu, případně náhradní baterii. Nic z toho není nezbytné, ale dříve nebo později to koupíš.

Stojí za úvahu ještě zvážit, zda jsi ochoten v budoucnu kupovat objektivy. V opačném případě může být řešením nějaký profi kompakt s velkým čipem. Nicméně zrcadlovka, i levná, se bude lépe ovládat (a zase se nevejde do kapsy).

Bylo by dobré vědět, zda máš nějaké preference co se týče tématu.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 14. 8. 2013 10:37

Raději D5100 než D3100. Co se týče volby systému, tak bys měl vybírat podle objektivů, aby se ti to vyplatilo. Canon má třeba levnější telata a světelnou padesátku. Nikon má zase levnější objektivy kvalitněji zpracované a všechny s ultrasonickým ostřením.
kentus
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků