Zrcadlovka pro začátečníka

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod homolka01 14. 8. 2013 11:07

Dobrý den,
prosím o radu s výběrem zrcadlovky. Focení mě celkem chytlo, ale se zrcadlovkou jsem ještě nikdy nefotil. Maximální cena, kterou bych za zrcadlovku byl schopen obětovat je 13 000 - 14 000 Kč, ale to je opravdu cenový strop. Díval jsem se na nějaké recenze a celkem dobré zdrcadlovky pro začátečníky prý jsou Canon EOS 600D nebo Nikon D3100. Děkuji za odpověď.
homolka01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 8. 2013 11:29

V obou případech jde o starší, ale poměrně slušné modely. Pokud je limit 14kk, ještě připočítej nějakou brašnu, možná i levnější filtry, druhou paměťovou kartu, případně náhradní baterii. Nic z toho není nezbytné, ale dříve nebo později to koupíš.

Stojí za úvahu ještě zvážit, zda jsi ochoten v budoucnu kupovat objektivy. V opačném případě může být řešením nějaký profi kompakt s velkým čipem. Nicméně zrcadlovka, i levná, se bude lépe ovládat (a zase se nevejde do kapsy).

Bylo by dobré vědět, zda máš nějaké preference co se týče tématu.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod kentus 14. 8. 2013 11:37

Raději D5100 než D3100. Co se týče volby systému, tak bys měl vybírat podle objektivů, aby se ti to vyplatilo. Canon má třeba levnější telata a světelnou padesátku. Nikon má zase levnější objektivy kvalitněji zpracované a všechny s ultrasonickým ostřením.
kentus
Návštěvník

Další stránka