Nikon D 3000

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 7. 8. 2013 14:08

robi.r: to s tím srovnáním LX2 a bezzrcadlovky byl doufám vtip :-)

k tomu rozhodování mezi D5100 a D90 tolik: D90 má o něco slabší parametry, ale velký rozdíl to není, v čem je podstatně slabší, to je kvalita videa. Nutně si ty foťáky osahej - pro většinu lidí získá navrch D90 provedením těla, velikostí hledáčku a lepsim ovládáním, tebe to ovšem nemusí oslovit a třeba ti bude sympatičtější D5100 nižší váhou, výklopným diplejem, je to hodně subjektivní. Já mám třeba rád větší foťáky, ale když jsem držel v ruce D700 s gripem a Sigmou 70-200/2,8 tak jsem si začal intenzivně vážit kompaktnost své tehdejší APS-C sestavy :-)
jo a D90 vydrží určitě víc, navíc - nejen pro mé oko - má přirozenější barvy, zejména na vyšší ISO
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robi.r 7. 8. 2013 17:24

Tak to chapu,ale ta d90 je o generaci starsi model....nebo se mylim....spis mi jde o pro a proti ....cenove to vychayi s tim objetivem 105 stejne.....co si o tom myslite-...
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 7. 8. 2013 18:03

D90 umí ovládat víc blesků a hlaně synchronizaci s krátkými časy závěrky. Má větší hledáček, dva rolery a víc tlačítek přímé volby. Tedy mnohem pohotovější ovládaní. Má zabudovaný motor pro starší bezmotorové AF objektivy. Pokud je něco z toho pro tebe důlezité nekupuj D5100.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 8. 2013 18:36

robi.r: tady máš srovnání parametrů snímače a pro ilustraci zatím nejlepší APS-C Canon, aby sis udělal obrázek o tom, jestli tě v případě zájmu D90 nějak omezí kvalitou výstupu
http://www.dxomark.com/index.php/Camera ... 3%29/Nikon

nicméně, opravdu si ty přístroje osahej, rozdíl provedení těla se lépe pochopí na vlastní ruce, než u monitoru...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robi.r 7. 8. 2013 22:00

No podle toho co jsem cetl na te strance vypada teda lepe ten nikon d90, usuzuju co se tyce kvality obrayu a ovladani, samozrejme ze nejlepe bude si oba fotaky v ruce vyzkouset.....jen me jeste zajima zda nebude problem ze ta d90 je uz starsi model....
reign píše:http://www.dxomark.com/index.php/Camera ... 3%29/Nikon
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 8. 2013 22:48

V čem jako by byl problém?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 7. 8. 2013 22:57

Asi v tom, že je to až příliš osvědčený model, se kterým narozdíl od novějších Nikonů nebyly nikdy problémy :D
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 7. 8. 2013 23:38

D90 je trochu jako D700. Celkově vzato, je to skoro perfektní. Malé chybičky, ale upřímně mi nepřijde, že by Nikon od doby D90, D300, D700 vyrobil něco celkově lepšího v dané třídě.

Ano dost dnešní věcí má víc mpix, umí video.. no a to je vlastně všechno. Většina dnešních trpěla ne úplně zanedbatelnýma chybama, máloco má nějak kvalitní konstrukci (leda tak ta D4). No ale je tam to video a rozlišení..

Nutné dodat, že Canon je to samé v bledě modrém.. jen méně chyb.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 8. 2013 10:18

robi.r, pred rokom som robil porovnanie starších a novších Nikonov.
Ak tam rozdiel nevidíš, nad D5100 sa ani nezamýšľaj...

-- 8. 8. 2013 11:19 --

FYI: D90 je model z roku 2008, D5100 je model z roku 2011.

-- 8. 8. 2013 11:23 --

Daemonius píše:Většina dnešních trpěla ne úplně zanedbatelnýma chybama
MeddlinG píše:
Ganec píše:ak sa nechceš trápiť s problémami zrkadloviek
No to je blábol.
ešte stále si to myslíš?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MeddlinG 8. 8. 2013 12:01

Ano, myslim, protoze jsi ted velmi prihodne vytrhl z kontextu to, co se ti hodilo.
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 8. 2013 12:55

Soudě podle sebe, dva rolery jsou dobré, ale když na ně nejsem zvyklý, moc to nepocítím. Je to sice návykové, ale potřebuješ první dávku :). Někomu se může hodit výklopný displej, ale za cenu umazaných kalhot se to dá obejít (a taky ne vždy).

Tohle rozhodnutí si musí každý udělat sám, pro mě už by byla D90 asi moc stará i proto, že nedostatek zkušeností musí zachraňovat snímač s vyšším DR.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 8. 8. 2013 13:11

Ganec: Když člověk porovnává fotky ve 100% zvětšení tak mezi novějším a starším snímačem zejména v šumu jistě rozdíly najde. Když se ale na to podíváš víc prakticky tedy budeš porovnávat fotky které jdou na web zmenšené na cca. 1600 pix, nebo na vytištěné fotce A4, tak zjistíš, že ty rozdíly jsou vlastně naprosto minimální až zanedbatelné. Pak je zde samozřejmě ještě DR novějších snímačů. Pro úpravy je určitě fajn když tam ta rezerva je. I když zase v praxi i u D90 musím při vyvolání rawu kontrast přidávat a vlastně tak dobrovolně snižuji DR fotky.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 8. 8. 2013 13:29

Sice možná ubylo trochu šumu, ale barvy šly totálně do hajzlu. Když si porovnám barevnou věrnost nejnovějších zrcadlovek a bezzrcadlovek s Nikonem D300, tak je mi na blití. Humus, to se jinak nedá popsat.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 8. 8. 2013 15:09

kentus: naštěstí to neplatí paušálně, ale když se přidržím toho Nikonu, tak už D7000 (+D5100) mi přišel táhnout do žluta/růžova/oranžova - na sluníčku to je hodně markantní - no a poslední kousky D7100 a D600 to posunuli ještě dál.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 8. 8. 2013 15:25

No, jasně že to asi neplatí pro všechny nové foťáky, ale z těch co mi poslední dobou prošly rukou, jich s tím měla problémy drtivá většina. Obzvláště jedna bezzrcadlovka byla extrémní hnus, ale pro dobro téhle diskuze nebudu jmenovat, jenom by to vedlo k flamu ze strany Gance.
kentus
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků