Nikon D 3000

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 8. 8. 2013 16:50

tak piš potichu, aby to neslyšel :-) no, já byl hotovson z Panáka G5, naštěstí jsem našel velmi slušné ICC profily za 10 dolíků pro Lightroom, jinak by mně z toho asi mlasklo
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 8. 8. 2013 17:06

Všichni luští ISO nebo DR, ale na barvy už zas tolik nadšenců nekouká. Přitom jdou legendy, že se to dá i prakticky poznat. :-)
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robi.r 9. 8. 2013 00:00

reign píše:V čem jako by byl problém?

No třeba v obrazové kvalitě a šumu...přece jen je to starší čip..

-- 9. 8. 2013 00:04 --

Daf píše:robi.r: To si musíš rozhodnout sám. Teoreticky lepší fotky uděláš D5100, D90 je zase ovládáním a schopnostmi o znatelný kus dál.

schopnostmi jakými je myšleno...spíš mi jde o praktickou stránku obou fotoaparátů,ergonomie je jedna věc a druhá je kvalita focení samo že také záleží na objektivu.....

-- 9. 8. 2013 00:07 --

Karelnojsky píše:Všichni luští ISO nebo DR, ale na barvy už zas tolik nadšenců nekouká. Přitom jdou legendy, že se to dá i prakticky poznat. :-)

to myslíš teď jak.....

-- 9. 8. 2013 00:12 --

Daemonius píše:D90 je trochu jako D700. Celkově vzato, je to skoro perfektní. Malé chybičky, ale upřímně mi nepřijde, že by Nikon od doby D90, D300, D700 vyrobil něco celkově lepšího v dané třídě.

Ano dost dnešní věcí má víc mpix, umí video.. no a to je vlastně všechno. Většina dnešních trpěla ne úplně zanedbatelnýma chybama, máloco má nějak kvalitní konstrukci (leda tak ta D4). No ale je tam to video a rozlišení..

Nutné dodat, že Canon je to samé v bledě modrém.. jen méně chyb.

chtěl sem se zeptat jaké malé chybičky má ta d90....
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 9. 8. 2013 07:50

Tak z mého pohledu se mi u D90 nezdá
nejrychlejší čas 1/4000
iso 200
dost dlouhý synchro čas
neutěsněné tělo
další věci až se seznámíme osobně :)

Přesto vždy a jen on vyhraje před D5100 nebo 5200 a nejde o barvy nebo vyšší ISO (tam je beztak rozdíl pouze 1EV) či rozlišení. Se starším ale stále použitelným čipem se dá fotit, kdežto pokud něco rozčiluje na ergonomii, člověka to slušně řečeno štve každý den. Tím však rozhodně nechci odsoudit nižší řadu jako nepoužitelnou. Spousta lidí je s ní spokojená vyšší (a větší a těžší) tělo nevyužijí. I jsem se potkal s člověkem který dobrovolně přešel o řadu níže. Je otázkou jestli neznalý člověk dokáže ocenit výhody které mu vyšší model přinese, nebo naopak plně nevyužije potenciál a spíše ho bude rozčilovat množství funkcí vyvedených na tělo.
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otofonnofoto 9. 8. 2013 08:12

Já jsem si kdysi koupil N D5000 a hodně rád jsem ho po půl roce vyměnil za D300. Lozit pro každou kravinu do menu bylo nad moje nervy a malý hledáček taky nenadchnul. Obzvlášť když je člověk zvyklej na FE-čko nebo jakýkoliv kinofilm. Z D90 na D300 je to krok. Z D3/5xxx na D90 je to asi půl kilometru ;)
otofonnofoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 9. 8. 2013 08:35

Jediná slabina D90 v porovnání s novějšími modely je video - v obraze se objevují proužky. I když člověk neocení lepší ovládání, tak větší hledáček a lepší provedení těla trkne každého.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otofonnofoto 9. 8. 2013 09:02

2regin: Zas je otázkou, jestli na video nestačí malá kamerka do kapsy resp. do batohu. Dneska má kdejakej krám F-HD a velikost krabičky od sirek (velké:). Málo kdo potřebuje kvalitu filmu jak do kina. Na "základní dokument " stačí i lepší mobil. Beztak většina věcí končí na TyTrubko v polovičním VGA_čku..... Chci tím jemon říct, že čistě kvůli příležitostnému videu bych výhody D90 neobětoval. Mmch zmám i člověka co chodí několit let s 2MPix camcoderem v kapse a libuje si jaké to má video a jaké z toho lezou úžasné fotky ;)
otofonnofoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robi.r 9. 8. 2013 09:53

otazka je zda ten priplatej za tu D90 stoji.,prece jen nechci fotak na chvili,,jinak video moc neresim,na tom mam doma kompakt od canonu..to bohate staci.....
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 8. 2013 09:57

robi.r píše:
reign píše:V čem jako by byl problém?
No třeba v obrazové kvalitě a šumu...přece jen je to starší čip..
To si si už mal posúdiť sám, toto za teba nikto iný nerozhodne.
My sme ti povedali že je tam rozdiel (a predpokladali sme že si vygooliš porovnávačky, aby si posúdil či ti to za to stojí), ja osobne som ti dal odkaz na článok kde presne popisujem aký je rozdiel medzi starším a novším foťákom (dajú sa odtiaľ stiahnuť aj 2 zábery rovnakého motívu).
Ak si si ho ani len nepozrel, tak je to len a len tvoj problém.

robi.r píše:
Daf píše:D90 je zase ovládáním a schopnostmi o znatelný kus dál.
schopnostmi jakými je myšleno...
...
kvalita focení samo že také záleží na objektivu.....
S tými schopnosťami by to aj mňa zaujímalo .. aké?

Výsledný záver omnoho viac ako od objektívu (ak nerátam hrátky s HO) závisí od presnosti zaostrenia, od správne zvolenej expozície a postprocessingu (alebo nastavení farieb pri fotení).

robi.r píše:
Karelnojsky píše:Všichni luští ISO nebo DR, ale na barvy už zas tolik nadšenců nekouká. Přitom jdou legendy, že se to dá i prakticky poznat. :-)
to myslíš teď jak.....
Že v reále je rozdiel v ISO citlivostiach menší ako sa ti tu prítomní snažia naznačiť.
Rozdiel v šume medzi hociakou zrkadlovkou/bezzrkadlovkou a tvojím foťákom proste hneď zbadáš, ale medzi jednotlivými modelmi už sú menšie rozdiely, ktoré zbadáš až pri 100% náhľade.

Malo by byť podstatné či sa ti proste fotky z daného foťáka páčia (farebne).

Porovnať fotky môžeš napríklad tu: http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
A pozor: zábery ktoré tam sú v comparometri majú manuálne nastavený WB (čo sa asi moc často nerobí).
Ak chceš vidieť aké zábery robia na automatiku, musíš si kliknúť na daný foťák => vyhľadať záložku "samples" a pozri si hlavne zábery s "Auto White Balance".
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 9. 8. 2013 09:58

samozřejmě, je to o preferencích - pro mně je video velmi důležité, proto jsem taky zakotvil u přístroje, kterej trochu i fotí :-) rozdíl v kvalitě videa pozná každý (video ze zařízení typu "kdejakej krám" nenahradí video z D5100 ani omylem), no a ty osobní preference určí, s čím se člověk spokojí.
Pokud video není téma, tak příplatek za D90 určitě zato stojí.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 9. 8. 2013 10:30

Ganec píše:A pozor: zábery ktoré tam sú v comparometri majú manuálne nastavený WB (čo sa asi moc často nerobí).

No já třeba jo. A znám i pár dalších kteří ne vše cpou do RAW a přesto chtějí mít WB pod kontrolou, případně si šetřím čas při editaci. Oblíbené je také mít nastavené stále sluníčko a zachovávat přirozený posun barev...
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 9. 8. 2013 10:44

Ganec: K těm schopnostem. To nejpodstatnější jsem vypsal v příspěvku 7. 8. 2013 19:03 Ještě dodám stavový displej, díky němuž máš neustále přehled o všech nastavených parametrech na očích a navíc nevybíjíš si tak zbytečně baterku kontrolou na velkém displeji. Má výkonnější akumulátor a nemusíš tak na týdenní dovolenou tahat nabíječku nebo dokupovat druhý akumulátor. Tlačítko pro náhled HO. Chápu, že to pro někoho možná není podstatné. Ale ta chybející synchronizace záblesku s krátkými časy závěrky může po dokoupení blesku a světelného skla už dost vadit i začátečníkovi. Konkurenční Canony to umí.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 8. 2013 17:00

Daf: potvrzuji, chybějící schopnost porozumět si s vysokorychlostní synchronizací blesku bude asi časem důvod k upgradu.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod robi.r 9. 8. 2013 20:57

reign píše:samozřejmě, je to o preferencích - pro mně je video velmi důležité, proto jsem taky zakotvil u přístroje, kterej trochu i fotí :-) rozdíl v kvalitě videa pozná každý (video ze zařízení typu "kdejakej krám" nenahradí video z D5100 ani omylem), no a ty osobní preference určí, s čím se člověk spokojí.
Pokud video není téma, tak příplatek za D90 určitě zato stojí.

Můžu se zeptat s čím fotíš??... Pokud to video na D5100 půjde i zoomovat, tak je to velké plus a pokud je i kvalitnější......
robi.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 9. 8. 2013 21:53

Panasonic G5

add zoom na D5100- prostě ručně, ale 18-105 má celkem v poho chod zoomu, takže při troše štěstí i ten zoom může být koukatelný
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka