vrácení do standardu a nebo dál?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Umbrella 25. 7. 2013 11:38

Tos byl Tomasi hodne milosrdnej zes tam nechal ten muj offtopic :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 25. 7. 2013 12:23

to jsem byl já a ten tvůj příspěvek chápu jako naučnou literaturu :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 25. 7. 2013 13:42

to byla spis jen takove recese :D, ale abychom se vratili k dotazu:

"Zdravím všechny,

stala se mi taková nepříjemná věc, nějaký pán mi vykradl dům a vzal si můj canon 1000D s 70-200 L + 18-55 IS + 50 mm od canonu. A jelikož je fotografování můj koníček nechci se ho vzdát jen kvůli nějakýmu debilnímu cikánovi.

proto Vás prosím o radu. Co by jste doporučili abych se dostal na stejnou úroveň předchozí výbavy a možná ji i o krapítek zlepšil. Jediná podmínka co bych chtěl navíc je aby zrcadlovka uměla HD video.

s pozdravem"

tak za sebe bych rekl, ze skla byla v pohode, mozna bych jen vymenil ten zakladak za neco svetelnejsiho, ale to je jen dle meho zvyku, vzdycky jsem tak ucinil a nelitoval jsem. :) a pak mozna 1000D vymenit spis za neco lepsiho, treba 700D, nebo 60D. Protoze ma kreativnejsi moznosti a me osobne se lip pracuje x xxD. Ale to jsem uz asi prefoukl rozpocet. Tak jen tak k zamysleni, protoze vetsinou kdyz to cloveka hodne nadchne, tak stejne vrazi do systemu mnoho penez a kdyz zpocatku porizuje neco levneho, tak to obvykle porizuje dvakrat a vyjde to nakonec draz. (mysleno napr. nejprv levny stativ a pak poradny stativ :) )
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 7. 2013 14:46

speedytox píše:.. abych se dostal na stejnou úroveň předchozí výbavy a možná ji i o krapítek zlepšil
to je snáď samozrejmé že nikto nechce ísť do horšieho

K tvojim komponentom:
- 1000D - je absolútny lowend, takže hocičo čo si vyberieš bude krokom vpred
(jediná výnimka: ak si fotieval na nízke ISO, tak vtedy má lepšie farby ako ich dnešné modely )
- 70-200 - je kvalitný objektív, ale bráchovi u neho chýbala stabilizácia => jediné čo sa s tým oplatilo fotiť boli vrabce a aj to musel zacloniť aby sa vošli do HO a zvýšiť ISO aby záber nebol roztrasený.
Keby kupoval dnes, bral by skôr 70-300 so stabilizáciou (napriek trošku horšej svetelnosti).
- pevná 50-ka - bola tiež okrem spoločenských akcií veľkých rozmerov nevyužiteľná. Navyše u nových foťákov (majú viac megapixelov) sa už citeľne prejavuje nepresnosť/nespoľahlivosť zaostrenia.
Omnoho lepšou voľbou pre neho bol Tamron 17-50 F2.8 (napriek problémom s AF): bolo vidno ako sa spestrili jeho prezentované zábery. Tebe by mohol nahradiť aj seťák aj pevné sklo.

PS: nad väčšou zmenou .. napríklad FullFrejmom z bazáru si sa nezamýšľal?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 7. 2013 14:46

Do OT to zařadil jiný moderátor a mám-li být objektivní, tak vedle toho, že jsem požádal Gance o to, aby respektoval nějaká pravidla, tak bych ještě intenzivněji požádal uživatele kentus, aby okamžitě přestal používat nadávky, i kdyby ze svého pohledu stokrát zdůvodnil proč si je někdo zaslouží. Docílí tím totiž pouze toho, že se z Gance stane pronásledovaná oběť, která si zaslouží zvláštní ohledy. Pokud by kentus nezareagoval tak, jak zareagoval, bylo by možné nadále vyžadovat zákaz manipulace jedním směrem mnohem razantněji. Nyní jsme ve stavu, kdy se stal Ganec obětí neslušného způsobu diskuze, takže není společensky únosné jej dále "umravňovat" směrem od jednostranného tlaku.

-- 25. 7. 2013 14:53 --

Ovšem věcně snad Gancovi oponovat můžu:

Opravdu bych hodně moc nesouhlasil s názorem, že 70-300 IS je lepší koupě, než 70-200/4L bez IS.
Veškeré mé dosavadní fotografické zkušenosti křičí na takovýhle názor:
"Nééééééé, to snad není možné, že někdo takhle radí, nééééééé" :-)

"Pevná 50-ka - bola tiež okrem spoločenských akcií veľkých rozmerov nevyužiteľná. "
.... I zde si mohu hlavu ukroutit.

"Navyše u nových foťákov (majú viac megapixelov) sa už citeľne prejavuje nepresnosť/nespoľahlivosť zaostrenia.
Omnoho lepšou voľbou pre neho bol Tamron 17-50 F2.8 (napriek problémom s AF):"
Zde bych se zeptal jak se liší "nepřesnost zaostření" od "problémů s AF" ???
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 25. 7. 2013 15:29

Vymeniť 70-200 F4L za 70-300 IS by bola veľká chyba. A to o použiteľnostri len na vrabce - tak k tomu sa radšej vyjadrovať nebudem. Zadávateľ tento objektív mal, tak predpokladám, že vie či mu vyhovoval.
A o nepoužiteľnosti 50-tky by sa dalo tiež s úspechom polemizovať. Jediné s čím súhlasím je vymeniť seťák za Tamrona 17-50 F2,8. Bez tých kecov o problémoch s AF.

-- 25. 7. 2013 15:46 --

O výmene za 70-300 by som premýšľal len v prípade ak by to bolo Canon EF 70-300mm f/4 - 5.6L IS USM.
Aj to si nie som celkom istý, či by som do toho išiel. Asi by som za tie peniaze išiel radšej do 70-200 F2,8, poprípade 70-200 F2,8 IS I.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 7. 2013 16:16

Nevim, jak je na tom s obrazovou kvalitou a rychlosti ostreni 70-300 IS od Canonu, ale za urcitych podminek muze davat vetsi smysl, nez 70-200/4 bez IS. Ty podminky by byly takove, kde by uzivatel ocenil 100mm navic a stabilizaci. Obavam se, ze na toto muze odpovedet pouze sam tazatel. Cili obecne vtrdit, ze doporucovat 70-300IS je hloupost, muze jen clovek neobjektivni a/ci neznaly.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 25. 7. 2013 16:18

Zde bych se zeptal jak se liší "nepřesnost zaostření" od "problémů s AF" ???

Problém s autofokusom može byť daný u konkrátneho typu ako konštrukčná vada (viď N D800 a problém s ľavými ostriacimi bodmi) , problém nepresnosti zaostrenia sa týka každého fotoaparátu. Jedná sa o to, že napríklad pri ostrení stredovým ostriacim bodom opakovaným zo statívu a z východiskovej polohy objektívu sa pri 40 - tich pokusoch podarí N D800 zaostriť s presnosťou do 5% tolerancie od roviny ostrosti povedzme v 70 % pokusov. Do 15% tolerancie sa dostane s cca s 5% pokusov. Presne si to nepamätám, podrobnost najdete na webe. Nikon D800 bol v tomto smere na tom najlepšie z testovaných fotoaparátov.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 25. 7. 2013 17:00

já bych z té původní sestavy zachoval to tele a seťák, tělo klidně opět lowend, akorát bych místo padiny koupil spíše novou 40-ku STM - jsou na ní velmi dobré ohlasy
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Suke001 25. 7. 2013 17:27

70-200/4 za 70-300 IS nikdy :-)
http://www.flickr.com/photos/95902780@N04/
Canon 60D lover

Studio monitors Alesis m1 active 520 a Adam T5V
Superlux HD660 headphones s velorové náušníky
Suke001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 25. 7. 2013 17:53

Též zastávám názor že 70-200/4 L za 70-300 IS v žádném případě.
A místo seťáku 18-55 IS rozhodně C 18-135 IS STM
feanoor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka