Zracadlovka okolo 18 000

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod nicomhk 2. 7. 2013 14:40

feanoor píše:Photozone.de
Canon 18-55 IS STM vychází opticky lépe než N18-55 VR
C18-135 STM vychází opticky lépe než N18-105, ale je dražší
C15-85 vs N16-85 šul nul

Callgaro - o tom že je N 24-70 lepší než C 24-70 II si dovolím pochybovat

stm objektivy jsou sice o něco lepší, ale takto jednoznačně to nevidím.

-- 2. 7. 2013 15:44 --

Puntík píše:Bohužel stálá obhajoba technicky překonaných těl nedovoluje vyhnout se novou praxí (s bracketingem) problému přeexpozice, nebo šumu v podexponovaných partiích.
Tedy ve světelně rozporuplných podmínkách stisknu tlačítko FX, na kterém mám bracketing nastavený a zbytek řeším doma. Přístroj samozřejmě zrcadlem nemlátí, pouze spoušť zašumí o zlomek sekundy déle a konečný výsledek je téměř zaručený. Ani sebelepší objektiv tuto možnost nenahradí.

Doporučuji tedy jurisjurasovi raději využít možnosti koupě soudobého přístroje na splátky. O objektiv bych v případě prezentací na TV obavy vůbec neměl.

Zdravím

je zvláštní, že takovéto problémy nemám ani na D200 ;-)
nicomhk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 7. 2013 14:52

Callgaro píše:Představa že mi z foťáku bez práce vyleze super fotka je úsměvná.

tak úplně bez práce ne, že :-) akorát moje zkušenost s Nikonem je taková, že stačí fotit do RAWu, mít auto ISO, auto WB a měření matrix a jediná práce je případná záchrana v světel v editoru, když je DR mizerný, nutí tě to hodně hlídat expozici a ve stínech to bude stejně bída. Fotil jsem leččíms, DR pod 11EV je obtížná záležitost.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 7. 2013 15:19

Callgaro píše:Představa že mi z foťáku bez práce vyleze super fotka je úsměvná.
A predsa už aj také čosi existuje: Dokovacia základňa Party-shot :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 7. 2013 16:07

Vsázím se, že kdyby ta Dokovací základna nebyla Sony, ale Olympus, tak by to Ganec dal bez smajlíku. ;-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pe100 2. 7. 2013 18:26

Pokud jsem četl správně, bylo zde upřesněno zadání na: "Vyndat z baťohu, cvak, zandat zpátky". A zrcadlovka je podmínku. A co tohle: http://www.megapixel.cz/sony-alpha-a58-18-55-mm-ii ? Jestli to je, nebo není zrcadlovka, je myslím pod tazatelovou rozlišovací schopností (konečně i pod mojí...). Jste si opravdu jistí, že by tohle (např.) s velkou rezervou nestačilo? Jurysjurasu, až přijdeš (sám!) na to, co ti u foťáku (a u fotek z něj) chybí, vadí a co tě se(píp), pak teprve nazraje čas na nákup třeba tohohle: http://www.megapixel.cz/nikon-d800, nebo naopak třeba tohohle: http://www.megapixel.cz/olympus-xz-2. Ale do tý doby je to fakt skoro fuk.
Pe100
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 7. 2013 18:55

Jsem takový brouk Pytlík, takže Sony SLT A-58 jsem měl taky - a vrátil. Paradoxně kvůli videu - a to jsem jí kvůli videu kupoval. Neodvážil bych se to doporučovat, vážně bych si raději vzal Nikon D3100.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 7. 2013 19:13

reign, pokiaľ si pamätám, mal si A55: úplne prvý SLT model (aj s jeho pôrodnými bolesťami)
Vrátil si ho lebo si si nevšimol že Sony exponuje tak aby zachovávalo svetlá (a teda občas zbytočne podexponováva) a potom si nevedel skorigovať farby.

A58 je 3 roky novší model s najnovším senzorom.
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jurysjuras 2. 7. 2013 19:14

Mno narazil jsem na alze na toto. Celekm dobrá akce. http://www.alza.cz/canon-eos-600d-objek ... 430466.htm
jurysjuras
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 7. 2013 19:20

To vôbec nie je dobrá akcia .. maximálne tak pre predajcov: tie objektívy totižto nemajú stabilizáciu.
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jurysjuras 2. 7. 2013 19:33

Dnes, když jsem byl u prodejce to obtěžkat, tak ty zracadlovky je proste nádhera. Ale poslední dobou, jak se v tom šťourám a hledám různý fotky na netu, tak stále nevim jestli bych tu zrcadlovku uživil objektivama. Hodně lidí mi rika, ze nemam do toho investovat penize pokud nebudu investovat do objektivu. Prý radsi kompakt. Tak váham jestli by nebyla pro mě bezzrcadlovka s výměnným objektivem lepsi volbou. U mě je problem, že nevim co chci. Ale kdyz vidim fotky u kompaktu nevericne kroutim hlavou.
Viz. zde. http://www.flickr.com/photos/53400673@N ... 052429114/ Asi to opravdu nebude jen o fotaku, ale hlavne o světle a fotografovým umu.
Timto se omlouvam, ze jsem Vás zatezoval vyberem zrcadlovky ale asi opravdu zvolim neco pro me skladnejsiho. Digitalni fotak mame doma taky ale ten uz má pár let. Tak bych Vás rád poprosil o radu jestli vybrat neco s výměnným objektivem, nebo s neměnným. Možná to by konečně pro mne mohla být trefa do černého.
jurysjuras
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 7. 2013 19:42

Ganec: mezi námi, teď už jseš drzej jak opice. Odpusť si své rádoby chytré závěry proč jsem se kdy kterého foťáku zbavil a jestli jsem něco zvládl nebo ne. Moje čerstvá zkušenost je s A57 a A58, přičemž A58 už má pro mé oko dobré barvy alespoň při WB nastavené natvrdo. Jestli tvůj pokus s mými fotkami před časem považuješ za úspěch, tak buď nerozeznáš barvy, nebo jsi sebestředný hňup. Na tebe by člověk musel opakovaně sepisovat několikastránkové argumentace, stejně bys to během pár týdnů zapoměl a začal nanovo. Kruh se uzavírá-jsi opravdu nepolíbený zkušeností, protože svoji praxi si ve zkušenost nedokázal proměnit. Buď je špatná i ta praxe, nebo její vyhodnocení.

-- 2. 7. 2013 20:49 --

jurysjuras: koupí bezzrcadlovky v porovnání se zrcadlovkou ušetříš na váze a rozměrech, ovšem s kvalitou při stejném rozpočtu půjdeš dolů, zatím jsou tyto foťáky předražené a ty co jsou ve výprodeji za slušnou cenu mají zase mizerný výstup. Jestli chceš menší rozměry a přitom stejnou použitelnost, jako zrcadlovka se seťákem, prostuduj si něco o profi kompaktech, momentální špička je Fuji X-10, Panasonic LX7, Sony RX100, Olympus X-Z2
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jurysjuras 2. 7. 2013 20:11

A co takový canon eos M ? respektive co z tech bezzrcadlovek by stálo za zmíňku.
jurysjuras
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 2. 7. 2013 20:29

reign napsal : .."..koupí bezzrcadlovky v porovnání se zrcadlovkou ušetříš na váze a rozměrech, ovšem s kvalitou při stejném rozpočtu půjdeš dolů...

No to je při prezentaci na TV úplná katastrofa... :-))

Ale stačila by polovina původně určené částky.

Jedním z lepších - http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p401317 ... is-+-30-mm

Zdravím
Naposledy upravil Puntík dne 2. 7. 2013 20:34, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 7. 2013 20:32

EOS M je najmenej odporúčaná značka, lebo zaostruje pomaly (hoci s novým firmwarom by sa to malo zlepšiť) a existujú k nemu len 2 objektívy.
A samozrejme používa Canon chip so slabým DR. A ten by sa ti na krajinky určite hodil.

Odporúčal by som ti skôr Sony NEX: má tie najlepšie senzory a zvláda dobre HDR a panorámu z ruky.
A na prírodu/krajinku (ktorá ti neutečie) postačia aj ich lacnejšie modely: tie drahšie rýchlejšie zaostrujú, majú dotykový displej a prípadne hľadáčik alebo skladný pancake seťák.
Len pozor na staré modely: tie ešte neopravovali vady objektívu.
Naposledy upravil Ganec dne 2. 7. 2013 20:45, celkově upraveno 4
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 2. 7. 2013 20:33

eos m je celosvětový propadák, to se nekupuje vůbec nikde na světě jak je to mimořádně nezdařený aparát
metyn
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka