Canon 70D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod calidore 4. 9. 2013 17:04

oldbas píše:Kšeft je kšeft. Zadarmo to určitě nedělá. Běžná věc.
Zatím vidím, že to určitě nebude foťák na krajinu. Myslím pro amaréra, co nemá na rozhazování. Na všechno ostatní to asi bude opravdu špičkový stroj. Vysoké ISO zvládá opravdu výborně. Až na DR se mi to moc líbí. Budu klidnější, až se mi zabydlí v mojí brašně.

Proč myslíš, že nebude na krajinu? To mi nějak uniklo. Díky.
calidore
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 4. 9. 2013 22:39

Samozřejmě to bude foťák na krajinu. Bude se od Nikonu D7100 lišit tím, že u obrázku z Nikona pojmeš při zkoumání zblízka podezření, že tyhle tři pixlíky by mohl být mraveneček, zatímco u Canona si toho mravenečka na záběru rozsáhlé krajiny třeba nevšimneš.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 5. 9. 2013 12:30

calidore: samozřejmě že s ním krajina fotit půjde. Mě jde dobře i se 450D. Ale tak nějak jsem čekal, že se kvalita fotek začne rovnat FF řekněme ob generaci zpět, takže jako 5D. Mám na mysli hlavně fotky, kde je potřeba zatlačit pořádně na kontrast. Moje zkušenost je taková, že i při ISO100 prostě vyleze barevný šum. A pokud nechceš používat redukci šumu v RAWu, prostě ten šum vyleze a nic s tím nenaděláš. Leda odšum a přijít o pár barev. Protože není šum jako šum. Z 5D je takový nějaký pěkný, filmový. Z APS-C hnusný digitální. Ale to je extrém. Mě to štve, protože to srovnávám s FF čipy, ale nikdo to na papíře nepozná. A zmenšené na web už vůbec ne.
Jak už jsem psal, určitě si 70D koupím. Jen si počkám, až bude tak za 21-22k. Velký přínos v kvalitě fotky oproti mojí 450D totiž nevidím. Jinak je to samozřejmě úplně jiný level, o tom žádná.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 9. 2013 12:53

oldbas: brzy ukážu více srovnávacích fotek z těl D300 a D7100. Ten rozdíl ve vykreslení krajiny je opravdu větší, než jsem čekal. Skoro bych řekl že až drsný. A to D300 je na krajinu určitě lepší tělo, než 450D. Takže pokud 70D nebude až tak moc zaostávat za D7100, což určitě nebude, tak by měl být 450D -> 70D skok podobný jako D300 -> D7100.
Ukážu nějaké fotky 12 MPx z D300 a 12 MPx z D7100 a myslím, že budeš překvapenej tím, jak moc je to rozdíl. A to opravdu D300 bylo tělo se slabším AA filtrem a opěvovanou per-pixel ostrostí. Ale vedle D7100 vypadá při srovnání prokreslení krajiny fakt jako děsná šunka. Musím k tomu dát ještě tytéž fotky z Nikonu J1 a z Nokie Lumia 820 aby bylo vidět, že D300 není zas takové ořezávátko, jak vedle D7100 fakt vypadá.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 5. 9. 2013 13:00

ja stale premyslim nad trojici 70D, 5D mk2 a 6D a pri vyhre ve sportce Mk3.

Co me od nakupu drahe elektroniky je, ze po par letech je to "bezcenny srot" - a to u tech drazsich fakt zaboli - horsi koupe nez auto.
revell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 9. 2013 13:10

Ak 5D2, tak jedine bazarovy... inak je 6D vyrazne lepsi fotak.
Mal som k dispozicii oba - 5D2 od kamarata som si poziciaval iba ako nutne zlo...
6D mam svoj - z neho sa stava hlavny fotak, lebo casto funguje lepsie ako 1D4 (je presnejsi, sviznejsi a lepsie sa ovlada ako 5D2, oproti 1D4 zas lepsie funguje v uplnej tme a je mensi)
PS: rozdiel medzi 450D a 70D je obrovsky uz so setakom 18-55 :)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 5. 9. 2013 15:14

Diky ondreji. Mk2 samozrejme bazar (ebay neco kolem 1 tis. €) = 70D. 6D je kolem 1700, nekdy byvaji akce v saturnu -150€, coz taky neni spatne.

Takze kdybys ses mel rozhodnout 2x koupit xxD radu nebo 6D, ale na delsi dobu. Jak tady riakl Oldbas, ze v podstate dnesni APS-C dohnaly kvalitou vystupu drivejsi FF. Za 6 let budou cipy zase nekde jinde. Osobne mam podezreni, ze pristi generace cipu Canonu bude o dost lepsi, protoze jinak mu ujede vlak a lidi pujdou pro Nikon, ale mozna se mylim, ale na dalsi generaci xxD uz cekat nebudu, telo fotaku uz skutecne dosluhuje.

Zase na druhou stranu mi ale sum az tak zily netrha a nehledam ho ve 100% zvetseni, provedu jednoduchy odsum a dal to neresim. To co dam stejne ostatnim z vyletu nebo jinych akci je stejne o dost lepsi, nez stale z jakehokoliv dnesniho kompaktu, i kdyz je to foceno 6 let starym strojem. Beztak uz staci, ze projdu fotku za fotkou a vyladim expozici, kontrast atd.
revell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 5. 9. 2013 15:36

revell píše:ja stale premyslim nad trojici 70D, 5D mk2 a 6D a pri vyhre ve sportce Mk3.

Co me od nakupu drahe elektroniky je, ze po par letech je to "bezcenny srot" - a to u tech drazsich fakt zaboli - horsi koupe nez auto.

v tomhle vyberu bych Ti jednoznacne doporucil 6D.
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 9. 2013 10:26

Vyhoda FF fotoaparatov je, ze starnu nepomerne pomalsie ako APSC (tam sa dlhodobo oplatia tie najdrahsie modely, ktore su v prvom rade skvele funkcne).
Obrazovo si s EOS 70D velmi nepomozes, no na fotenie je to asi najschopnejsi fotak na trhu... netrapi ta hladacik/displej, je velmi rychly a vyhras sa s nim aj cez mobil.
FF v podobnej/mierne vyssej cene ma zas nedostizne lepsi obraz... ten nedobehnu ani dalsie 2-3 generacie APSC fotoaparatov (mozno az na ten DR pri ISO 100-400). Bude to ale len zakladny "limitujuci" fotak, no v pripade 6D dost dobre a spolahlivo fungujuci.
PS: dnesny APSC Canon este nedobehol povodny EOS 5D z roku 2005.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 6. 9. 2013 15:04

revell: 5. 9. 2013 12:30 jsem psal "Ale tak nějak jsem čekal, že se kvalita fotek začne rovnat FF řekněme ob generaci zpět, takže jako 5D.". Myslel jsem tím, že mě štve, že dnešní APS-C čipy pořád ještě nedohnaly FF ob generaci.
Tak, jak to píše Ondrej Bobek
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod waaaw 6. 9. 2013 16:52

Tak jsem to overoval a opravdu neni urcen na krajinu. Na otocnem volici vubec nema takovy ten automaticky rezim se symbolem krajiny
waaaw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 6. 9. 2013 17:33

waaaw: no jistě
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 12. 9. 2013 15:51

Tak jsem si zahrál na pixel-peepera:

Studiové srovnání na Dpreview s novou testovací scénou.
Dle mého názoru se Nikonu D7100 drží celkem slušně.
Co mě ale překvapilo je Fuji X-Pro 1, ten odšumuje zřetelně i v rawu, samozřejmě za cenu ztráty detailů. Vidět je to např. když najedu kurzorem na tu zelenou tkaninu v levém dolním či pravém horním rohu.

Samozřejmě si přepněte u C 70D na RAW a nějaké vyšší ISO, třeba 3200.

http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-70d/9
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 9. 2013 07:38

U Fuji X - Trans CMOS nie je ACR konvertor tým správnym na posúdenie v porovnaní s ostatnými senzormi.

As with the the X-E1, Adobe Camera Raw's processing of the X100S's files looks radically different compared to its output from conventional Bayer sensor cameras. Chroma noise is strikingly low, and detail retention is impressively high - very much like the camera's JPEGs, in fact. Because of this, direct comparisons have to be treated with a degree of caution - it's best to assume that the de-mosaicing process of the X-Trans CMOS sensor behaves as though it's doing substantial chroma noise reduction relative to ACR's standard treatment of Bayer sensors.

-- 13. 9. 2013 07:44 --

oldbas píše:revell: 5. 9. 2013 12:30 jsem psal "Ale tak nějak jsem čekal, že se kvalita fotek začne rovnat FF řekněme ob generaci zpět, takže jako 5D.". Myslel jsem tím, že mě štve, že dnešní APS-C čipy pořád ještě nedohnaly FF ob generaci.
Tak, jak to píše Ondrej Bobek

Já Ti Karle nevím :) Takto to v reále vyzerá.

http://www.ephoto.sk/komunita/clanky-uz ... uji-x100s/
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 13. 9. 2013 10:25

FXE1: Taky si myslím, že to odšumujou. Jaký konvertor je ten správný tedy? Když jsem zkoušel v silkypix vypnout odšum a doostření stejně to doostřuje natvrdo docela viditělně. Což na mě působí spíš tak, že výhoda absence aa filtru se ztrácí odšumem v rawu.
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka