Canon 70D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 10. 7. 2013 11:45

Ganec: Na jedné straně cituji "preverujes" marketingové kecy firem a na druhé straně Tě tu asi měsíc šest lidí (mezi nimi i majitelé) musí přesvědčovat, že jeden konkrétní beznosorožec v sekvenčním snímání neostří, jak je ostatně napsáno v marketingovém materiálu, který jsi sám citoval.
Trošku divné, ne?

Ale abych se přiznal, tak to v některých oblastech mám taky tak. Nebaví mě ani tak nějakou činnost provozovat, ale jenom sledovat, co je nového. Jenom mně, proboha, nesmí nikdy napadnout, že už mám toho vlastně načteného dost a že už bych mohl praktikům dávat dobré rady do života.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 7. 2013 11:58

Protože z těch press releasů většinou čte jen to, co se mu hodí a hvězdičky a poznámky pod čarou s oblibou přehlíží. Jak to potom dopadá všichni známe.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 7. 2013 12:23

Olympus ma ale jiz podanou prihlasku na patent.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 7. 2013 13:40

Patentovat můžou konkrétní provedení, ne obecný princip. Ve větší či menší míře navíc on-chip fázovou detekci mají i ostatní.

Co je blbý, že to můžou zkusit.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod kentus 10. 7. 2013 14:03

Ganec: Ten váš software bych teda opravdu nechtěl vidět jak vypadá. Jestli ho ověřuješ stejně jako marketingová sdělení, podle kterých tady potom vždy bliješ ty tvoje hlouposti, tak to musí být pěkná tragédie.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 10. 7. 2013 16:51

Preview: http://www.youtube.com/watch?v=Ga8qGdmz-Ck
Autofokus vypadá fakt slušně.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 7. 2013 20:41

To nemají dodělanej firmware, že ho nenechali fotit?
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod kentus 10. 7. 2013 20:57

Říká tam, že to je předprodukční kus, takže proto...
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 10. 7. 2013 22:30

Dík za vysvětlení, ale já mu rozumim. Nicméně jako důvod mi to přijde slabý. Pořád se chlubí videem a z fotek ukázali JPG.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 7. 2013 09:04

kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 11. 7. 2013 09:15

To, že se z předprodukčních vzorků nesmí publikovat fotky je naprosto běžná praxe, nechápu, co se ti nezdá.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 11. 7. 2013 09:54

V pondělí byl předprodukční kus k osahání v pražské prodejně megapixelu? Byli jste tam někdo?
AndrewJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 13. 7. 2013 17:35

FotoABC píše:Nechápu proč ty ukázkové snímky nenechali dělat někoho, kdo s tím umí zacházet? Třeba někomu, kdo najde, jak se vypíná ten děsivý odšum:
http://canon-premium.webcdn.stream.ne.j ... ads/03.jpg
Záběr hezkej, ale proč musí ze zrcadlovky vyšší třídy dělat rozpatlávací kompakt? Alebo celej snímač provádí detekci fáze a na fotku už nezbylo žádné světlo?

Tome rekl bych, ze najit v menu Canona (ostatne i Nikona a jinych) uroven noise filtru neni problem ani pro stredne chapavou opici, ale vzdyt znas ty testovaci piloty, na takovych vecech jim fakt pramalo zalezi a spis se snazi zalibit holkam :D

nenasel uz nekdo nahodou nejake rawy na cinskych strankach atd. ?

-- 13. 7. 2013 17:38 --

FotoABC píše:Zvláště nyní, kdy D7100 dostala kresbu všech mých objektivů na DX na viditelně vyšší level. A u některých fotek (krajina) je dokonxce (!!!) ten rozdíl vidět i na A4 výtisku, což bych dnes opravdu nečekal.

IMHO je videt ze Ti D7100 opravdu sedla, tak blahopreji :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Umbrella 22. 7. 2013 09:46

revell píše:me prijde jenom odvazne, jak tvrdis, ze pixel-bining bude na 100% fungovat. Osobne si myslim, ze tam budou (a musi) byt rozdil v porovnani s celym pixelem.

No vzhledem k tomu, ze sam Canon pri uvedeni 70D propustil do sveta informaci, ze kvalitativni vystup z nej je na urovni 60D se vsim vsudy, tak jak rikas zas tak jednoduche jako Gancova matematika 1+1=2 to se snimacem nebude. Ano bohuzel tu vic nez "spekulativni rozmerova matematika" ;) plati fyzika a te jsou tyto spekulace ciste u zadku. :D
IMHO matika prijde na radu az v A/D prevodniku a jak se rika, kde nic neni ani smrt nebere. :)

PS: nikoni skla maji se 70D spolecneho mene, nez se nekterym nikonakum muze zdat :D ale fakt asi nema cenu ve vlakne o 70D cist na dvou listech jak mi ostri nikkor na DX a ze nechci na FF nic vetsiho kdyz nepoznam rozdil.
Ale neda mi to nerypnout a vim ze to pro Tomase bude velke rypnuti, ale pote co jsem mel zas za posledni mesic moznost ostrit s nekterymi Nikony (D90 a D600) s ruznymi skly, tak jsem opet poznal co znamena umrit nudou. :D

-- 22. 7. 2013 09:53 --

Lotrandor píše:Dík za vysvětlení, ale já mu rozumim. Nicméně jako důvod mi to přijde slabý. Pořád se chlubí videem a z fotek ukázali JPG.

Nechal bych jim, co jejich je. Ostatne delaji to tak vsichni, na Oly srazech taky fotime s novyma rozdanyma hrackama s tim ze nas obchodak zaprisaha at nezverejnujem fotky driv nez to nebude v obchodech. Proste jim dejme jeste sanci at neco doladi a az budou prodejni kusy v regalech, bude i dost Rawu na kritizovani. :)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 22. 7. 2013 10:09

No k te rychlosti ostreni, ja mel vcera moznost asi 5 minut si pohrat s 60D + 17-55/2,8 a ta rychlost zaostreni me sokovala, nikoni verze asi taky nebude pomala, ale nic rychlejsiho sem v rukach zatim nemel :D
qwerts
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka