Canon 70D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 7. 2015 23:53

Ganec: zajímavý je, že televizní a filmoví tvůrci si to opravdu nemyslí. V televizi a ve filmu je malá hloubka ostrosti tak častá, že skutečně si neumím představit, že by mohlo platit, co říkáš.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 7. 2015 04:54

Mně to kluci teď výjimečně přijde jako schválně nepochopené z vaší strany - Ganec nepopírá efekt malé HO, ale vhodnejšie = snáze zvladatelné a v tom nelze než souhlasit. Chceš točit jak lama - budiž, kup si klasickou kameru s malým snímačem, je k tomu stvorená. Chceš efektní výsledek - potrap se. Na druhou stranu - a viděli jsme to i tady - si značná část lidí myslí, že čím menší HO, tím víc profi. Přitom opravdu super video na tom závisí až v posledku, ostatně stejně jako fotka. Nakonec s tou dlaňovkou se můžete více soustředit na kompozici a scénář.

-- 3. 7. 2015 06:10 --

FotoABC : už to tady psal - a ne jednou - Grimjaur : to co popisuješ je úplně jiná práce, ostří se ručně přes externí monitor s kontrolou z přenosového vozu, používají se značky, scéna a pohyb na ní jsou pevně dané.
Sám si přiznal nedostatek času na studování návodu tak bych byl opatrný s vynášením soudů o použitelnosti toho Olýka na amatérské video.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 7. 2015 06:44

reign: psal jsem snad, že je to nepoužitelný? Já jsem především chtěl říci, že nedělat si starosti se zaostřením díky tomu, že s malým snímačem zacloníš, to je možný na pláži - třeba Nikon 1 a F8, ale v těch špatně osvětlených prostorách je to blbý vtip, že by se tam snad hodilo f/3.5 - f/6.3. Já to tam s touto "světelností" znám a kupodivu to není výhra.
Jinak nejspíš to nějak jde, ale chtělo by to s tím OM-D E-M5 II mít nějakou snadnou možnost vypnout a zapnout autofokus bleskově ergonomicky po paměti. Prostě necháš to zaostřit na zpěvačku a vypneš AF. Takhle to dělám na zrcadlovce přepínačem na objektivu a nadávám, že to cvakátko není zrovna ideální na nerušené cvaknutí během natáčení.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 3. 7. 2015 06:59

Myslim ze ti co resi pripadny nakup 70D a pripadne problemy popisovane v tomto vlakne moc nezajima neco o OL. Zrovna tak "prakticke zkusenosti" tech co to nemeli ani v rukach.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 7. 2015 09:50

ABC a Ganec si pomylili vlakno, to sa ma riesit v topicu o nahradeni zrkadloviek :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod enkydu 3. 7. 2015 13:34

Ganec: Nemas asi velku potrebu si overovat veci, pred tym ako ich napises predpokladam.
Ten chlapik Casey Neistat rozbijal svoj Canon 70D a nie 5DMIII na ktory natocil dost velke mnozstvo vlogov. Stazoval sa na neustale vypinanie, ktore je signalom pomalej SD karty, co si on nepripustal, lebo mal podla neho "najrychlejsiu a najspolahlivejsiu" kartu od Transcend. Po rozbiti Canonu 70D si kupil Canon 5DMIII a strcil donho svoju super rychlu kartu a vysledok bol rovnaky. Video sa ani nezacalo natacat.

Myslim ze to nasvedcuje o minimalne vadnej SD karte, pokial to nebol nejaky fake z eBayu, kedze ja som vzivote nemal problem s mojim Canonom 70D a Kingston Class 10 UHS-I, ktora ma parametrovo mensie prenosove rychlosti (90MB/s read, and 45MB/s write) ako jeho super rychla karta. Canon 5DMIII vratil a aktualne vyplakava s novym 700D, ktory ma nahouby autofocus. Novy Canon 70D odmieta kupit opat uz len zo svojej zatatosti a tomu, ze by ukazal aky bol d***l vo videu so sekerou.
Naposledy upravil enkydu dne 3. 7. 2015 16:46, celkově upraveno 1
Canon 70D (Canon EF 24-70mm f/4L IS USM, Canon EF 40mm f/2.8 STM, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, Canon EF-S 18-55mm f/4.5-5.6 IS STM) | Nikon P310
enkydu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 3. 7. 2015 14:23

ty jo, to chce ho pozvat sem na fórum, to musí bejt machr! :-)

...jinak já mám taky Transcend, konkrétně R95-W60MB/s class 10 64GB a bez problémů, ale tomu člověku to i se zpětnou platností přeju :-D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PepaZR 20. 7. 2015 18:48

mike-kt píše:
PepaZR píše:
mike-kt píše:Ahoj,

procital jsem tady forum a problem s ostrenim u canon 70D. Vsiml jsem si taky problemu u nove sigmy 30/1.4 ART. Zkousel jsem to ted na testovacim obrazku a ostri si to jak chce :/ Nastvavil jsem mikro nastaveni na +15 a pri testovani na 3m to funguje dobre, ale pak je zase problem s ostrenim na vetsi vzdalenost. Dela mi to i s canon 50/1.8. Nevite nekdo co s tim? Nevim jak preste otestovat jestli je problem v tele nebo v objektivu? Diky za tip. Co jsem tady tak cetl, tak je docela problem to v AWH dokazat a vyresit to s nima. Kdo vsechno tady ma pozitivni zkusenosti s reklamaci a vyresenim problemu s ostreni u AWH? Diky

Ahoj mike-kt řeším teď stejný problém na svém 70D se stejnou Sigmou a taky budu zasílat do AWH tak jsem zvědav jak dopadnu .
Ostatní objektivy jedou tak že 95-98% fotek je zaostřeno ok zbytek je třeba kvůli horšímu světlu trochu mimo hlavně u Tamrona 17-50.
Taky mám obavu z toho že budou dělat mrtvého brouka ...
Jinak se 70Dčkem nemám víceméně žádné problémy s ostřením tak doufám že to nenastaví na sigmu a tím pádem nerozhodí ostatní ...

Ahoj, tak dej urcite vedet jak si dopadl. Zkousel jsem ted trochu vic o vikendu nastavit v tom mikro nastaveni a kdyz objektiv dobre zaostri tak uz se to zda byt v poradku. Je pravda ze na clonu 1,4 je ta presnost ostreni horsi, ale na kontrastni testovaci obrazec ostri dobre. Uvidim jak to bude pak vypadat v realu.

Tak jsem byl dnes vyzvednout 70Dčko z fotolabu, posílal jsem jim jak tělo tak objektiv sigmu 1.4 art, Zdá se že se ostření hodně zlepšilo, rozdíl je patrný na první pohled , jasně že se u každé fotky na f1.4 nechytne 100% větší test provedu snad o víkendu, na vyšší clony je to pochopitelně lepší .
S foťákem se zdá nedělali vůbec nic vypadá to že mám i microadjustměnt nastaven tak jak jsem ho měl před servisem na hodnotu +13. Celkem mě překvapilo že neprováděli test ostřícího modulu ,ale asi nejdřív zkoušeli seřídit objektiv a kdyby to neklaplo pokračovali by dál.
Jinak u skla dělali aktualizaci fw. + seřízení roviny ostření BF/FF podle metodiky a tolerancí sigmy + testovací snímky.
Seřízení provedli v rámci záruky takže 0 Kč (y)
Co jsem vysledoval už dřív tak mám pocit že se mi Af líp chytá na spodní část zaostřovacího středového bodu , ale může to být jen můj pocit.
PepaZR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 7. 2015 19:37

AF sa v strede lepšie chytá na spodok a vrch vyznačenej oblasti. Tak je to aj u mojej 6D
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod XFilipSX 14. 8. 2015 09:46

Zdravím, mám dotaz.
Na mojí 70D sem před týdnem testoval kamarádův nový objektiv 50mm STM. Narozdíl od jeho 760D kdy po vypnutí fotáku předek objektivu zajede automaticky zpátky se na 70D nic nestane a zůstane vystčený. Včera sem si pořídil 24mm STM a opět nezajíží po vypnutí. Vzhledem k tomu, že u STM bez napájení nefunguje MF, je to docela otrava. Jde to nějak pořešit v nastavení? Mám firmware 1.1.1.
XFilipSX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 14. 8. 2015 19:52

Vlastním 70D + 24mm STM a chová se stejně, jako tvá. To je asi normální. Docela mě překvapilo, že 760D umí objektivu poručit, aby zalezl. Tohle se ale 70D už zřejmě nenaučí, pač aktualizace firmware, jak to zatím vypadá, se konat nebude.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 8. 2015 20:02

Toto zvládajú zatial iba posledné nové foťáky. Aj na 1D4/6D/5D3/1200D ostanú STM objektívy vysunuté... zaujímalo by ma chovanie 5Ds.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 8. 2015 20:16

Oldbas : jakej je ten 24/2,8 ohledně AF?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 15. 8. 2015 22:02

regin: je skvělej.Ostření bych označil sice za pomalé, ale naprosto přesné. Zatím se mi nestalo, že by zaostřil špatně. Na rychlý pohyb není, ale na běžné věci je AF dostačující.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 16. 8. 2015 04:47

Díky, to je dobrá zpráva.
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka