Canon 70D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Firestone 25. 6. 2015 09:25

No nestacim se divit. Jako letity majitel starsi 350D, ktera v ramci svych moznosti funguje dobre, pokukuju po nejakem posunu v tele i sklech a mel jsem 70D v hledacku. Muze nekdo potvrdit, ze novejsi kousky neduhy netrpi?
Firestone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rnechvatal 25. 6. 2015 09:39

Já tedy ne, já su ten, co kápnul na ten špatnej kus. Mám po 3 reklamacích a teď hledám, zda objevím další problém, aby mi ho konečně vyměnili za jiný.
Zatím se chová slušně, ale ta důvěra v něj je ta tam ...
Tak uvidíme :hm
Až na ty problémy jsem s ovládáním, WIFI, dotykovým displayem atd. spokojen 8-)
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod glider 29. 6. 2015 18:58

oldbas píše:glider: Zatím jsi neuvedl, co chceš fotit a jaké objekitvy, nebo alespoň světelnost hodláš pořídit.
Ale myšlenka jít do Nikonu a počkat na nástupce 70D je špatná, min. z finančního hlediska.
Pokud tolik toužíš po apsc canonu, podívej se i na nový 760D http://www.megapixel.cz/canon-eos-760d-telo
Je to trochu očesaná 70D, ale problémy s ostřením nemá. Pokud ano, omlouvám se, nic o tom nevím.
Ale obrazově je Nikon lepší, u srovnatelného těla D7100, D7200 je i ostření lepší.


Bude to fotak na vsetko, cize krajinky, portrety a aj nejake interierovky...proste fotim co sa mi paci

A ako pises, obrazovo je Nikon lepsi a uz som sa pomaly zmieril s nahovno ovladanim Nikonu.

Ale zatial pojdem do 5200 + 18-140 a ktomu nejake pevne sklo (50 alebo 85) a po lete uvidim ci si ho necham alebo pojdem do necoho ineho
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 29. 6. 2015 22:54

No tak to si dovolím tvrdit, že to budou vyhozené peníze - jestli jsi měl v merku 70D tak nižší tělo tě brzy omrzí. Spíš bych si prozatím pořídil slušný profikompakt který se neztratí ani v budoucnu jako doplněk k zrcadlu a nebudeš ho muset prodávat se ztrátou.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod glider 29. 6. 2015 23:45

strata tam bude velmi mala, takze mi to stoji zato vyskusat

momentalne fotim s D3000, pekna fotka sa da spravit, ale je to strasne obmedzujuce telo
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 30. 6. 2015 06:02

Add blbý ovládání Nikonu - myslíš tím i vyšší modely třeba jako D7100? Já mám obrácený pocit a Nikon mi v tom přijde o dost lepší, první věc je rozmístění a provedeni tlačítek, Nikon mi sedí mnohem víc a to říkám jako spokojenej majitel 70D.
Naposledy upravil reign dne 30. 6. 2015 12:19, celkově upraveno 1
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod glider 30. 6. 2015 11:52

D7xxx su natom dobre, len tam mi chyba vyklopny displej

nizsie rady su natom horsie, kde porovnatelny Canon ma na vsetky bezne veci tlacitko (ISO, WB, zaostrovaci bod atd.), s Nikonom treba ist do menu

600D, 700D, 760D, 70D vsade ergonomia ok

Nikon az pri D7xxx rade
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 30. 6. 2015 11:56

Tak iso si můžeš dát na fn, výběr ostricich bodů je přímo na ovladaci a wb to má tuším vyvedenou taky, pokzd nestačí raw a sluníčko
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 30. 6. 2015 12:24

Njn, ergonomie Nikonu nižších řad je horší, votom žádná a jestli chceš dobrou ergonomii a i výklopák tak fakt Canon. A 700D by ti nestačil? Já jsem chtěl 70D kvůli extrovnímu AF v live view, ale jinak bych si určitě vzal spíše 700D, cenový rozdíl mi přijde velký.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod glider 30. 6. 2015 19:00

700D s 18-135 ma vyjde odost viac ako D5200 s 18-140 a snimac ma podla vsetkeho lepsi Nikon

Callgaro píše:Tak iso si můžeš dát na fn, výběr ostricich bodů je přímo na ovladaci a wb to má tuším vyvedenou taky, pokzd nestačí raw a sluníčko


nj, len tusim tam bol nejaky problem medzi AUTO ISO a rucnym ISO, ale to si nepamatam, uvidime nazivo
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 30. 6. 2015 19:39

V Česku je cenový rozdíl těchto setů cca 10% ve prospěch Nikonu. Máš samozřejmě pravdu, že snímač v Nikonu je lepší, ovšem 700D - jak jsi sám poznamenal - má nesrovnatelně lepší ergonomii a na video je taky podstatně lepší.
Ještě k poruchovosti 70D: na digimanii je kluk s nickem Hirogen, je to Canoňák - fotoprodejce a psal, že problémy se týkaly první série, nyní už je dlouho ticho po pěšině.

Jinak co se Nikonu týká - velice mně nadchnul D5500, ale to je zatím drahoušek. Tony Northrup dělal srovnávací test a výkon AF byl perfektní.
https://www.youtube.com/watch?v=l04W4mCpUfU
cena ovšem téměř stejná jako za Canon 70D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod glider 1. 7. 2015 13:08

jaj ja som pozeral cenu od toho typka na bazosi...vlastne aj na 700D by dal asi podobnu cenu, tak rozdiel bude ako pises

video ma troska mrzi, ale zas poznam sa, ze mam milion videi ale strihat sa mi to nechce, takze zostanem pri obrazovej kvalite

D5500 som drzal a pozeral som sa snad 2x ci to je zrkadlovka alebo nejaky blby mirrorless...fakt to telo zmensili na moj vkus az moc

EDIT: idealne by to chcelo mat 700D aj 5200 vedla seba a poskusat si pofotit sceny jednotlive, ze ci bude taky rozdiel vo fotkach ako pisu testy (snimac 61 vs 84b)
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 7. 2015 13:33

Rozdíl v ISO je sice velký, ale v praxi tě to nesloží. Co je zásadní rozdíl - dynamický rozsah. Musíš holt exponovat přesně, s Nikonem si můžeš dovolit podstatně víc. No a jestli tě video netrápí...
Jinak na ceny jsem koukal na heureka.cz
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod glider 1. 7. 2015 16:58

no ide mi o to, co vsetko vytiahnem z RAW

teraz mam staru D3000 a cumim ako svina, ze kolko veci sa da vytiahnut a to je fakt stary kusok..

a som tak trochu kameraman, takze video ma bavi, len hovorim, ten strih...to vzdy odkladam pokial to ozaj nehori

AF ma podla vsetkeho Nikon tiez lepsi ako 700D...apod.. Canon pomerne zaspal vtedy dobu s APSC
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 7. 2015 18:28

Ten AF nedokážu posoudit, já si akorát chrochtám blahem se 70D. Neslyšel jsem o žádných problémech se 700D, zato Nikon D5200 podědil "slavný" AF modul z D7000 a tam bych se bál nekonzistentních výsledků více, možná zbytečně, možná ne. Pokud tě ovšem bere video tak se s prominutím nauč točit - točit vše a nekonečně švenkovat a zoomovat je stejně efektivní, jako nasypat na kartu za odpoledne 5000 fotek a pak to třídit. Pokud točíš s rozmyslem tak ten střih tolik času nezabere. Imho u Nikonu se ti ten střih v porovnání s Canonem stejně protáhne - ostření skel zdaleka není tak plynulé o úžasném zvuku ostřících motorků nemluvě. Ten rozdíl ve videu ve prospěch Canonu pocítíš o dost více, než nevýhodu slabšího snímače na focení.
Jinak opakuji - tvé obavy z původně uvažovaného 70D jsou s velkou pravděpodobností zbytečné.
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků