Zrcadlovka a video

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bořekstavitel 4. 6. 2013 11:02

Která zrcadlovka nebo bezzrcadlovka zvládá nejlepší video?
Bořekstavitel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chlapcisko 4. 6. 2013 14:47

Canon 5D III po nainštalovaní niektorej z posledných verzií Magic Lantern a nahrávaní do RAW :)

Praktickejšia rada je Panasonic GH2.
Ak je požiadavka aj na automatické ostrenie, tak neviem, asi nejaký Nikon z radu 1, v princípe však skôr bezzrkadlovka než zrkadlovka. A pri manuálnom ostrení je cennou pomôckou napr. focus peaking.
chlapcisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 4. 6. 2013 14:54

O Canonu 5D mk3 uvazuji a zajimala by me treba celkem velikost videa (v tovarnim nastveni) a v raw formatu (video, ale jinak neni moc priorita).
revell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 4. 6. 2013 15:15

Bitrate je (1080p):
ALL-I - 685 MB/min (91Mbit/s),
IPB 235MB/min (32Mbit/s),
RAW závisí od použitého rozlíšenia, mám pocit že v 1080p je to okolo 90MB/s (5,4 GB/min) a funguje len s 1000x CF kartami

Ešte treba dodať, že všetky režimy videa u 5D III s výnimkou RAW (ktoré je ale nepraktické vzhľadom na vysokú bitrate) produkujú video, ktoré z hľadiska miery detailov nedokáže konkurovať ani Panasonicu GH2. 5D III je filmármi vnímaný skôr ako sklamanie.
chlapcisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 4. 6. 2013 16:16

Dik, celkem masakr ta velikost videi :)
revell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bořekstavitel 4. 6. 2013 19:51

Takže raději koupit kameru?
Bořekstavitel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 4. 6. 2013 20:32

supr ekonomická verze s luxusním výstupem: http://www.electroworld.cz/product/foto ... dhc-zdarma
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 4. 6. 2013 20:51

Bořekstavitel: pokud to má i fotit, kup bezzrcadlovku, ideálně nějaký Panasonic
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 6. 2013 21:14

Bořekstavitel:Nevím jaké máš zkušenosti s videem. Pro začátek doporučuju Panas. Nejlíp GH2 (manual nastavení, hack a celková kvalita), nespleteš se ani s G3 (možnost hacku, manuál bude v nové aktualizaci Vitalije Kyseleva). Novější G5 a G6 si na hacka asi hodně počkají, resp, otázka je jestli vůbec bude. Vitalij maká ještě na GH3 a tak uvidíme.
Sám jsem si "namíchal" podle svých potřeb takovou kvalitu, která mi vyhovuje ( a karta utáhne).
JInak fotákem nekončí investice, bude třeba opěrku, boční ostření pro manuální skla (tedy nejen pro ně) slušný mikrofon doporučuju hned pro začátek.
U Panasu je výhoda v široké paletě solidních a kvalitních skel nejen od panasu, ale i od Oly a Sigmy. Skrz redukce na to narveš další kopu skel. Rád používám staré Zeisse Tessar a Sonnar i rusáka Helios.
Pokud bys měl nějaké otázky, rád Ti je zodpovím.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 4. 6. 2013 22:11

Všichni něco doporučujete, ale neni docela zásadní to, co s tim dotyčnej chce natáčet? Ono je fajn srovnávat kvalitu kamer/bezzrcadlovek/zrcadlovek, ale přijde mi, že se tady celkem zapomíná na to, že ne na každej typ videa je vhodnej každej "hardware"..
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bořekstavitel 5. 6. 2013 08:50

Mám v úmyslu přejít z ultrazoomu Panasonic Lumix DMC-FZ28 na zrcadlovku, z důvodu občasné potřeby focení sportu. Z důvodu pouze amatérského využití jsem vybral zrcadlovky v nejnižší cenové kategorii. Zaujaly mě zejména tyto: SONY ALPHA SLT-A58, Canon EOS 1100D a Nikon D3100. Nebo došetřit a Nikon D5100? Jelikož jsem nenašel žádný srovnávací test, taky bych chtěl požádat o radu, která zrcadlovka z těchto výše uvedených nabízí nejlepší poměr cena/výkon? Nebo nějaká jiná?
Nepořídil bych si zrcadlovku se základním objektivem, ale jen s 70-200 (70-300). Používal bych tuto zrcadlovku jen na sport. Na ostatní Lumixe.
Ale tento sport (auto-moto) bych potřeboval nahradit starou analogovou HI8 kameru Sony CCD-TR713E, takže natáčení videa ve fullHD nutností.
Bořekstavitel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 6. 2013 11:53

Panas a sklo 45-175( eq35mm je 90-350 pri foceni u Gh 2 je to pri videu min a u G3 zase krapet vice) tohle skło ma vnitrni transfokaci i ostreni, dal pak silny stabil a navic kolebku trafa, pri videu to je hodne poznat na stabilite. U dalsich znacek nevim jak jsou na tom s podobnou optikou. Vzhledem k nemoznosti si upravit hodnoty zdrojoveho videa u konkurencnich znacek jsem zakotvil u panasoniku. Vic jsem napsal v predchozim p. Drive jsem si prechod z vetsi hd kamery k fotaku nedokazal predstavit, ted uz vetsinou pracuju s panasky a kamery nechavam jen na koncerty a rychly dokument. Ovsem kvalita vystupu je oproti fotakum fakt poplatna dobe predstaveni modelu. I kdyz jedne vec je u fotaku porad horsi, nebo jinak receno jina,a to samotny komfort pri toceni. Kazdopadne drzim palce pro vhodny vyber toho spravneho zeleza :)
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 6. 2013 12:57

Grimjaur: máš srovnání optické kvality 45-175 PZ a klasického Panasonicu 45-150? Nebo prostě k tomu přistupuješ z pozice filmaře? Dá se na tom PZ ovládat zoom i ručně?
Z dalšího soudku- máš tip na nějakou jednoduchou střižnu ideálně se smart renderingem? Zatím používám Power Director 11, ale moc smart mi nepřipadá :-/
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 6. 2013 14:15

Reign: srovnani s 45-150 bohuzel nemam, jen se starsim sklem 45-200 a s 14-140. Tam mi vysel lip v kontrastu a na delsim konci. Oproti 14-140 je tedy rozdil v kvalite fakt velky. Tohle sklo (14-140) beru jak kompromis, i kdyz obcas ho nasadim na takovou turistiku :). Jinak samozrejme pro me hrala velkou ulohu i konstrukce skla plus kolebka trafa. Trafo lze ovladat i rucne. Pocitove to je podobne jako u me kamery sony FX1. Takze s tim nemam problem.
Ke strizne, resp striznam. Delam ve vsem, ale nejvice mi vyhovuje vegas, pro bezne domaci strihani doprucuju vegas studio. Je levnejsi a pritom toho svede dost. Vic jsem kdysi napsal do blogu tak se koukni sem: http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/200 ... -ve-vegas/
Zaklady prace jsou porad stejne, i kdyz na svete jsou uz nove verze. V iPadu na rychle strihy pouzivam Avid- pinnacle.
Pokud budes chit vic info, tak klidne pis sem nebo do blogu, popr. SZ

-- 5. 6. 2013 14:22 --

Jeste doplnim, ze vegas ma renderig vyreseny velmi dobre. Nastavene hodnoty si muzes sam doladit. Pouziva treba encoder MainConcept. Neni problem pouziti dalsich encoderu napr Canopus Pro Coder, ale to je na delsi povidani :)
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 6. 2013 14:37

no, jestli je ten Avid jednodušší, asi spíš vyzkouším jej, jsem celkem lama a Vegas na mně působí jak vyšší dívčí :-( jinak, právě kvůli videu se mým současným foťákem stal Panasonic G5 a jsem nadšený - jediné co mi vadí je tlačítko uprostřed křížového voliče sloužící pro vstup do menu, člověk by čekal volbu AF bodu...
reign
Návštěvník

Další stránka