Nikon D700 z druhé ruky nebo nový D7100

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 4. 2013 17:07

jo, to je dobrý :p
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod AndrewJ 24. 4. 2013 17:09

Četl jsem nějaký článek a už jsem ho i dohledal, kde se uvádí že kromě toho, že muži vidí ostřeji, vidí barvy i trochu jinak než ženy. Rozdíl byl v podstatě v barevné teplotě, chlapy to táhne do modra. Jasně, týden není zrovna nějaký důvěryhodný věděcký zdroj, navíc je to z několikáté ruky, ale vzhledem k tomu, že se tady běžně za podložené argumenty považují příspěvky z diskusních fór, nemuselo by to vadit.

http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/hada ... 45021.html
AndrewJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 4. 2013 23:46

Taky muži častějí trpí lehkou barvoslepostí v modro-zeleném spektru. Prý.. (no já ano, dle testu).

Nevim jestli vidíme barvy jinak než ženský. Znam těch ženských docela dost a nikdy sem se nezeptal, ale většinou se shodnem v tom co k čemu ladí, tak to asi nebude tak hrozný. :D Někdy to zkusim..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FotoABC 25. 4. 2013 13:29

Daemonious: fotograf upravující barvy se šíleně naučí poznávat barvy a celkem rychle strčí ženské do kapsy. Nedávno jsem říkal u nějaké fotky, že ta obloha na levé straně táhne nepatrně do červena a na pravé do zelena. Manželka na to upřeně koukala a říkala, že je úplně stejná. Nebyla. Stačilo se podívat na RGB a opravdu v červeném a zeleném kanále byl rozdíl 3 stupně ve škále 0-255. Vem si nějaké pozadí, naber si kapátkem barvu, zesvětli o 1 stupeň a takovýmto písmem napiš nějaký text do toho pozadí. ;-) Už jsme hodně vytrénovaní za ty roky.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 25. 4. 2013 15:45

:) Jo poslední dobou mam pocit, že se občas s těma barvama snažim zbytečně.. většina lidí si pro mě "velkých" rozdílů vůbec nevšimne. A to snad ani podvědomě..

Je fakt, že většina smyslů se trénováním dá zlepšit u tohohle asi není důvod proč by to neplatilo taky.
Daemonius
VIP uživatel

Předchozí stránka