Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 4. 2013 21:14

Gancovi ale nejde o něj, ale o všeobecné dobro. Nicméně stížnosti, že je nějaký výrobek kvalitní, ale neprodává se, protože ho prodavači nechtějí prodávat, tomu už dnes věří jenom úzký kroužek uctívačů. Statisticky, alespoň v nějaké zemi jsou kruci ti prodavači trochu spravedliví, ne?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 6. 4. 2013 22:42

FotoABC: ten Nikkor je super, pekne vykresluje.

ja som uz dlhe roky u Pentax, zvykol som si na ovladanie a mam vsetky objektivy co potrebujem k svojmu foteniu.

povodna otazka "Proč Pentax není oblíbenější?" bola prakticky uz zodpovedana,
- marketing
- nie je pokryty az taky rozsah telami/objektivmi ako ine znacky
- ceny aj kvalita spracovania sa da vzdy objektivne porovnat raz v prospech, inokehy v neprospech

na druhej strane ludia, co vedia co potrebuju na fotenie, si vzdy mozu vybrat, ci uz vdaka recenziam, alebo skusenostiam uzivatelov, aj ked nie v tej najvyssej profi triede, tak v urcitych zanroch vie aj Pentax zaujat.
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 7. 4. 2013 21:50

mame Pentax K10D (samsung GX 10) a dobry
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 7. 4. 2013 22:51

Jdou na mě krásné vzpomínky, první zrcadlovka, GX10. Zrcátko kopalo víc snad už jen v Praktice.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolkyno 11. 5. 2013 12:23

takze kupovat si Pentax K-30 + DA 18-135 WR nedoporucujete a co mi za tu cenu (870€) odporucaju profici z Canikonu zrovnatelne telo + optika? dakujem za odpovede
kolkyno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 5. 2013 12:50

kolkyno píše:takze kupovat si Pentax K-30 + DA 18-135 WR nedoporucujete

Nekdo tady neco takoveho napsal?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolkyno 11. 5. 2013 13:02

tak z niektorych slohovych prac mam taky pocit... mne je ukradnute kto dal kolko na marketing, ked vie co robi najde si nielen fanusikov ale aj majitelov. Mna na Pentax K-30 zaujala ergonomia, nastavenia a funkcnost setak sice kupovat budem ale nie ten "klasicky"... Na nejaky cas postaci kym sa do toho dostanem a potom budem riesit bazarovky je ich dost. Rozmyslal som nad K5-I ale i -II no tam len telo stoji dost na to aby som si povedal ze to uz je na mna vyssi level kam ja patrit zatial nemusim a este urcite nepatrim.
kolkyno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 5. 2013 11:14

kokyno, pokud chceš vědět něco o Pentaxu, ptej se těch, kdo ho používají.
Nikoliv těch, kdo ho neznají. Takže se vždy zajímej o to, kdo a jak ho používá. Pentax je nejstarším výrobcem zrcadlovek ze všech současných asijských výrobců a dobře ví, co dělá. Cokoliv (nejen 18-135WR) ti bude sloužit stejně dobře, jako od jakékoliv jiné značky. V některých případech i lépe.
Na slohové práce neber zřetel, nemá smysl je číst. Obzvlášť od těch, jak už jsem napsal, Pentaxem nefotí. Neboť neví, o čem píší. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 12. 5. 2013 12:10

K-30 je výborně vybavené tělo, vzhledem k ceně za jakou se prodává. Nicméně Pentax 18-135 se opticky rozhodně nevyrovná třeba Nikkoru 18-105 nebo Canonu 18-135 IS STM. Sice tento Pentax objektiv nepoužívám (asi narozdíl od Boda), ale tohle si dovolím tvrdit. Porsche 911 jsem taky neřídil, ale věřím tomu že pojede líp než Ford Focus, o čemž svědčí testy.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 5. 2013 12:32

Přesně tak, kdo by chtěl aparát od firmy co je vyrábí od roku 1921, když si může koupit aparát od firmy co je vyrábí od roku 1919!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gustav 12. 5. 2013 14:09

ggrand píše:kentus: K30 je pro začátečníka moc nahoře, moc drahé, 16k Kč je moc peněz za nejnižší tělo. Není to moc peněz za to, co nabízí, je to moc peněz pro začátečníka.
Nikde jsem nepsal, že by Pentax 35 a 50mm objektivy neměl. Jen nejsou zas tak levné,jak by se mohlo zdát. Za +/- stejnou cenu nabízí Nikon kovový bajonet, tesnění kolem bajonetu,sluneční clonu, nikde se nic netočí nebo nevysouvá do cesty ruce, v případě 35 ještě dostanu navíc 3/4EV lepší světelnost.

Je vidět, že tomu rozumíte, u K-30 bych považoval za nevýhodu plastové tělo, byť z polykarbonátu, ale plastové jsou všechny Canony a Nikony těchto kategorií. Co se však týče už jenom možností těla, tak K-30 je úplně jinde, nežli těla soupeřů. Třeba elektronickou vodováhou, výborně světelným hledáčkem (mnoho soupeřů používá pouze systém zrcátek místo hranolu), celkovou ergonomií, je zbytečné vyjmenovávat ostatní praktické věci. Teprve dvojnásobně drahé Nikony nebo Canony se mohou s tímto Pentaxem srovnávat. Jinak K-30 ostří velmi rychle, problém je pouze při makrofotografii, tam většinou neví na co zaostřit. Ovšem i to se dá obejít. Srovnávání s D3100 nebo D3200 je úplně mimo mísu. To jsou zrcadlovky které honí jenom pixely a cenu (ostatně akční ceny o něčem vypovídají), ale hodnotu mají jako dříve Pionýr nebo jiné bakelitové krabičky.

-- 12. 5. 2013 15:26 --

ggrand píše:kentus: K30 je pro začátečníka moc nahoře, moc drahé, 16k Kč je moc peněz za nejnižší tělo. Není to moc peněz za to, co nabízí, je to moc peněz pro začátečníka.
Nikde jsem nepsal, že by Pentax 35 a 50mm objektivy neměl. Jen nejsou zas tak levné,jak by se mohlo zdát. Za +/- stejnou cenu nabízí Nikon kovový bajonet, tesnění kolem bajonetu,sluneční clonu, nikde se nic netočí nebo nevysouvá do cesty ruce, v případě 35 ještě dostanu navíc 3/4EV lepší světelnost.

Asi jste ten Pentax neměl v ruce, setové objektivy mají kovový bajonet. Alespoň v mém případě. Pentax K-30 jsem pořídil za 21000 se dvěma setovými objektivy 18-50 a 50-200 mm. Pochopitelně jsou ve WR provedení.
gustav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 5. 2013 14:51

Radek71 píše:Přesně tak, kdo by chtěl aparát od firmy co je vyrábí od roku 1921, když si může koupit aparát od firmy co je vyrábí od roku 1919!

Ale Radku, v tom přece jádro pudla není. Spíše v tom kolik lidí, Pentax nikdy v ruce nemaje, o něm zasvědceně píší. Vždyť víš ještě z Grafiky. ;-)
A znalec jiné značky ho těžko pochopí. Dá se s ním pracovat stejně dobře, jako s Canonem nebo Nikonem, obráceně už to jde hůře. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 5. 2013 16:21

Asi jste ten Pentax neměl v ruce, setové objektivy mají kovový bajonet.
Také mají kovovou dráhu filmu.

-- 12. 5. 2013 17:24 --

Spíše v tom kolik lidí, Pentax nikdy v ruce nemaje

To moc často nevidím, ale jistě se to stát může. Asi o řád více lidí zase ví proč nechce třeba Nikon D1x. To je opravdu neporovnatelný počet. Nebo kolik lidí mokne s Pentaxem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 5. 2013 18:55

Spíše v tom kolik lidí, Pentax nikdy v ruce nemaje vs. to moc často nevidím, ale jistě se to stát může.

Inu, myslel jsem lidi, kterým nechybí zkušenosti.

Nikoliv sebevědomí.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 5. 2013 19:08

Tak třeba moje zkušenost s K-30 se seťákem 18-55 byla taková, že na široké ohnisko a malé clony si ostřil, kam chtěl... zlatej Canon a Nikon
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka