Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 1. 2015 16:24

Při absenci FF skel mi přijde jako lodická cesta stavět to rovnou na CSC. Má Pentax někde odzkoušeno EVF? Myslím v nějaké dospělé podobě.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod rodri 26. 1. 2015 18:33

Ganec píše:
Ondrej Bobek píše:Zamysli sa este raz, fakt je ten dovod len ten jeden jediny a najzasadnejsi?
jeden z najpodstatnejších...

Zažil som to u brácha:
- pôvodne chcel foťák na bežné fotenie -> kúpil zrkadlovku so seťákom
- kvalitatívne ani rozsahom mu to nestačilo -> kúpil F4L teleobjektív a seťák odložil
=> no keď ho už mal, tak ním nemal čo fotiť (na doma to bolo príliš dlhé)

Bolo mi ho až ľúto ako hľadal úpenlivo motívy ktoré by mohol fotiť. Ako ma volal aspoň sa prejsť do prírody, že možno tam niečo odfotí. Neskôr už cielene: aby som hádzal kusy pečiva kačkám kým ich on pri tom bude fotiť. Chvíľu fotil len "vrabce". Až napokon .. chtiac-nechtiac .. skončil u spločenských udalostí .. a FF.

EDIT: Pentax si kupujú ľudia čo vedia čo chcú. A tak si fotia to čo chcú oni.
Nič ma nenapadá čo by ich "nepriamo" nútilo do komerčnej sféry...

Tvuj brácha má s tebou neskutečnou trpělivost. Kdyby ze mě na foru můj brácha dělal stabilně vola, tak už jsem mu dávno nakopal p****. :D
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 26. 1. 2015 19:16

.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2015 19:34

645Z je mašina. Po stránce obrazové kvality je to moje krevní skupina, 55mm D-FA a 120mm FA F4 Macro jsou parádní objektivy.

Moc hezky napsané, ale chybí mi tam v mých očích jediná obrazová alternativa D800e (D810) s Otusem 55/1,4, Otusem 85/1,4 a Sonnarem 135/2. Přes menší senzor je obrazová kvalita této kombinace v mých očích hodně blízko.

Ty verze s Canonem nejsou v mých očích obrazově konkurenceschopné, překvapila mne docela brutální kritika spolehlivosti Hasselbladu, staré mašiny od Hasselbladu nebo Mamaya byly v mých pravé profi stroje, po kterých jsem jako student toužil.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod .ce. 26. 1. 2015 19:44

pemar píše:645Z je mašina. Po stránce obrazové kvality je to moje krevní skupina, 55mm D-FA a 120mm FA F4 Macro jsou parádní objektivy.

Moc hezky napsané, ale chybí mi tam v mých očích jediná obrazová alternativa D800e (D810) s Otusem 55/1,4, Otusem 85/1,4 a Sonnarem 135/2. Přes menší senzor je obrazová kvalita této kombinace v mých očích hodně blízko.

Obrazová kvalita asi áno - bude blízko.Problém je manipulácia.Obzvlášť ak fotí svatby.
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 1. 2015 20:19

Nechci bejt za kazisuka, ale SF mel smysl kdyz byl minimalne 6x6, kdyz nezeru 4,5*6, ty parodie na cipech mi vubec nedavaji smysl. Jsem pro skalu produktu az do miliardy USD, ale prave ta "manipulacia" jak pise CE a celkove flow kolem toho to odsouvaji do nejake snobskoteoreticke vysiny. Kazda druha fotka na plain film z drevene bedny je lepsi.
To uz radeji nejaky vytvor treba od Sony na 35 formatu z wolframu/horciku a z kuze kravy co umela pocitat do 10ti za 10000 USD.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2015 20:30

Pár se jich najde, třeba Milosz Wozaczynski, ale je to přesně fotka, ze které jásají poroty, ale svatebčané už méně.

Obrázek

tahle tuším vyhrála soutěž Hasselbladu. :-D :-D
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 1. 2015 20:37

Když bych si jako svatebčan najal někoho takového, tak právě proto, abych měl takovéto fotky. Takže "je to přesně fotka, ze které jásají poroty, ale svatebčané už méně" je imho dost mimo.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2015 20:45

Už vidím, jak si to někde na vesnici věší na zeď. "Vždyť na tom Mařka nejseš pořádně vidět !"

:D :D :D

Proto si takového fotografa s takovým foťákem najme jen málokdo.
Naposledy upravil pemar dne 26. 1. 2015 20:48, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 1. 2015 20:47

jojo, českomoravská vesnice je přesně cílová skupina
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2015 20:49

A proto je SF Pentax tak oblíbený :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 26. 1. 2015 21:25

To je "nulovej" rozdil. Asi jako kdyz nekdo vyfoti s 70-200 ohniskem 150mm neco pomoci 5D a 7D.

pemar píše:Pár se jich najde, třeba Milosz Wozaczynski, ale je to přesně fotka, ze které jásají poroty, ale svatebčané už méně.

Obrázek

tahle tuším vyhrála soutěž Hasselbladu. :-D :-D
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 1. 2015 21:33

Radek71 píše:To je "nulovej" rozdil. Asi jako kdyz nekdo vyfoti s 70-200 ohniskem 150mm neco pomoci 5D a 7D. :-D :-D

a nebo s 50-135 ohniskem 135 pomocí K-3......... :-D :-D

(a nebo Olympusem.... atd.... ;-) )

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2015 21:37

Radku71, tebe bych přesně tipoval jako dalšího, komu se to bude líbit. Kompozice, perspektiva, černobílé, retro styl a středoformát.

Pár se jich najít musí, jinak by se SF neuživily :-)

Co si budeme říkat, u svateb je to taková masovka, asi jako Pentax na fotbalovém stadiónu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 26. 1. 2015 21:48

ako dobra vzorka som aj ja.

-Pentax nie je nikde vidiet-marketing nula bodov, ukazal mi ho az kolega v praci
-na hory som ani nic ine nepotreboval,casom vymena zoomov za Limited skla a malej brasnicke som mal K5IIs (neskor K3) + 15/4 + 31/1,8 + 77/1,8 + 50-135/2,8 = pre mna maximalna kvalita vystupu co ma CaNikon vsetko az pri vacsich rozmeroch (skiel)
-ale ako zmlsany masirovanim reklamy co vsetko z FF predava CaNikon som migroval
-vysledok: tie iste minute prachy za Pentax system som presypal do Nikonu FF a fotim si furt to iste a bavi ma to
-Pentax si nekupi clovek co chce fotit svadby ako biznis(lebo je masirovany trhom ala FF),poznam ale par chalanov co s nim fotia aj svadby,ale kolko ich je, 1 Pentax voci 20tim CaNikon?

tento styl sa mi paci, ani neviem s cim to ten chalan fotil, jedno mi je, fotky ma zaujali:
http://jonaspeterson.com/wedding/weddin ... -colorado/
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka