Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 1. 2015 21:14

Tak Pentaxu je predpokladam jasne, ze nema cim ve FF segmentu konkurovat. A nemyslim tim ted potencialni telo, ale zaskleni.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2015 21:21

K tomu chlápkovi takový hodně subjektivní postřeh. S tím jeho oblečením a přízvukem jsem si představoval, že na tom stole nejsou foťáky, ale samopaly :-)

Na něm je vidět, jak jsou lidé šokovaní, když po DX zrcadlovce vezmou do ruky 36 Mpx FF. On je to šok i pro majitele Canonu, natož pro někoho, kdo fotí S K-3 nebo K-5. Nikon 810 má ve spojení se špičkovým objektivem blíže ke středoformátu, než k FF, to je vidím na krajinách, architektuře nebo na portrétech.

To vůbec neznamená, že s DX zrcadlovkou nebo dokonce 24 Mpx Canonem se nedá udělat technicky dobrá a umělecky úchvatná fotka. Dá.

Když jsem zkoumal výstupy z 645Z, nenašel jsem nic, co by mně vadilo. Ale mezi K-3 a D810 vidím značný odstup.

Největší průšvih ale vidím ve sklech. Do jisté míry s tím bojují i Nikon a Canon. Ale před Pentaxem mají značný náskok. A dělat jenom těla a nemít zasklení, to podle mne není moc ekonomické (utíká moc peněz ke konkurenci).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 1. 2015 21:26

Uz se blizime k double setu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 1. 2015 21:27

Situaci kolem event. případného Pentax FF těla nemá smysl komentovat. Pokud bychom se měli zabývat kompozicí, rozdíl mezi velkostí čipů (s výjimkou extrémně malých) je bezvýznamný. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 25. 1. 2015 21:36

dnes som bol fotit s kamosom pri priehrade ze vychod slnka, snezilo, maximalne nevhodne podmienky, takze som to praskal do BW... su tie fotky podla dakych tabulkovych standardov? :-)

on s K3 + 20-40 + 60-250, ja s D750 + 20 + 70-200...vysledok, rovnake fotky, akurat ja som musel kvoli tomu debilnemu FF ist 50 metrov blizsie k motivu :-D
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2015 21:37

Double set řeší vše :-)

Já mám trochu frust, celý den smog, byl jsem sportovat a všechno jsem prohrál a ještě se mi obnovilo zranění.

Příští týden plánuji hory, ale na lyžích, takže foťák zase nevytáhnu. Takže když není čas a světlo, je jedno, jestli člověk má Pentax, Canon nebo Nikon.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 1. 2015 21:48

pemar píše:Největší průšvih ale vidím ve sklech. Do jisté míry s tím bojují i Nikon a Canon. Ale před Pentaxem mají značný náskok. A dělat jenom těla a nemít zasklení, to podle mne není moc ekonomické (utíká moc peněz ke konkurenci).

Pokud se vezmou v úvahu poněkud ojedinělé extrémní úvahy, možná. Ale pokud se dá dnes v ČR koupit na Nikon/Canon cca sto různých objektivů a na Pentax jen kolem šedesáti, nelze to pokládat za bůhví jak velký průšvih. Samozřejmě problémem může být někdy cena.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 25. 1. 2015 22:18

Čísla jsou to zajímavá. Např. v mém nejbližším kamenném obchodě:
F: 188 objektivů v nabídce, z toho 122 skladem
K: 71 objektivů v nabídce, z toho 11 skladem
a pro zajímavost:
X: 32 objektivů v nabídce, z toho 19 skladem.
Co z toho plyne? Pentaxisté buď nekupují, nebo kupují jinde a taky že skla na Nikon se v nestřežený okamžik takřka zdvojnásobila.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 25. 1. 2015 23:16

tak nakoniec zistime, ze niektore discipliny je trapne fotit, pocet objektivov na sklade je zarazajuci az po to, ze nie je vlastne kedy co a kde fotit :-)
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 25. 1. 2015 23:42

Petr Luňák píše:Tak Pentaxu je predpokladam jasne, ze nema cim ve FF segmentu konkurovat. A nemyslim tim ted potencialni telo, ale zaskleni.

Jak dlouho trvalo nez si na tohle prisel???

btw. ty tvoje posledni prispevky jsou slusny MINDF*CK
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 1. 2015 00:55

Kaapa: typicka ukazka slabomyslneho komentare.

Znamy ekvivalent pak zni takto: "Ses uplne mimo, ani nema cenu se o tom s tebou bavit, hlavne uz mlc".
To kdyby ti dosly nahodou tve fakty prekypujici a vecne komentare. LOL
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 26. 1. 2015 02:01

Petr Luňák: snazil jsem se to co nejvice zjednodusit, delsi komentar by si jako po Xte od jinych anonymous tady stejne nepochopil nebo spis neprijal abych te neurazil.

O tom kdo je mimo jsi myslim nedavno predvedl v jinem vlakne Zeiss, tak nemel.

Jinak tady mas zase jiny pohled na znacku Pentax od cloveka ktery s ni tolik nefoti /neni Pentax fanousek/

https://www.youtube.com/watch?v=obRn__ZBq2A
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 1. 2015 03:34

Kaapa: pominu ten fakt, ze jsi zde diskutujici panic, byt se tu po mesici existence chovas jak expert pres zdejsi diskutery a jednoduse se zeptam, co je na mem tvrzeni, ze nema Pentax konkurenceschopne zaskleni na FF, tak "MINDF*CK"? Nejak ti totiz protiargument z tveho prispevku "vypadl"^^
PS: Chris nejen ze moc nefoti s Pentaxem, on nefoti moc obecne, je to pouze prodejce fototechniky, nikoliv profesionalni (to je od slova profese, kdybys treba nevedel) fotograf. Kazdopadne jak souvisi absence FF skel Pentaxu s recenzi na K-3 od prodejce fototechniky, ze mi to tu podsouvas, mi skutecne unika, dam se podat.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 26. 1. 2015 06:55

Petr Lunak: Zvlastni, nepripada mi ze podporuji flame hned v nekolika vlaknech a sirim osvetu, ale ok souhlas ze tady nejsem dlouho. Ted si ale predstav, kdyz jsem nekdo jako ja vstoupi a vidi to co ty prispivas - ze nekdo nema jezdit driftem nebo vyleti ze zatacky, pak hned ze toho Japoncika pravdepodobne asi uz zabili a podrthnes to youtube videem o cloveku, ktery mimochodem fandou Pentaxu stale je, takze si vlastne tady tomu póvlu co vlastni vybavu od Pentax opet nic a jako vzdy nedokazal. Toto je klasicky MINDFUCK a akorat zpusobujes bolest hlavy vsem, kteri si to pak nedokazi spojit a unika jim souvislost.

Na dalsi komentar ohledne Chrise snad ani nebudu reagovat, protoze mi male vypadly oci z dulku! A on je proboha co, kdyz tu techniku prodava a recenzuje? Hajnej z lesa?

Tak a posledni reakce na tvuj koment - "Tak Pentaxu je predpokladam jasne, ze nema cim ve FF segmentu konkurovat. A nemyslim tim ted potencialni telo, ale zaskleni."

Nabidku FF skel (pravdepodobne pro digital si myslel) by Pentax mel mit asi proc??? Tim jsi me taktez jako "starsi" fotograf tady na digiarene docela zklamal.
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monter 26. 1. 2015 07:47

Je lepší být tady panic, než samozvaný vševědoucí neomylný ředitel zeměkoule, který asi nemá na hospodu a tak ty svoje tlachy píše sem.
Omlouvám se, že můj příspěvek není přímo k tématu...
G 3790TLifetime, CN 2021.10, N D750, N D500, N16-35VR, T24-70, N70-200VRII,N 200-500, SB-900, ONE+7T 128GB
monter
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka