Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 15. 1. 2015 19:00

Puntík píše:jde o to, že když chce někdo rozdávat kritiku, tak jí také musí umět přijímat. A to je u něj, s jeho příslovečnou netolerancí k názorům druhých, značně nevyvážené.

Kdyby byl skutečně něčím významný, pohyboval by se ve zcela jiném prostředí a nevyblbával se na nějakém fóru. :-)

Proč nás většina právě takhle vnímá tebe? Nepřepálils to na startu?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 15. 1. 2015 19:15

Myslím, že ne. Ale začal jsem u něj. Jiný mluvka tu ostatně nebyl. Tehdy nevěděl co píše resp. k čemu dává jaké fotky. Bohužel jemu nestačí jen naznačit. A když jsem mu ještě napsal, že aranžovaná fotka vydávána za street je podvod, tak to bylo hotové. :-)

Edit, mimochodem, podobně se tu (tuším včera) vyjádřil Daemonius k fotce jakési líbající se dvojice z NY. :-))
Naposledy upravil Puntík dne 15. 1. 2015 19:24, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 1. 2015 19:19

Chudak takovy Henri Cartier-Bresson. Cely zivot podvodnik. Tedy podle jakychsi meritek jakehosi studenta jakesi fotograficke skoly.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2015 19:34

Všichni na Puntíka. To je férovka, jak v té severočeské herně :-)

"Tobě je třicet, nás je třicet!"

Fakt ale je, že Puntík provokuje jako černoch na sjezdu čínské komunistické strany!
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod golem2 15. 1. 2015 20:02

Daemonius píše:
Callgaro píše:A nemluvim teď o libajici se dvojici v NY roku 1945

Která je mimochodem nahraná. :) Takovej typickej "street".

V knihe 50 slavných fotografií autor Alfred Eisenstaedt na str.165 opisuje ako fotografia vznikla.
Pri oslavách uvidel námorníka, ktorý každú ženu vzal do náručia. Eisenstaedt bežal pred ním a snažil sa Leicou ho odfotografovať, ale nebol spokojný so scénou. Až pri kombinácii tmavej uniformy s bielymi šatami bol spokojný.
To je veselý príbeh z natáčania. Veriť tebe, alebo autorovi?
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 15. 1. 2015 20:06

Docela bych přivítal, kdyby mě kdokoliv upozornil, že jsem se právě nějaké provokace dopustil. :-)
Děkuji.

S výjimkou Bigglese, toho mám zamčeného. A samozřejmě PL. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 15. 1. 2015 20:15

pemar píše:Všichni na Puntíka. To je férovka, jak v té severočeské herně :-)

"Tobě je třicet, nás je třicet!"

A každý individuálně, nebo "haž řeknu krleš, vezmem to šturmem" ? ;-)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 15. 1. 2015 20:26

jj, a čím víc jsem "zamčenej", tím víc si mne bereš do huby :D :D :D
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fryw 15. 1. 2015 20:38

Divím se, že v této bouřlivé diskusi tu nezaznělo následující
=>> https://www.youtube.com/watch?v=0uoFQceJh1E
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 1. 2015 20:54

Tady je zase naděláno
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 1. 2015 21:12

Jenom pro info, ono to funguje tak, ze je napriklad "100 fotografii" a vsechny jsou "reportaz". Postupem doby, jak umre autor, pripadne opadne euforie napriklad z konce valky tak se stava takova vec, ze se najednou rekne ze 5 fotek je tuty inscenace a o 10 dalsich se opatrne bavi. Po letech nebo desitkach let to dopadne tak ze polovina fotek je inscenace u toho zbytku je podezreni.
Vetsinou se to provalilo tak, ze herci chteli zaplaceno vic nez dostali (treba po 20 letech, protoze fotka je velmi slavna), ze se ozvali lidi co to pomahali inscenovat, pripadne se najde cely film (sousedni policka jsou nacvik), nebo se to dokaze kriminalistickymi metodami - ten den se nebojovalo a nebyl zadny mrtvy, zraneny, dotycny mrtvy je na fotkach z dalsiho obdobi, vojak ma sumky k jine zbrani apod.
A je to mimochodem proto, ze pokud ma byt fotograf produkcni ve velkym stylu, aby se uzivil tak nemuze cekat na nejaky situace, nejmensi prohresek je "pozadani" o opakovani a konci to inscenaci pomoci hercu (slavne parizske polibky).
Ty fotografove jsou samozrejme spickovi, ale ten masokobinat posilat porad novy veci do laboratore nestiha nikdo. Osobne se mi vzdy libi jine nez ty hlavni, co se prezentuji, aniz bych mel nejake konkrenti podezreni.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2015 21:46

Já bych nemusel fotit umění, mně ke spokojenosti stačí i obyčejné domácí zvíře:

https://farm3.staticflickr.com/2899/143 ... ae57_b.jpg

to fotil Chris Willson 2014, Pentax 645Z, Pentax 90mm f/2.8 D FA 645 Macro ED AW SR, f/3,2, byl to testovací snímek, převedený přes Lightroom do JPG.

Líbí se mi, jak je tam pěkně vidět každý detail.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 1. 2015 22:11

Puntík píše:S výjimkou Bigglese, toho mám zamčeného.

Kde jsem jenom tohle chovani videl...
Z toho musi byt Biggles vylozene nestastnej, jen nechapu, proc to ventilujes, kdyz si to stejne neprecte (pokud je tedy opravdu pod zamkem) a vsem ostatnim je ta informace k nicemu. No, vlastne ne tak docela. Alespon vidime, na jake urovni se pohybujes:

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2015 22:45

Já mám doma dva puberťáky, ale co se děje tady, to překonává všechno :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 1. 2015 22:48

Lotrandor
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka