Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 1. 2015 14:06

A ja pitomec planuju vystavu makra ^^

:D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 23. 1. 2015 14:08

Tak mikrobioložky taky umí být vášnivé, to se musí nechat.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 23. 1. 2015 14:17

Radek71 píše:Vystava priblblych krajinek v kine se nedela proto, aby lidi omldlevali nadsenim, aby tam nebyly hole zdi. Navic pri instalaci bude legrace (nebo pri vernisazi) a kdyz u prvni fotky nalepis A5 papirek s odstavcem textu jakej ses romantik a das tam url na web, kde budes mit mailovou adresu, tak ti budou psat holky co chodi do tretaku na fildu ze jsou taky romanticky a kdyz jim napises o fotku a oni ti ju poslou, tak to muzes zfinalizovat.


mna nenaseries :-D pôvodne som chcel napísať že aký si ***, ale po tejto masáži mi udrel do lebky skvelý nápad vypýtať si v robote v najväčšej banke kde pracujem financie na tlač a všetky fotky venujem nadácii s právami (a žiadna vernisáž, ani priblblé popisky k fotkám, ani žiadny romantik s odkazom na fejsbúk nebude :-D )

díky chalani, ešteže vás tu mám :-D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 23. 1. 2015 14:34

Nie je nad dobrý pocit, že niekto je v piatok fakt spokojný nielen z blížiacej sa soboty ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 1. 2015 18:03

Na výstavu makra bych se i podíval..

Je jeden z oborů, kterýmu prakticky nerozumim vůbec a kterej docela obdivuju, protože na to nemam trpělivost. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lennyl_2 23. 1. 2015 18:06

bob222: jasne ze som spokojny :) ... valil som po dialnici s nadchou ako orangutan, doviezol som si zvacsovaciu ocnicu aj GGS sklo na oba displaye mi uz Ciny doslo...toto vsetko som mal na Pentaxe, tak to pcham aj na Nikchón :-D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 1. 2015 18:32

Mně tyhle jednoznačný soudy, že jenom street a ostatní témata jsou kktiny, připomíná ožralý kamarády v hospodě, že božská IPA a ležáky jsou ch*anky případně naopak, nebo bigotní učitelku literatury, která se štítí učitele biologie, protože sahal na ta nepředvídatelná divoká a zapáchající stvoření z lesa. To je to soustředění na sebe, případně na svůj biologický druh, informovanější/ empatičtější tuší, že mnohá zvířata také mají vědomí, emoce a prožívají existenciální tíseň, i dokument ze života vlků může mít v tomhle smyslu svoji cenu. Nehledě na to, že nebýt fotografií přírody, mnozí lidé typicky z přelidněných oblastí ani nebudou vědět, že nějaká existuje. Fotografie přírody má dnes důležitou roli v chápání světa lidmi, bez ní by bylo problém najít podporu aspoň pro tu hrstku zásahů ve prospěch životního prostředí. V uměleckých kruzích se za cokoli ceny neudělují, ale společenskou důležitost má každé téma. Kdo to nevidí, měl by zapracovat na svém rozhledu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 1. 2015 19:02

"vsechny zeny jsou pekne" "vsichni muzu jsou silaci" "spolecenskou dulezitost ma kazde tema" "kazde jidlo je dobre uvarene" "vsechny knihy jsou ke cteni"... s takovym budikem musi byt stastny zivot. Ona i pekne vyfocena hridel plavby labsko oderske muze zpusobovat emoce, vest k zamysleni, k zastaveni v tom shonu dnesni doby, pohladit po dusi a pomoci lidem v jejich tezkem udelu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 1. 2015 19:21

Dolgor píše:Mně tyhle jednoznačný soudy, že jenom street a ostatní témata jsou kktiny......
To je, bohužel, mylný závěr. Stejně tak bych mohl napsat, že fotografie velehorských štítů jsou celkem póvl, protože nízkoletící snímkovací nosič nad Himalajema přinese tolik nádherných záběrů.... a ještě lepších.... ;-) Nesmysl, samozřejmě.
Tohle téma bylo nastoleno, protože se dá dělat jen tak mimochodem, cestou z práce nebo při pobíhání mezi pracovišti, nemusí se k vůli několika málo fotkám organizovat několika denní výpravy. Ovšem jen pro toho, kdo se v tomto prostředí vyskytuje, ostatní mají smůlu - (..."..a co by za ty stovky příležitostí denně dali lidé, kteří žijí na placatém venkově..."..). ;-)
viewtopic.php?f=212&t=1189347&p=10508210#p10508210

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 1. 2015 19:32

Nebo cestou z nákupu. Je to street, není to street? No nejsou tam lidi, tedy jsou ale nejsou vidět, že? :)
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 1. 2015 20:10

Radek, každej není od kolíbky pětačtyřicátník s vyhraněným cítěním. Člověk jako já, pokud čte, je v osmi vzrušenej u Verneovky, v šestnácti nad Dostojevským, předtím, mezitím a potom z kdečeho a kdeco z toho nesnáší, něco hned a něco časem. Proč by měly mít fotky smysl, jen když budou obsahovat umění. Když půjdu na Bambouska, nečekám, že zjihnu dojetím a přehodnotím životní priority, ale že uvídím esteticky a řemeslně povedené fotky něčeho, co bych nejspíš ani nezahlédl, i kdybych do toho pralesa fakt jel, jdu si tam pro informaci.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 1. 2015 21:33

Ja mam k umeni vyjadrenemu pomoci fotografie velkou neduveru. Tedy je to naopak jak si myslis. Vetsinou je z toho videt spekulace na divaka, krec, pomatenost, treba kdyz vidim nahou zenskou pohozenou v lese, tak mne to velice boli, protoze mam podezreni ze tam vic neni (Máňo, pojedeme do Řáholce, vyslečeš se a lehnes si tady k tomu pařezu a dej si hlavi do dlani), kazda fotka Hochove je pro mne lepsi nez tonostanova bila postava na parezu (ale dle kazdeho soudruha, ze).
Ja jsem se jenom divil, ze si nekdo mimo svuj obor (je jasne ze pejskar si bude do omrzeni prohlizet fotky pejsku) si sedne k necemu co neni zive, nema na to vazbu, je to sice na prvni pohled libive (norske fjordy) a k neuvereni koukam ze si nekdo bude listovat 400 milionama fotek lesa nebo konadry.
Navic je mi divny, ze nekomu muze byt divny ze chci travit treba 10 minut s jinym clovekem radeji nez 10 minut s fakt peknou klikovou hrideli. Stejne tak pokud snim, nebo vzpominam tak snim o prozitych vecech s lidima a vpominam na ucitelku a spoluzaky, ne na vestavenou skrin a kvetinac ve tride.
A obracis to, rikas ze nekdo chce videt parezity rybnik a ja jakoze rikam ze se nema fotit. Ja ho ale fotim, mam remelsnou fotku parezityho rybnika, jel jsem 500km do Bavorska fotit rysa abych mel rysa. Slouzi to k ucelu ze mam rysa. Vsechny fotky maji smysl, ale fotka kartacku na zuby ma smysl produktovej, to jsem myslel trochu jinak ten smysl.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 1. 2015 21:48

Radek, tak tomuhle rozumim. Mam to stejne.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 1. 2015 21:54

Každá fotka, která někomu něco emocionálně přináší, mi dává smysl. Za sebe nemusím vykalkulované nebo vystajlované nebo ideologicky motivované fotografie, které považuji za emocionální podvod. Dost často je dělají řemeslně zruční fotografové. Když jsem v prosinci letěl do Moskvy, byla tam výstava Czech Press Photo. Fakt síla, kam může fotograf (podobně jako některý novinář) klesnout.

Jednou jsem ptal jednoho výborného českého fotografa, který pro nás fotil, jak je možné, že dělá jen pěkné fotky. "Ty špatné vyhazuji" byla lakonická odpověd. My to neděláme. My je vystavujeme na internetu. A o tom to je.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 23. 1. 2015 22:33

a nie je to skor o tom, ze my take pekne fotky nevieme odfotit?
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků