Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 4. 2013 17:02

FotoABC: To je věc relativní. Na D700 mám nonstop AF-C+3sn/s sérii. AF-C mám nastavené bez pomocných AF bodů,protože jinak se mi AF chytal i tam, kam jsem nechtěl. Ostření přes AF tlačítko. Když chci fotit něco živějšího, tak pootočím voličem na H sérii,ale stejně tak si zapnu pomocné AF body pro AF-C. Tím chci říct, že se stejně musím připravit, není to mávnutí kouzelného proutku. Dost možná se tohle všechno dá u Pentaxu nastavit do USER nabídky a to je pak otázka otočením kolečka.
Dřív mi u Pentaxu třeba vadilo, že WB se nastaví jen přes hlavní displej, ale ono je to ve výsledku stejně jedno, protože musí oko od hledáčku u obou značek.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 4. 2013 18:06

Pentax ma v CZ nejlepsi marketing co muze mit, ma k dispozici casopis.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 3. 4. 2013 18:15

jednotlive snimky a serie jsou na tlacitku nahoru, tzn zmacknu nahoru a uz vybiram jedn. snimek, lo, hi serii, predsklopeni atd... musim rict ze se to delalo pohodlneji nez u D7100 pomoci toho kolecka se zamkem :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 4. 2013 19:26

qwerts: to si snad děláš legraci - nastavení polohou ovladače chceš srovnávat s něčím, co se nastavuje kurzory v menu?
Pak jsme každý z jiné planety. Profesionální ovládání je polohou ovladače, nejlevnější foťáky se nastavují v menu na displeji. Pokud preferuješ nastavení v menu, O.K., respektuji, ale budu to nadále považovat za hlavní problém jinak výborné ergonomie Pentaxu a jsem si zcela jistý, že se svým názorem nejsem sám, jinak by Canon 1DX a Nikon D4 neměly tolik tlačítek a ovladačů na těle.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 3. 4. 2013 19:33

ja si nedelam legraci z toho duvodu, ze tak jako tak se proste musim podivat z hledacku co tim volicem volim a at jsou kolecka jak chcou profesionalni, tak mam 2 letou zkusenost s pentaxem a ted mam d7100 a pentax mi prijde pohodlnejsi nez toceni kolecka s uvolnenim zamku a je jedno ze displej neni cool
edit: nicmene to menim tak malo, ze je mi vlastne jedno jakym zpusobem se to meni, ale u nikonu je vyhoda ze na tom kolecku to mam furt na ocich
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 4. 2013 20:34

Kdybyste resili nejakou praktickou vec (treba jako ze Nikon ma na dosah prstu prave ruky hnedle 3! programovatelna tlacitka), tak nereknu, ale zrovna prepinani serioveho snimani.... nechapu toto. Jak casto to prepinate behem foceni, ze jsem tak smely?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 4. 2013 20:42

Obávám se, že v ceně těl K30 nebo K5II jich Nikon nebude mít moc.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 3. 4. 2013 21:28

zasa sa tu riesia uplne blbosti, ako vacsina na fore, kde je kazdy teoretik ze :)
...a vrchol je vylev kto dalej docura so svojou znackou, smiesne

chalan co zalozil tuto temu sa vytesuje z noveho fotaku a jeho uzitkovej hodnoty, ja mu to iba doprajem.

Ale zaznelo tu par pravdivych faktov na Pentax:
- marketing je zly
- dostupnost drahsich skiel je na cakanie
- nema FF
- nema tolko nativnych skiel ako konkurencia
- nema PROFI telo na sport
- nema osekanu low entry DSLR pre zaciatocnika (K30 je cenou vyssie)
- atd atd.

A teraz jeden realny priklad odo mna. fotim zvacsa krajiny, zoberiem na hory lahku K5 a maly DA15/4Limited. Odbornici, ukazete mi za 800euro telo + 600euro objektiv lepsi vystup v dynamickom rozsahu a kvalite kresby v protisvetle od Nikon/Canon/Olympus/Sony....bohuzial nic take nie je.

ale to bol v podstate subjektivny nazor, keby som rad fotil sprot, jednoznacne si kupim Canon/Nikon zrkadlovku kvoli vyberu dlhych objektivov a prepracovanejsiemu AF.

PS: mam na K5 na kruhovom volici mod USER: ten je plne modifikovatelny, teraz som ho nastavoval, dal som tam Tv (time priority program), seriove snimanie na HI, nastavil AutoISO na Fast, Program Line na Sport, AF na 11ostriacich bodov, atd atd, proste maximalne mozne nastavenie na rychle fotenie sportu...nemusim pri foteni robit ziadne zmeny nastaveni, staci si prepnut otocnym volicom na USER a fotim (Pentax ma 5 User profilov).

Svadby uz nefotim, predal som druhe telo aj zoomy 17-50/2.8 a 70-200/2.8, nechal som si par svetelnych pevnych skiel, 2x set dazdnikov + odpalovacov a bleskov pre hranie pri portretoch a fotim si pre radost reportaze a krajinky a som spokojny. O tom by to malo byt, mat z fotenia radost a nie sa hadat, kto ma lepsi fotak :)
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 4. 2013 23:26

Petr Luňák píše:Kdybyste resili nejakou praktickou vec (treba jako ze Nikon ma na dosah prstu prave ruky hnedle 3! programovatelna tlacitka), tak nereknu, ale zrovna prepinani serioveho snimani.... nechapu toto. Jak casto to prepinate behem foceni, ze jsem tak smely?


Ja mam porad serii a umim to zmacknout tak, abych vyfotil jeden snimek, tedy to nikdy neprepinam. TX ale psal o prepinani AF-C a AF-S, coz jsem pred 2 lety nepotreboval nikdy, posledni dobou fotim reportaze a dost to prepinam, servu jsem neprisel na chut...
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 4. 2013 07:47

Vlastně jediné plus 15/4 je jeho výkon v protisvětlu. Velikost je k ničemu,protože zrovna na krajinu je pevné ohnisko tak neuniverzální, že stejně s sebou člověk tahá ještě něco jiného. Všichni majitelé se shodují, že na to, že je to pevné sklo, tak chce dost clonit, jinak rohy zas až tak super nejsou.
Psát jsem čísla je nesmysl, protože už před několika lety na optyczne.pl se podivili, jak je možné, aby naměřili o tolik vyšší rozlišení, než má Nikoní 10mpx a došli na to, že Pentax už v rawu napevno doostřuje. Takže se to chce dívat na pásma Good-Very good-Ex.
A pokud má objektiv už bez clonění rohy Very good(Nikkor), tak je to lepší objektiv i po zaclonění.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 4. 4. 2013 08:44

Myslím že neuniverzálnost 15mm na APS-C je na vášnivou diskuzi :)
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 4. 4. 2013 09:41

Na krajinu je pevné ohnisko strašně neuniverzální... Ach bóže :D
Takže na špičkovou fotografii krajiny bude ideální třeba takový Nikkor 18-300... Ne?? ;-)
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 4. 2013 09:52

Nemyslím si. Je to subjektivní záležitost. Ale pevné ohnisko na krajinu je neuniverzální, to je objektivní shledání. V krajině nepomůže udělat ani 20 kroků.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 4. 2013 10:25

To nepomuze. Proto se místa pro focení hledají tak, že se chodí po krajině. Narozdíl od vyfotografovaní prezidenta Zemana jak pada pri hledani popelnicku, tam je sotva cas odzoomovat, natoz udelat krok.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 4. 4. 2013 10:40

Pokud si pod krajinou představíš širokoúhlé záběry ideálně podpořené ještě panoramtickým skládáním tak stačí bohatě. Ostatně jeden z velice oblíbených krajinářských objektivů je tokina 11-16. Osobně protože mám panorama kvůli rozlišení rád i na méně širokých záběrech používám nejčastěji ohniska 24 a 35mm na DX, takže byť ot fotím zoomem, vím že by mi tyhle dvě tak na 80% fotografií stačily. Pokud někdo netouží babrat se se skládáním, věřím že by mu tento rozsah v podobném stylu vyhovoval. Samozřejmě do chvíle než by chtěl udělat krajinný detail, ale protože se pohybujeme v širokých ohniscích, předpokládám že se nemíchají jabka s hruškama a bavíme se v rovině 15mm vs 10-24mm na DX
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků