Sebrané argumenty proti a pro nástupce D300s

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 3. 2014 10:58

R71, Kozákova medvědí služba s ukázkou (obří chodidla modelky (pardon tanečnice), nohy do "O" a zezadu..při tanci je přeci nutno fotit povinný škleb).
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 1. 3. 2014 11:37

:-)
Naposledy upravil feanoor dne 1. 3. 2014 21:07, celkově upraveno 1
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 3. 2014 12:36

Tak to nekde sepisme. Prepalene lampy, tma v sale, par zezadu, velka noha od sirokace, snimek od podlahy jak by autor liny stat...
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 3. 2014 13:07

No co si budem vykládat (technické par. fotky neřeším), je tahle fotka dost hodně pod K standardem...určitě se dala vybrat mnohem lepší (z těch mnoha hodně dobrých které jsou tam). Tu bych smázl i já, totální amatér (teda pokud bych neilustroval v učebnici použití techniky, tak to bych možná možná..).
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 3. 2014 13:27

No ja vybral tu s cernou, abych pomohl Milanovi, ze tam ma Kozak lepsi s tim nema nic. Jinak neco podobneho jsem fotil asi 2x a toto by byla jednoznacne jedna z tech lepsich. Ty by jsi ji smazal. Z toho vyplyva, ze ty tomu hovis a ja ne. A Kozak asi trochu a nekdy se splete, to se neda nic delat.

Jinak prave mam na stole fotopublikaci z roku 1966, na celou dvoustranu, tedy cca A3 je tam fotka Fidela jak si prohlizi na veletrhu traktor. A ma obe oci zavreny. Takovej peclivej okamzik bez burstu a je to v bedne! Pak hned vedle chlapec co s toji u plotu a pul snimku zabira jeho bota, cislo 54. A Kozak taky stejna chyba. Tahne se to jak smrad.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 3. 2014 14:25

Možná kdyby ji zkoukl p. Šmok, že by jsme věděli (na okraj, kdysi jsem dělal do folkloru a i fotil, ještě na film.....něco podobného jsem tam měl a už jsem vše vyházel, škoda, mohl jsem to naskenovat..).
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 1. 3. 2014 14:30

Já bych ji nemazal, mě se líbí, je to dost netradiční pohled na tancování. Ona celá ta taneční serie od MK je z mýho pohledu parádní.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 1. 3. 2014 15:03

Grimjaur: vycházel jsem z DxOMark.com a jak jsem psal, nevím/nevěděl jsem přesně jak to je s autokorekcí RAWů, jelikož jsou tedy podle všeho skla pro m4/3 už navrhovány s tím, že se zkresleními se vyrovná SW korekce a pokud se na to dá spolehnout, ber to tak jako bych nic nepsal :-) ...s tou DOF - občas chci mít všechno ostré, občas chci minimální DOF...a k tomu mě osobně nejvíc vyhovuje APS-C, ale věřím že s m4/3 a Leicou 42,5/1,2 bych byl taky hodně spokojenej, jen ta cena...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 3. 2014 15:09

Ja jsem spojil dve temata dohromady, jedno byla ta spatnost od Kozaka jak to sem bezohledne dava a jini by to nafotili lip a ta druha jak to nekdo orodoval na stary casy, jak se driv ti pravi fotografove podivali do hledacku, cvakli, bylo to v bedne a pak odesli na parek. To nevim jestli bylo v tomto feedu. Nicmene nize premiova publikace z roku 1966. Papir je tlustej asi milimetr, to bude gramaz tak 5kg/m2. Jeste tam je mrknutej Fidel, elektrickej kabel pres celou fotku, to se tenkrat kritici meli.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 3. 2014 15:32

Je dobrý mít vlastní názor. Proč se schovávat za knihu.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 3. 2014 16:00

No ja to napsal jak to nejlip umim a pak jsem jenom napostoval fotku. Dulezita byla ta cast, ze jsem ples fotil 2x a vzdy mi to vyslo hur nez ta nejhorsi Kozakova fotka. On to pak nekdo napsal lip, neco jakoze tento zpusob pohledu na udalost je netradicne dobra.
Mozna to jeste upresnim tak, ze tu perspektivu boty vidim, nicmene az budu obden videt 2x lepsi serie, tak mi to bude trhat oko, takto fotkami z tanceni nedotcen mi to prijde v relaci.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 3. 2014 16:13

Ďábel se skrývá v detailu, po prvotním úžasu může přijít u pozorného diváka rozčarování.....
Tedy když se nezastaví jen u prvního dojmu, jako laik.
Všechno má své, když se fotograf nespokojí s klasickým zobrazením, vynese na světlo i co by mělo být spíše skryto. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 1. 3. 2014 16:19

Ach jó... Pak se divte že sem nikdo nedává fotky. Nejsem vlezdořiťa PL ani MK ale tohle je pěkná fotka. Jak píše Radek, Je to lepší než to co bych nafotil já :)

p.s. Víte někdo jak dotyčná má velkou nohu? Ono pokud má 40-42ku, což při výšsce dam kolem 175 - 180cm není až tak neobvyklé, těžko to nafotíte jako nožku princezničky z pohádky
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 3. 2014 16:21

No ja se koukal na serii fotek a tak jsem zustal u prvniho dojmu, v detailu v praci pocitam statiku mostu. Mit to jinak je podle mne asi blbost.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 3. 2014 16:39

R71, rozumím, ale když si uděláš důkladnější rozbor (nějakého) snímku, může vyjít opačný dojem. Třeba je dobře si všímat, jaké detaily a pózy zo-a-nezobrazovali malíři, a zodpovědět si proč. A nezapomínat na to při snaze zobrazit něco (fotkou) jinak, netradičně, tedy nově.
Občas píšu, že je pro začínajícího spíš hloupá rada fotit, fotit a fotit, že to povede k vysněnému cíli. Spíš prohlížet/studovat publikace a výstavy a nejen fofografické, ale v celém výtvarném spektru. Obávám se, že nic podobného jako nohy do O se v žádné jiné zobrazovací branži nenaleznou, nepříliš elegantní detaily budou milosrdně maskovány.
Píšu to obecně, ne jako kritiku nějaké fotky.

.............................

Callgaro, je úplně jedno, jak velkou nožku má jakási z dam. Důležité je, co to způsobí na fotce s výtvarnými ambicemi.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka