Canon 6D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Calven 3. 5. 2013 21:02

Vzhľadom na to, čo má v podpise, tak typujem kompakt od Casia...
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 5. 2013 21:24

pravda .. moja chyba že som si nevšimol popis .. no ušetriť 14% hmotnosti na tele (v kombinácii s objektívom to bude ešte menej) a už to nazývať zdrobnelinami...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 4. 5. 2013 08:16

Škoda,.. nonic holt se s tím budu muset smířit :-D

A jo, je to drobek... V porovnání s ergonomii/váhou 5Dc a 5DII máte fakt pocit, že v ruce držíte snad polovinu váhy :)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 4. 5. 2013 09:42

Kúp si battery grip, alebo 5D.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 4. 5. 2013 10:48

Bez BG se nedá pořádně fotit :mrgreen:
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 17. 8. 2014 19:16

Byla by tu nějaká dobrá duše, která by mi udělala fotku z okna, kde bude půl napůl země a nebe do rawu? Ideálně na různé expozice. Testy šumu jsou všude na netu, ale zajímá mne spíše DR a žádný takové test jsem nenašel. Stejně tak neupravené RAWy není snadné najít.
Děkuji.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomkuklik 17. 8. 2014 21:06

Dobrý večer,
nemáte někdo odzkoušeno s 6D odpalovací jednotku YN-622C-TX. A navíc ještě kompatibilitu s 580 nebo 430 v první variantě? Byl bych docela vděčný za jakékoliv zkušenosti.

-- 17. 8. 2014 22:11 --

Pota: jestli jsi z Prahy tak nabízím vyzkoušení od září, pokud jsi na někde na Vysočině tak do září u NMNM. Můžeš si cvaknout co libo. Osobně se mi zdá DR u 6D velmi dobrý. Porovnávám ale jen s 60D. A rozdíl na iso nad 1200 je nebetyčný.
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 18. 8. 2014 06:20

Tom: Díky za nabídku, ale jsme z jihu. Co se týče osahání, tak to jsem si tak nějak vyzkoušel v prodejně foto techniky, jde mi spíše o ten RAW. Aktuálně nám doma přibyla 5D MKIII a ta je co se týče DR skvělá, ale není moje a tak váhám, zda by mi stačila 6D (rychlou mám 7D) a zda má taky tak skvělý DR jako MKIII.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 18. 8. 2014 06:55

Pota: 6D je na tom s DR ještě o malinko líp, než 5DIII. Jedná se hlavně o stíny, světla jsou u všech myslím tak nějak podobně.
http://www.metrodcphotography.com/revie ... le-images/
http://neilvn.com/tangents/iso-comparis ... n-cameras/
http://www.photographyblog.com/reviews/ ... le_images/
Mám 3 expozice s oblohou na iso 200, chceš to poslat? Ale nevím jak moc ti to řekne, rozdíly poznáš hlavně na vyšší ISO. To máš zase v těch odkazech. 6D je po 1DX momentálně asi nejlepší čip Canonu v DR a šumu, no na Nikon to pořád nemá, ovšem od ISO 800 už jsou na tom Canony s DR o trochu líp než Nikon, což se hodí pro někoho kdo fotí spíš na vyšší ISO.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 18. 8. 2014 07:06

Hoax: Díky za info. Na tyto weby jsem včera narazil, ještě to projdu. Když mi to pošleš, budu moc rád. Jde mi především o DR při nižších ISO pro focení portrétů (např. svatby - bílé šaty nevěsty). Včera jsem fotil těhotenské fotky s 5D MKIII venku a ačkoli byla obloha na náhledu úplně bílá (a obličeje exponovány dobře), tak v RAWu byly krásně data z oblohy a v podstatě žádný přepal a o to mi jde.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 18. 8. 2014 07:30

Máš to v SZ
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomkuklik 18. 8. 2014 07:51

tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 18. 8. 2014 08:01

Díky moc oběma. Pak nastartuji Mac s CS6 a kouknu na to.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod japonec 28. 11. 2014 12:47

Co byste dopručili dnes, když je na trhu 7D Mark II? Focení sportu a dynamických scén z celkového počtu mých fotografii činí asi 15%. Snad se tomu trochu i vyhýbám, protože z nynejšího fotoaparátu nejsou fotografie takové, jaké bych očekával. Jde mi hlavně o ostrost a s narústajícím šumem rapidně klesá. Rychlost AF s počtem zaostřovacích bodů je na Mark II samozřejmě úplně jinde, ale šum mě zase moc nepřesvědčil.
Naposledy upravil japonec dne 28. 11. 2014 14:02, celkově upraveno 1
japonec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 11. 2014 13:33

Za mna 6D ak potrebujes vysoke ISO (svadby, stuzkove, rozne reportaze, ale aj obcasny sport).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků