Nikon D600

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 9. 2012 14:33

lemming: a co kdyz budu v realu delat fotky, kterym staci 6mpix? Aha ;)

"žádný hnus tam není"

Ne ze tam neni, on tam je, ale kdyz se budu s kazdou fotkou patlat, jako ze ji desaturuju stiny a buhvi co jeste (uf, uf), tak az ptom tam "nebude". Nazyvej veci pravymi jmeny. Takze k D600 povinne prikoupit LR a taky cas na patlani se s kazdou fotkou. To je panecku vyhra.
Jeste mi prosim prozrad, co vsechno budu muset s fotkama z D600 provest, abych dostal spravne odstiny barev?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 21. 9. 2012 15:55

snímek z D600 jde celkově do žlutavého odstínu, tudíž červená barva je zákonitě jiná.
jack08
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 9. 2012 16:16

Photos are JPG straight from the camera with WB PRESET MANUAL and picture control set to SD standard. Same settings and lens were used on both cameras.

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jankrahulec 21. 9. 2012 16:44

upřímně, kdo z vás někdy využil ISO vyšší než 6400?
jankrahulec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Šigut 21. 9. 2012 16:56

bože , kam ten fotografický svět došel? hledat a porovnávat šum na iso 6400 ? Aha já zapomněl, tento servr již není o fotkách ale o technice, bohužel.
Petr Šigut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 21. 9. 2012 17:21

Mě by spíš vadily barvičky na základním ISO. 77/74 v metamerism indexu totiž neni nic moc. Spíš nic než moc. Proto jsou i ty barvy tak úděsně rozjetý na vysoký ISO (protože úměrně ISO pochopitelně degradujou).

A neb D700 má 83/83 tak i na vyšší ISO degradujou méně (přímá úměrnost víceméně).
Jinak rozdíl 6 a 9 bodů v tomhle indexu je hodně.. Pochopitelně neb je dneska "nutnost" mít vysoké ISO jakž takž použitelné, tak se vybodnem na kvalitu CFA, aby nám to propustilo piď světla víc, to samé uděláme s AA a budem se modlit, aby všem byly ty barvy úplně ukradené.

No maj štěstí, většině lidí jsou. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 9. 2012 17:27

jankrahulec píše:upřímně, kdo z vás někdy využil ISO vyšší než 6400?

To muze byt kdokoliv, kdo neni zanrove fixovany na krajinky ze stativu ci praci v atelieru a komu takove iso jeho technika dovoluje. Ja takove iso vyuzivam napr. pri foceni rychleho pohybu, at uz jde o hokej (kde tim kompenzuju nesvetelny objektiv), o psy a nebo pri reportazni fotografii (nocni ulice, interier-napr. plesy bez blesku pro zachyceni originalni atmosfery).
Samozrejme ze se temer vzdycky najde nekdo, jehoz fotoaparat technicky vysoke iso nezvlada (a nebo spada do vyse zminenych kategorii), a tak tu bude rozhazovat rukama (obrazne receno) a tvrdit, jak je vysoke iso nesmysl a kdesi cosi.
PS: mimochodem cim kvalitnejsi vyssi iso nez 6400, tim logicky kvalitnejsi bude iso nizsi, treba onech 6400 a tim padem se jej clovek nemusi "bat" pouzit casteji.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 9. 2012 17:58

Petr Luňák píše:Jeste mi prosim prozrad, co vsechno budu muset s fotkama z D600 provest, abych dostal spravne odstiny barev?
vyzerá to ako prepal v červenom kanáli => stačí trošku podexponovať (alebo zapnúť ADL)

(ukážku červeného prepalu som analyzoval v Odfotenie cervenej na LCD)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 9. 2012 18:21

"vyzerá to ako prepal v červenom kanáli"

->"Same settings and lens were used on both cameras."
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 21. 9. 2012 18:55

zde to zrovna nevypadá, že by červený kanál u D600 byl nějaký slabý. Výřezy snímků z D600 a D800 jsou zmenšeny na velikost odpovídající D700 (velikost D700 tedy nezměněna, 1:1 po rozkliknutí obrázku) a bez jakýchkoliv jiných úprav, či doostřování. ISO400. JPEG z fotoaparátů.
Přílohy
D600D700D800.jpg
jack08
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 21. 9. 2012 20:56

Petr Šigut píše:bože , kam ten fotografický svět došel? hledat a porovnávat šum na iso 6400 ? Aha já zapomněl, tento servr již není o fotkách ale o technice, bohužel.

A kde by se měl porovnávat? Na ISO 100? ;) Jinak, já ISO 6400 používám docela běžně, takže to není nějakém technoidním hnípání, ale o fotografické praxi.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 21. 9. 2012 21:46

Jenom technickou:
Proč se tady hádáte kvůli nějakýmu trapnýmu JPEGu? Přijde mi vtipný koupit si fullframe za padesát klacků a pak mlátit fotky do JPEG.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jankrahulec 21. 9. 2012 22:28

a proč fotit do RAWu? Mimo pár extra situací je to naprosto zbytečné.
jankrahulec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 21. 9. 2012 22:31

a proč fotit do JPEGu? Mimo pár extra situací je to naprosto zbytečné.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 9. 2012 23:44

feanoor píše:Jenom technickou:
Proč se tady hádáte kvůli nějakýmu trapnýmu JPEGu? Přijde mi vtipný koupit si fullframe za padesát klacků a pak mlátit fotky do JPEG.

A to si predstav, ze je mnoho (tisice?) profesionalu, kteri foti vyhradne do jpegu, nebot RAW je hned z nekolika duvodu neprakticky. Krom toho ty fotky z jpegu odpovidaji tomu, co dostanes pri konverzi z RAW v nejlepsim softwaru na zracovani dat z Nikona, takze je uplne jedno, ze je to jpeg,.
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka