Nikon D600

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 9. 2012 23:23

Petr Luňák píše:
Ganec píše:farby na extrémnych citlivostiach sa na D700 zmenili omnoho viac ako na D600
Skutecne?
Áno, už je to iný odtieň:
D700_vs_D600_zmena_farby.jpg
Porovnanie na D700 vs D600 na ISO 1600 vs ISO 25600
D700_vs_D600_zmena_farby.jpg (44.79 ) Zobrazeno 1965 krát


Petr Luňák píše:
Ganec píše:no mne sa tá z D600 zdá reálnejšia
Jak ti muze pripadat neco, co neodpovida realne predloze, realnejsi? To jsem z toho teda jelen :hm
lebo mi to "nereže oči": u záberu z D700 sa proste musím pozrieť najprv na tú červenú, lebo podvedome vnímam že je tam niečo chybné (je to ten neprirodzený kontrast medzi modrou a červenou)
Naposledy upravil Ganec dne 26. 9. 2012 23:34, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 9. 2012 23:33

Ok, tak jsem barvoslepy, ja tu cervenou z D700 vidim, bez ohledu na iso, stale stejnou, stejne odpovidajici skutecne predloze.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jack08 26. 9. 2012 23:45

Zkalibruj si monitor, NTB, nebo na čem pracuješ, ale posun odstínu D700 na vysokém ISO je dosti patrný. Problém ale zřejmě bude v tom, že vidíš jen to co vidět chceš. Viz tvoje pomatené rekapitulace.

Ohledně makra z iPhone po kterých tak toužíš, použij Google.
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 27. 9. 2012 00:06

Ja som AGFU nepoužíval, ale v pamati mám ten tmavší odtieň oranžovej. Ovšem na pamat by som nespoliehal, pamat nie je dokaz.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 9. 2012 01:38

jack08 píše:Zkalibruj si monitor, NTB, nebo na čem pracuješ, ale posun odstínu D700 na vysokém ISO je dosti patrný. Problém ale zřejmě bude v tom, že vidíš jen to co vidět chceš. Viz tvoje pomatené rekapitulace.

Ohledně makra z iPhone po kterých tak toužíš, použij Google.


Vidim prirozene barvy, ktere subjektivne, narozdil od tech kriklavych odstinu z D600 (navic obklopenych otresnymi modravymi stiny nad cca iso1600), povazuji jednak za pohlednejsi, druhak za blizsi realite.
S tim vykrikem do tmy jsem uhodil hrebicek na hlavicku. Dekuji za potvrzeni. Google samozrejme zadne macro z iphonu nevyplivl,
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daikatana_ 27. 9. 2012 07:51

Náhodou jsem něco našel...

No neni to nádhera? Asi nejhezčí makro, co jsem kdy viděl...

http://cdn.iphonehacks.com/wp-content/u ... otos-2.jpg
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Baki 27. 9. 2012 09:45

Co jsem našel já: http://goo.gl/Mqq3j
Baki
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 27. 9. 2012 10:43

Ve většině případú co monitor, to jiné barvy. O červené a modré to platí obzvlášť. Tak se z těch barev nezblázněte. V podmínkách, kde je potřeba používat tak vysoké hodnoty iso, jako 12300 a víc, už většinou o barvy ani tak nejde. Pokud jsou někam posunuté, v reálném světe to většinu lidí nezajímá. Nemají to s čim srovnat, takže se to buď líbí, nebo ne.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 9. 2012 12:58

Jack08: Mimochodem, některá velmi zajímavá makra a většinou zajímavější než ta Tvoje, vznikla i prostřednictvím iPhone.


Ja bych ale opravdu hrozne rad videl ty zajimavejsi makra nez delam ja, zcela bez ironie, bohuzel jsem ani do posty dosud od Jacka neobdrzel link na ne a ty co jsou zde prezentovane, tak jsou esteticky a hlavne technicky velmi slaba, krom toho se ani nejedna o makro (Jack jiste vi, jaka je difinice makrofotografie, ze?).

No ale zpet k barvam. D600 ma dle DXOmark color sensitivity 77. Fuji X10 je na tom jeste hure, konkretne 74. A jak to vypada v realu, kdyz se porovna Fuji s D700? Vybral jsem vec, na kterou se kazdy muze v obchode podivat sam a porovnat si tak, ktery odstin odpovida realite (zubni pasta colgate):
Fuji
Obrázek
Nikon
Obrázek
*vyrezy z tovarniho jpegu s identickou teplotou barev provedeny rovnou ve fotaku, nijak jsem do nich nezasahoval.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 9. 2012 13:32

Tady se jich pár tisíc najde :)
http://500px.com/search?utf8=%E2%9C%93&q=macro
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 27. 9. 2012 17:39

@Luňák: prosím když už neumíš ani hledat v Googlu, tak alespoň přestaň kopat kolem sebe jako malý chlapec. Už se to tady vážně nedá číst :oboze .

K tématu: posun barev D700 na vysoké ISO u snímku Agfa od pana Luňáka, není záležitosí monitoru, i když každý monitor může reprodukovat odlišně odstíny barev zde jde evidentně o posun barev na stejném výstupu.
Podle mého je ale horší variantou právě D700, kdy na odlišném ISO je odlišný posun barev na rozdíl od D600, který má stejný barevný odstín na jakémkoliv ISO.
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 27. 9. 2012 18:11

Add DxOMark a metamerism index

Porovnávají barvy oproti "perfektní" předloze (tzn. 100/100) a jejich odchylky. Rozdíl mezi 83 a 77 je hodně (nejlepší foťáky mají 87). Ta nejpodstatnější část je, že jsou to fotky z RAWu prohnané jejich vlastním DxO Optics (resp. je to upravená verze programu, která je udělaná tak, aby foťák mohl ze sebe z hlediska barev a rozlišení vydat co nejvíce).

Tzn. že porovnávání JPEGů z foťáků, či RAWů prohnaných nějakým kriplítkem na barvy má minimální hodnotu. Každý foťák má nějaký "ideální" program z kterého jdou vytáhnout hezké barvy. "Ideální" ve smyslu, že ty barvy vypadají buď reálně, nebo hezky, ideálně obojí současně.

U LR to jde vyléčit buď nastavením jiného profilu (případ Canon foťáků), nebo prostě výrobou vlastního profilu barev. Osobně mam radši třeba Capture One (aka C1), protože mi to zatím ze všech mých foťáků dává nejlepší barvy (monitor je kalibrované Eizo s 95% aRGB pokrytím). Nu a ten DxO Optics od DxO není špatný (jak na co pochopitelně, bohužel žádný univerzálně skvělý RAW konvertor není).

Nejblíže "originálu" bude pravděpodobně RAW Therapee, která povětšinou používá barevné profily výrobců.


Takže D700 bude mít lepší a přesnější barvy napříč ISO než D600. Ovšem pouze za předpokladu, že to nafotíte do RAWu a proženete tím nejlepším programem pro D700 který najdete.

Mimochodem, skvělá makra pane Luňák.


Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak nejlépe drží barvy napříč ISO "blbej" Samsung NX20. :D Ale je to jen subjektivní, testu metamerismu by to nejspíš neobstálo.

-- 27. 9. 2012 19:12 --

kozakm píše:Tady se jich pár tisíc najde :)
http://500px.com/search?utf8=%E2%9C%93&q=macro


Ano, ale většina z nich fakt nejsou z iPhone. :D A opravdu tam jsou skvělé fotky, můj oblíbený server..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jack08 27. 9. 2012 19:01

Ohledně kvalitnějšího výstupu z D600 než D700:

"...Nikon’s recently released consumer-oriented full-frame sensor DSLR, the D600, has just gone through DxOMark’s image quality evaluation tests. And the verdict is in: the D600 is an affordable camera that places a high premium on image quality, as it ranks just behind the top performing Nikon D800 and Nikon D800E. It is also a significant improvement over the high-end professional flagship DSLRs, the Nikon D3X and the Nikon D4. Here are the DxOMark test results for the D600..."
Přílohy
Nikon-D600-vs-D800-vs-D700-comparison.png
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 9. 2012 19:46

Jo jo, slavnej DxO Mark a jeho metamerism index.
To by mě zajímalo kde udělali soudruzi z Nikonu chybu, když třeba jejich vlajková loď D4 má metamerism index pouhých 77 ( a to je to fullframe s 16 mpx), když třeba takový D7000 se stejným počtem megapixelů na APS-C(!) má metamerism index 78.
Třeba obě moje zrcadlovky - 5D Mark II a 450D maj podle DxO stejný metamerism index, a to 80. Přitom barvy z 5DMII jsou někde úplně jinde než ze 450D, např. na ISO 1600 kde už jdou barvy z 450D dost do kopru, jsou na 5D naprosto v pohodě.
Abych parafrázoval Winstona Churchilla - nevěřím žádnému metamerism indexu, který si nezfalšuju sám :)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jack08 27. 9. 2012 21:14

Něco pravdy asi máš. Lepší výstup než D700 lze však pozorovat na první pohled a je dost podobný výstupu z D800, takže jak píšou na DxO Marku by to mohlo teoreticky i souhlasit.
Zmiňovaný barevný posun červeného kanálu D600 je pouze v JPEGu, v RAWu je víceméně v mezích normy.
Ta Churchillova parafráze má něco do sebe :-)
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků