D7000 a zklamání :-(

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 31. 8. 2012 12:01

Na fotce s ptákem je zaostřeno před bych řek..
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 31. 8. 2012 12:06

Já bych šel do 16-85mm, měl jsem jej, používal na D80 a D90 a byl to můj nej objektiv. Pak jsem koupil Tamrona 17-50mm DiII (bez stabilizace), odfotil jsem s ním taktéž spousty fotek (na D90 a pak ještě na D300).

Pak jsem však přešel ke Canonu, koupil Tamrona 17-50mm VC a tam jsem měl neskutečný problémy s ostřením, servis nepomohl, reklamace taky ne, tak jsem nakonec skončil u starší, nestabilizované verze. Fotím s tím doteď. Porovnám-li ale ostrost staré a nové verze Tamronu na 18Mpix snímači, tak s klidem můžu říct, že jsou ostré oba stejně.

Vzpomenu-li ale na Nikkora 16-85mm, tak to byl zatím nej základní objektiv, který jsem vlastnil... Pokud nepotřebuješ vysokou světelnost, je to volba číslo 1.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 31. 8. 2012 16:55

Vlastním canon 15-85, což je obdoba nikonu 16-85 a jsem max. spokojený. Jestli vážně uvažuješ o výměně základáku, 16-85 je skvělá volba. Pokud nepotřebuješ světelnost.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monter 31. 8. 2012 19:39

Já mám k D7000 N16-85 a N70-300 obojí VR a jsem velmi spokojen. Vřele doporučuji.
G 3790TLifetime, CN 2020.30, N D750, N D500, N16-35VR, T24-70, N70-200VRII,N 200-500, SB-900, ONE+6 128GB
monter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 2. 9. 2012 20:04

@ exBURN: skontroluj si v nastaveniach svojej D7000, ci nemas nahodou zapnutu funkciu Auto Distortion Control. Na NETe som nasiel, ze jej vedlajsim ucinkom je ista neostrost/mdlost obrazu... vid odkaz: http://www.flickr.com/groups/d5000/discuss/72157623107434823/

Obrázek

Za pokus nic nedas. ;)
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beastmaster4 16. 9. 2012 18:16

vlastním D7000 cca rok a půl a naprostá spokojenost. K tomu skla Sigma 150 mm F2.8 EX APO DG HSM, Nikkor 85mm f/1.8D a žádný problém s kresbou nebo barvami. Vše, co jde mám ale na off, jelikož vylepšením automatiky nevěřím. Předtím jsem měl dlouhou dobu Nikon D50 a těžko jsem se s ním loučil, byl to dobrej přístroj. Je ale pravda, že z D90 bych asi do D7000 nešel, to už nemá moc smysl a když, tak bych raději skočil zase cenově výš.
Beastmaster4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ice.man2 1. 10. 2012 21:35

Zdravím pánové... mám k D7000 zatím jen 18-105 a obojí sem pořídil nedávno, jelikož jsem přecházel z jiného systému (minolta/sony)... Z hodně fotek jsem byl taky dost nesvuj a přišlo mi to takové nemastné neslané... přečetl jsem toto téma a zkusil ze stativu udělat pár fotek se zaostřením na auto a pak na auto pomocí live view .... no a řekl bych, že to je dost rozdílné a já sem dost překvapenej co to a čím to může být. Můžete prosím někdo mrknout a případně mi poradit co dál? Teď chci brát 35/1.8 a 85/1.8 tak abych pak nebyl akorát naštvanej... předem díky všem..

srovnávací foto: http://uloz.to/xeUDpTA/ostreni-zip

v názvu fotky je auto (foceno s pomocí hledáčku) nebo auto_LV (foceno s live view náhledem)... foto ze stativu se stejným nastavením... krom výřezu a konverze do jpg bez úprav....

:oops: :oops:
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 10. 2012 23:20

Jasnej back focus. Pokud je konstatntni, tzn. ze se to nemeni s ohledem na ohnisko objektivu ci druh nasviceni, tak jej muzes zkusit postelovat v menu fotaku pod polozkou AF fine tune.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 2. 10. 2012 10:08

Díky za tip. Proč ale přístroj ostří relativně přesne s pomocí live view a na normální ostření s pomocí hledáčku je tak mimo? Měl jsem zato, že na AF by to nemělo mít vliv?
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 10. 2012 13:53

Ostreni, ktere je zalozene na porovnavani kontrastu obrazu dopadajici primo na snimac, je z principu to nejpresnejsi co muze byt. V idealnim svete je ale fazove ostreni, o ktere se stara samostany modul (vice ci mene vyspely), stejne presne. Pokud vyloucime pripadnou chybu v objektivu, tak nesmi byt mezi obema zpusoby ostreni rozdil, urcite ne na tkzv. krizovy ostrici bod (u D7000 je takovy 9 prostrednich).
D7000 je svymi problemy s AF proslula. Nekdo s tim udajne problem nema, nekdo s tim zije "spokojene" dal, nekdo steluje AF fine tune do zblbnuti a nekdo tenhle zapas jiz vzdal (protoze ani servis to neumi u nas opravit) a koupil si fotak, ktery ostri tak, jak se od nej ocekava. Je jen na tobe, ke ktere skupine se pridas.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 2. 10. 2012 14:47

Někdo s tím určitě problémy nemá, třeba já :D

Vypadá to, že některé D7000 mají po... AF modul, který ostří dost vedle. Co jsem viděl, tak to většinou bylo o dost víc, než na těch obrázkách, cos napostoval, takže to možná nebude ten případ. Rozhodně bych zkusil dvě věci:

1) Zkusit to na jiná ohniska, jestli ta chyba bude podobná
2) Pokud ano, tak si pohrát s AF fine tune, v tomhle rozsahu by to mělo jít nastavit, aby to ostřilo dobře.

Jinak jsem koukal a podle exifů jsi fotil za poměrně slabého osvětlení - zkus ten test kdyžtak za dobrého osvětlení, kde na ISO 200 budeš dostávat časy pod 1/100s. Stativ jsi, předpokládám stativ použil _)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 2. 10. 2012 18:34

Ahoj.. jojo ze stativu to bylo, jinak by asi nemělo cenu řešit tady centimetr nepřesného ostření :D ale zkusím to určitě za lepších podmínek. Tohle bylo spíš, že jsem večer přečetl vlákno a musel to jít zkusit. Zitra snad udělám něco i na jiná ohniska a postnu výsledek.

edit: Tak jsem zkoušel AF ještě teď večer. Pomohl jsem si bleskem a opět stativem. Zkoušel jsem nastavovat různe hodnoty v lazení AF a nyní jsem na -5 a obraz mi přijde o poznání lepší. Zítra to zkusím ještě za normálního světla. Tady je ukázka na zhodnocení

http://uloz.to/xpkhPs8/ostreni2-zip

ostrení2 ostřeno na na slovo "dřeva", ostření3 na oko, ostření4 na tmavší flíček cca uprostřed..
Díky za zkouknutí a pomoc.
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 3. 10. 2012 21:59

a jiný další skla si tam zkoušel ? přece nebudeš kvůli mírnýmu BF nebo FFocusu se zbavovat těla který by ti určitě sloužilo další 2 roky
Reno.Raines
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ice.man2 3. 10. 2012 22:04

Pokud to byla otázka na mě, tak se těla rozhodně zbavovat nechci. S FX si ještě počkám a v DX formátu považuju výstup z D7000 za naprosto špičkovej s kvalitním sklem :) ten BF jsem myslím celkem vyladil. Uvidíme, co to bude dělat s jiným objektivem.
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 10. 2012 23:26

Reno.Raines píše:a jiný další skla si tam zkoušel ? přece nebudeš kvůli mírnýmu BF nebo FFocusu se zbavovat těla který by ti určitě sloužilo další 2 roky

Uvedomujes si, ze si prave napsal, ze na presnem ostreni nezalezi??
Petr Luňák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka