Výběr zrcadlovky do 8 000Kč, pro mírně pokročilého..

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Simccaa 10. 8. 2012 09:44

Zdravím, potřebovala bych poradit s výběrem zrcadlovky jako dárek k narozeninám... Obdarovaná má zkušenosti z focením na digitálním fotoaparátu už asi 5 let, fotí často, především krajiny, zvířata, brouky, ale i normální rodinné fotky... Říkala jsem si, že by bylo možná fajn koupit zrcadlovku s výměnným objektivem, aby si později mohla třeba koupit lepší, ale možná to ani není potřeba pokud je to už dražší záležitost.. Cena max. 8 000 Kč.. Děkuji mockrát za radu...
Simccaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 10. 8. 2012 10:05

Silně pochybuji, že se do osmi dá koupit nová DSLR s objektivem. Tak do deseti, jedenácti snad. Nebo bazar.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod golem2 10. 8. 2012 10:17

Keď sa jedná o bonbonieru k sviatku, tak mám rád prekvapenie, ale pri veľkých daroch dávam prednosť obálke s peniazmi a výber nechám na obdarovaného. V prípade že najde niečo čo ho zaujme, tak si doloží.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 10. 8. 2012 10:29

Bohužel za 8000 se dá sehnat leda něco v bazaru. Se setovým objektivem se dá obstojně fotit krajina a rodinné fotky. Na brouky to bude chtít spec objektiv, který umí fotit makro a to je další nezanedbatelná investice. Pokud do teď fotila jen s kompaktem, tak přestup na zrcadlovku je poměrně veliký skok. Vyžaduje změnit přístup k focení a naučit se nějakou teorii. Ono se teda ze zrcadlovkou dá fotit taky jako s kompaktem, ale pak se může na první pohled zdát, že ty fotky nebudou tak pěkně, jako z kompaktu. Vypadá to, že od toho odrazuji, ale není to tak. Jen je potřeba to dobře promyslet a zvážit, zda bude dotyčná ochotna se s tím vyrovnat a věnovat nějaký čas na učení. Jinak z toho může být spíš nešťastná. V takovém případě udělá lepší službu nějaký "profi" kompakt. Jinak z nových zrcadlovek se do této cenové hranice člověk nevejde ani když bude vybírat nejlevnější modely. Z bazaru bych se poohlédl např. po fotoaparátecj jako Canon 40D, 500D nebo Nikon D80, D5000.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 8. 2012 10:35

To je blbý, hlavně dát jako dárek použitou věc nemusí každý přijmout... Nejlevnější nákup je Canon 1100D se stabilizovaným seťákem za 10500 Kč
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 10. 8. 2012 10:43

reign: To máš pravdu.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 10. 8. 2012 10:53

Navíc jestli fotí zvířata, tak bude asi zvyklá na ultrazoom, což situaci se zrcadlovkou dál komplikuje. Bylo by dobré vědět, na jaký foťák je zvyklá, protože i některé kompakty mohou oproti jejich historickým předchůdcům znamenat velký pokrok, a naopak zrcadlovka se základním objektivem oproti některým kompaktům zas až takové terno být nemusí.
Na druhou stranu není nikde psáno, že se současného kompaktu bude muset zbavit...potom je možné vybrat zrcadlovku s objektivem tak, aby se s tím kompaktem navzájem doplňovaly.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 8. 2012 11:32

skoro bych řekl, že v tom případě by jako obr posun posloužil Nikon P7000 (nebo 7100), s menším rozsahem pak Samsung EX1 - hlavně se k tomu dá dokoupit blesk a pokud někdo nehoní rychlost, tak se s tím určitě dá v pohodě žít. Ještě k tomu bazaru - já jsem takhle švárovi koupil jetej CSC foťák, byl a je šťastnej, věděl jsem, že by to sám neudělal, protože se v problematice neorientuje a naštěstí je to chlap, kterému je šumák, že věc už někdo měl (pár měsíců, ale stejně). Za 8000 už člověk v bazaru leccos solidního nakoupí, o tom žádná - kámoš mi teď třeba posílal link na slovenský bazoš - Nikon D5000+18-55VR+Tamron 70-300 (ten levnej) za 400€ no a to je řekl bych super.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martinfoto 20. 8. 2012 16:52

Pokud obdarovaná nechce později investovat poměrně velkou částku do příslušenství a objektivů, nejlepší volba je opravdu vyšší třída kompaktů/ultrazoomů. Vyfotí skoro všechno (makro i široký záběr v místnosti) a kvalita pro focení "všeho" je dostačující. Některé modely mají velice efektivní kreativní módy, které na zrcadlovce nenajdete!
Pokud máte fotografický dotaz, klidně mi napište, rád Vám odpovím ;)
martinfoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 24. 8. 2012 11:59

Bazarové 20D-30D, 450D + bazarový objektiv Tamron 17-50/2.8 bez stabilizace či obdobná sigma. Kolem 10 by to možná šlo.
Od Nikonu D40/D50 a obdobně slušný objektiv k tomu. Buď ten Tamron nebo Sigma má ekvivalent, ale bude trochu dražší.
Seťák bych bral max na krajinu.

Tamron na macro sice není ale má slušně krátkou ostřící vzdálenost. Popřípadě Raynox čočka.

Anebo superpohodlný kompakt, který pokryje vše za kompromisu v kvalitě fotek. V nich se ale nevyznám :)
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 24. 8. 2012 15:24

http://www.megapixel.cz/olympus-e-pm1-bily

anebo nějaký systém s výměnnými objektivy. pořád je to docela kompaktní, ale kvalitou se to blíží zrcadlovkám, m4/3 je životaschopný systém..
AndrewJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 24. 8. 2012 15:33

přesně, i když mi tuto značku dost zhnusil jeden zdejší... prostě jeden zdejší, tak toto asi v současnosti nemá přemožitele v poměru výkon/cena - E-PM1 rulez
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 3. 10. 2012 22:57

N. D90
Reno.Raines
Poslední varování

Odeslat příspěvekod metyn 4. 10. 2012 06:56

regin: předpokládám že měl na mysli " všudezdejší ", prostě ganec kam se podíváš :-)
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 4. 10. 2012 08:15

ale jo, je to tak, na druhou stranu on má dost často pravdu :-)
reign
Návštěvník

Další stránka