Canon EOS 650D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 10. 6. 2012 20:05

Ten dotykáč budě pěkně zapatlaný, jestli to má nějaké anti-patlací vrstvy, určitě nebudou fungovat tak dobře :) Viděl sem pár videí, kde s tím zacházejí a nedovedu si představit větší jistotu a pohodlí ve změně nastavení, než s mechanickými tlačítky(samozřejmě desítkové řady a výše :D )

Je to jen zbytečně drahá entry dSLR.

Co myslíte, bude už nástupce 60D konečně kovový? Trend mi říká jasné ne :)
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kitrab 10. 6. 2012 20:41

dotyk není špatné řešený, zapatlaný LCD bude v každém případě.
Jr to otázka volby a preferencí, jako funkci navíc proč ne, ale spoléhat se na to a stavět stroj na dotyk hm osobně mi nepříjde dobrá volba.
kitrab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 10. 6. 2012 21:08

Vsadím se, že nástupce 60D bude plast. Kov bude mít nástupce 7D. Osobně v plastu problém nevidím, problém je ve slícování a utěsnění.
Já bych kategorie rozdělil jinak a dvě bych vyřadil. S cenou bych šel dolu a mastil bych si kapcu. Pokud je pravda, že 650D není nástupce 600D, ale patří do nové kategotie mezi 600D a 60D, jsem z toho jelen. Víc by se mi líbilo pořadí xxxD, xxD, full frame 5D a 1D. Něco, jako to bylo dřív. Takhle se vyrádějí pořád nové a nové kategorie a ve výsledku je to k ničemu. Pouze marketingové tahy.
650D zatím pro mě vypadá hoodně zajímavě. Nic na plat, budu čekat na nástupce 60D. To by mělo být něco mezi 60D a 7D a Digic 5.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Kája 13. 6. 2012 19:58

Tak mě napadá, když slyším o hybridním systému AF, který si prý při doostřování pomáhá ostřením na bázi kontrastu, je možné, že by tato funkce mohlo pomoci s redukcí back/front focusu? Chápu, že ten hybridní systém je tam především z jiného důvodu, ale čistě teoreticky...
Ostatně, micro AF adjustment mám pocit chybí i u 60d, což mi přijde vcelku škoda.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 13. 6. 2012 22:02

Pan Kája: Ne, je to naopak. Při LV/videu, kdy není možno použít normální senzory pro fázové ostření a normálně je nutno ostřít kontrastem si vypomáhá speciálními ostřícími senzory na čipu.

Tedy hybridní systém je aktivní pouze při liveview / videu a při normálním focení ne.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 14. 6. 2012 17:27

Pokud je pravda, že 650D není nástupce 600D, ale patří do nové kategotie mezi 600D a 60D, jsem z toho jelen

Samozřejmě že 650 JE nástupce 600 - po letech má konečně trochu dál parametry, stejné (hobby) tělo. Vždyť rozdíly mezi 500 550 a 600 jsou mizivé, rozlišní a výklopný display - řeším hlavně ty zásadní. 650 konečně posunula né hovadiny, ale i foto výkon.

Ostatně stejně tak je 60D nástupcem pro 50D. Akorát Canon se hlavně se 40 a 50D hodně rozjel a musel brzdit - pravda trochu trapné. A opravduvý nástupce padesátky - 7D dostal parametry opravdu slušné, aby ho mohli dráž prodávat (jakýsi další APSC stupeň).
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 14. 6. 2012 18:02

Canon zdůrazňoval, že 650D NENÍ nástupcem 600D :) Ale ne, že by na tom záleželo..
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 14. 6. 2012 19:22

Podle mě 50D oproti 40D nic moc nového nepřinesl a 60D je oproti 50D krok zpět. Plnohodnotného nástupce 50D vidím v 7D, stejně jako 650D plnohodnotného nástupce 550D. Modely 60D a 600D mi přijdou zbytečné.
Ale opravdu na tom nezáleží. Přesto by mě zajímalo, jaké označení ponese nástupce 600D.
Podle mě je to pouze upgrade v třídě správným směrem a i přes výroky zástupců Canon.cz, že se nejedná o nástupce 600D si myslím, že to nástupce je.
Hádám, že nástupce 60D zase bude něco mezi 60D a 7D aby dohnaly Nikon D7000 a Pentax K5.

Cena na Megapixelu 20500kč za tělo je pálka.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 6. 2012 22:00

Karelnojsky píše:
Ganec píše:naozaj fungujuca automatika
...
No u sucasneho 63-zonoveho metering senzoru nie je a ani nemoze byt dokonala, lebo na to nema dostatok informacii.
Právě proto by si měli výrobci uvědomit, že by bylo dobré nám dát nastroje, se kterými automatice pomůžeme
mali by sa konecne posunut dalej (nový metering senzor so 100 000 bodmi uz maju aj Canon aj Nikon) a nie presadzovat stale ten isty archaicky metering senzor

kitrab píše:zapatlaný LCD bude v každém případě.
vobec nie .. aspon ten co mam ja .. zapatlanie nevidno a ked ano, tak ho pretriem trickom a zase je to fpoho

-- 14. 6. 2012 23:04 --

Ondrej Bobek píše:ten AF by mal fungovať aj u USM, no nie tak plynule
nezda sa mi .. aspon podla press release:
Additionally, a new Hybrid AF System offers continuous autofocusing during movie recording, and when shooting in Live View *1 mode.

*1 AF in Live View and Movies subject to use with Canon stepping motor (STM) lenses

Asi tym chcu ludi nalakat na kupu drahsieho setu...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 4. 7. 2012 09:39

Tak se na dpreview objevily ukázkové fotky z 650D: http://www.dpreview.com/news/2012/07/04 ... iewupdated
Kvalita snímků na vyšších ISO horší, než z 600D. To už je teda Canon u entry-levelu opravdu ubohý. Když nepočítám zbytečný touchscreen a zbytečný PDAF, který stejně není přesný a je to víceméně jen marketingový tah, tak Canon za posledních X let entry-level prakticky nijak neinovoval. A stejně se zase bude prodávat nejvíc, protože "profíci fotí Canonem" :D
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 7. 2012 13:33

Ale já opravdu fotím Canonem ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 7. 2012 14:07

Výbava 650D je fantastická... no ten obraz :pozor Viac šumu, no aspoň menej prepaľuje svetlá... za tie 3r, či koľko to používali starý senzor, je zmena skoro nulová...
Ale aj nejaký ten amatér s Canonom sa tu nájde :D
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 4. 7. 2012 14:44

Jsem amatér, mám Canon a manuální režim používám jen ve špatných světelných podmínkách nebo v ateliéru.

Na point-and-shoot mám Panasonic :-)
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 7. 2012 16:51

No senzor je tam starej, ale alespoň posunuli zásadní parametry jako je AF a sekvence.
Docela mě vrtá hlavou, proč to má horší šum než 600D :hm
Vždyť je tam DIGIC5...
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 7. 2012 18:33

Nevysvetlil to Ondrej dostatocne?
Lebo uz tolko neprepaluje...

Preexponovavanie (rozumej: posunutie transformacnej krivky smerom k svetlam) dramaticky znizuje sum (za cenu znizenia DR a zvyseniu prepalov).
Bol tu o tom clanok aj s ukazkami: Jedna rada za všechny: exponujte vpravo
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka