Canon EOS 5D MkIII

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 3. 2012 13:46

:D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 3. 3. 2012 14:03

daikatana_ píše:A když se někomu nelíbí větší rozlišení a chce FX, pořád si může pořídit D700 za zlomek ceny...

No, ten zlomek bude tak 2/3, odhadem. A D700 je zas o generaci pozadu, nemá třeba vůbec video, AFAIK.

player píše:Je to tak, to byl druhy duvod, proc jsem D7000 prodal. Nicmene D800 nema tentyz snimac jako D7000, ze

Ona to v reálu až taková hrůza není - člověk se musí opravdu dobře dívat, aby to viděl. U foťáku D7000 to beru jako přijatelné. Ale D800 je o dvě řady výš.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 3. 3. 2012 14:09

player: No ten pes mě přijde ještě v pohodě oproti těm oficiálním ukázkám z 5DIII. I na iso 100 to vypadá docela přežehleně
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 3. 2012 14:18

Jpeg na lacnych Canonoch nie je ziadne terno... RAW ponuka nepomerne lepsi vysledok.
Oficialne fotky maju uz tradicne tragicke 8-S Kazia to bud dlhymi casmi, extremnou clonou (plna diera, alebo extremne priclonenie), ci malou snahou o presnost... to Nikon dava prakticky vzdy idealnu clonu, idealne svetlo a dobre spracovane oficialne fotky. Ked prezentuju detaily, tak radsej pouziju program na konverziu v PC a vyzera to 100x lepsie, nez jpeg (Canon to asi este nenapadlo - lepsie je prezentovat idealny vysledok, ako bezne fotky)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 3. 3. 2012 14:29

Neco pro Martina:

http://nikonclub.cz/nikon-versus-canon- ... s-5d-mk-ii

Ale neni to nic noveho, uz v Digifotu pri srovnani D200 s 30D psali o tom, ze Nikon nabizi lepsi drobnokresbu (rec je o zpracovani RAW). Neprehani to Canon s tim AA filtrem?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 3. 2012 14:36

A co teprv kdybych srovnal 1D II s Nikonem D2h :D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 3. 3. 2012 14:46

Chapu Martine spravne, ze je Canon neco jako dalsi ud tveho tela a ze ses pravdepodobne touto znackou jiz sponzorovan a tak pripusteni nejakeho "nedostatku" neni ani tak zalezitost ega, jako spise zalezitosti rekneme obchodni? :)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 3. 2012 15:01

Pochopitelně, kdo by nechválil Canon, kudy chodí, když za to bere tak těžké love. Jen blbci vychvalují svou značku zadarmo :P
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 3. 3. 2012 15:21

Moje rec! Kazdopadne je dobre vedet, kdo je nestranny a kdo nestranny neni :)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 3. 2012 15:48

Teraz je nutne porovnavat odznova... najlepsiu kresbu ponukal u Canonu stary 1Ds MkIII (mimochodom, 5D3 je taky 1Ds s 50% zlavou, vsak?)... 5D2 bol od neho horsi kvoli AA (no pouzitelnejsi v tme)... uvidime, co zvladne tento stroj. Prve fotky naznacili bezne slaby jpeg (na daco podobne sa stazuju aj u D4 v porovnani s D3S)... no az realne skusenosti odhalia, co dokazu.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 3. 2012 21:06

PRVÉ DOJMY:
Zaostrovacie body sú rozložené lepšie, ako u 1Ds MkIII (asi o jeden stĺpec širšie). Oproti EOS 1DMkIV mi chýbala horná rada, no šírka sa zdá byť veľmi podobná.
Pri fotení som nedokázal permanentne rozsvietiť zaostrovací bod - buď nebol vidieť vôbec, alebo zostal šedý a zasvietil len pri zaostrení (AF-S). Pri sledovaní pohybu bol prakticky neviditeľný.
AF si pamätá umiestnenie bodu pri otočení fotoaparátu a dokáže preskakovať medzi stredovým a zvoleným bodom (ako 1D).
Presnosť AF ma prekvapila - v základnom nastavení (bez rozšírenia AF bodov) je neskutočne presný - pri sledovaní hráčov na basketbale bola úspešnosť s teleobjektívom lepšia, ako u 1D MkIV (cca 80% vs 95%). Chyba nenastala ani pri malom kontraste v hľadisku. Skúšaný bol so sklami 24-70mm f2,8L II USM a 70-200mm f2,8L II USM.
Obraz by som rád porovnal priamo v novým Nikon D4, alebo "virtuálnym" 1Dx, lebo na ISO 12800 nebolo na LCD vidieť prakticky žiaden rušivý šum (vyhladzovanie je troška vyššie, ako u 1D - tam sa ale dal obraz porovnať tak do ISO 4000, možno 5000).
Páčilo sa mi nové zväčšovanie - aj keď som asi 150x prehmatol na zámok expozície, tak sa na novú lupu dá rýchlo zvyknúť - obraz dokáže (konečne) zväčšiť až na 100% k zaostrovaciemu bodu (to vedeli len 1D) a to bez nutnosti zapínania prehliadania fotiek - veľmi rýchle.
Séria 6fps sa mi zdala byť pomalá - na šport stihne cvaknúť cca 2 zábery počas akcie = začiatok a koniec nejakého momentu - porovnať s 10/12fps to nejde ani náznakom, dokonca aj 8fps u Canon 7D sa mi zdá byť výrazne lepšie.
Menu je dosť komplikované - prvý-krát som mal pocit, že manuál k foťákom je na niečo dobrý - veľa sa toho zmenilo a za tak krátku dobu som sa s ním nedokázal skamarátiť.
Vyváženie bielej v hale nefungovalo dobre, takže musel ísť do manuálu na 2800K+posun k červenej (originál fotky boli príliš žlté).
Reakcie sú rýchle - nepomerne lepšie, ako u 5D2 - s pomalou kartou mu trvalo všetko veľmi dlho (prezeranie, zoom, mazanie raw+jpeg), no pri použití CF Extreme 60MB/s veľmi ožil a prezeranie fotiek bolo bleskové.
...toľko prvé dojmy - určite je to fotoaparát (od Canonu) s najlepším obrazom a AF, aký som kedy vyskúšal.

-- 3. 3. 2012 21:17 --

Objektív 24-70mm f2,8L II USM:
Zmiešané pocity... obraz má minimálne skreslenie na 24mm, no výrazný "vankúš" pri dlhom konci. Ostrosť je neuveriteľná - asi najlepšia, akú som na zoom-canone videl (podobná, možno lepšia, ako u novej 70-200). Zaostruje extrémne presne bez ohľadu na podmienky - s 1D MkIV fungoval excelentne - nepomerne lepšie, ako starý 24-70 (a to som mal dobrý kus).
Nepáči sa mi výsuvná konštrukcia - pri hokeji by som ho asi zničil búchaním vysunutého tubusu o plexisklo (na starom to nehrozilo). Zle hodnotím aj zoomovací prstenec, ktorý je veľmi blízko tela a ide strašne tuho. Nedá sa otáčať jedným prstom a pri poriadnom "schmatnutí do ruky" ho nedokážem otočiť o celý rozsah bez toho, aby mi nezavadzali prsty na gripe fotoaparátu.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 3. 2012 21:46

Díky za podělení se o dojmy, Ondro
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 3. 2012 09:51

Jpeg výstup nie je žiadne terno - jemné doostrovanie a detaily pri vysokom ISO nehrozia.
Lepšie je fotiť na plnú kvalitu bez doostrenia a doladiť to až za PC (22Mpx jpeg fotky na vysoké ISO mali okolo 6,8-7,2MB - pre porovnanie: 16Mpx Canon 1D má jpegy s veľkosťou cez 11MB).
Kvalitný výsledok bude možné z fotoaparátu dostať len pri fotení do RAWu - konvertory majú už pri základnom nastavení viac detailov a pri doostrení tu určite bude skvelé...len si treba na ne počkať :twisted:
Fotka je v základnom nastavení (ALO, doostrenie, NR, picture style - všetko nastavené ako po vybalení z krabice). Fotoaparát vie redukovať vinetáciu aj aberáciu, takže sa na fotkách nenachádzali...

-- 5. 3. 2012 10:03 --

Doplním k telu:
Tvar je perfektný - do ruky sadne ako keby bol pre ňu vymodelovaný. Grip je pekne zaoblený a dostatočne veľký. Zadné koliesko má mierne "gumový" chod. Očnica je ako u modelov 1D (nepomerne lepšia oproti starej) - škoda, že nie je vysunutá viac dozadu.
Slot na karty je pevnejší, no bez BG dopadne podobne, ako u starších modelov (jemne sa rozkýve).
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 5. 3. 2012 11:05

kozakm:
zdá se že ten zdejší "nestranný" nikonfanatik nemá dokonce ani smysl pro ironii :)
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vestor 5. 3. 2012 18:48

Pánové tedy já jsem jenom obyčejný ultrazoomový cvakálista a mánii kolem tohohle foťáku sleduju jen tak ze sportu, ale ty snímky mi přijdou vzhledem k ceně dost tragické. Když se dívám třeba na předběžnou recenzi na Digineff.cz - neostrost už tak 20 % od kraje snímku, barvičky lehce "vyblité", detaily semtam vyžehlené. Možná to rychle ostří (pro sportovní fotografy) a dobře natáčí video, ale snímky bych tipoval tak na střední třídu za poloviční cenu, ne na skoro-profi.
Vestor
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka