NIKON D3100, CANON EOS 550D, CANON 1100D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod stekli 4. 8. 2011 18:27

No to vám pekně děkuju :D.. Někdo říká, že 18-55 nebrat, někdo že jo.. na internetu v recenzích jsem se dočetl průměrných výsledků, ale pro začátek postačující.. Pokud bude možno si vzít tělo a jeden z objektivů 18-85 nebo 18-105 za přijatelnou cenu, tak si to vezmu, pokud ne, tak nevím.. Uvidí se příští týden na místě.. Ale jsem už dost rozhodnutej vzít si tu D5100, i když jak tu někdo psal ta D90 s objektivem 18-105 za 879 franků (17500kč) je lákavá nabídka.. No každopádně všem díky za postřehy a rady! Užívejte si léto, tady v Zermattu je počasí z větší části pod psa.. ;)
stekli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DUDISKO 8. 8. 2011 10:00

šiel by som teraz do novej D90 + 18-105

inak je jedno čo kúpiš - choď do obchodu a chyť do ruky - ktorý bude sedieť najlepšie v ruke.. výstup bude podobný tak sa nestresuj..

základ je dobrý objektív - to by som bral ako podstatnú vec a podľa toho dokúpiť nejaké to telo

C 1000 napr:
http://www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnot ... 21335/osa/
- to na ukážku že telo je nepodstatné keď máš dobré sklo a vieš využiť to, čo máš (je veľa podobných dobrých záberov - vybral som náhodne čo mi brnkol posledne do nosa)

dôležité sú tiež schopnosť využiť čo najlepšie to, čo máš a naučiť sa fotiť.. objektív so svetelnosťou ťa posunie a umožní fotiť inak.. (to pochopíš)

Niečo na zamyslenie: (moje fantazmagórie - tak neber moc vážne)
väčšina si prejde určitým procesom - lacné zrkadlo + seťák - lepšie sklo - externý blesk - svetelné sklo - lepšie telo - kvalitnejšie sklo (zoom) - ....... - a skončí : kvalitné telo a pevné svetelné sklá..

čo tak preskočiť pár stupňov a kúpiť hneď niečo lepšie - telo, čo dobre zvládne vysoké ISO a je rýchle.. čo do práce IN ako aj do snímania.. + svetelné sklo s krásnou kresbou a čačaným pozadím na ohnisku ktoré asi najviac využiješ..

aj keď viem že najpravdepodobnejšie kúpiš N 5100 a 18-105 - sa ti bude zdať cena/výkon najlepšia voľba a ohnisko najuniverzálnejšie..

písal som tie kraviny, aby si sa zastavil tu o rok a pol a pozrel kde si..
:)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stekli 12. 8. 2011 23:48

Asi mě ukamenujete, ale nakonec jsem koupil Sony Nex-5 :) Stál mě s objektivem 18-55 jen 8 tisíc, což je o proti česku dobrá cena.. Pro začátek bude stačit a později můžu přejít na zrcadlo.. díky všem za rady.. ;)
stekli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 13. 8. 2011 00:23

Proč bysme tě kamenovali?
Ty s ním budeš fotit a pravděpodobně sis ho i platil, takže pokud s ním nebudeš z nějakého důvodu spokojen, můžeš kamenovat sám sebe.. :-))
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 16. 8. 2011 09:56

stekli píše:Asi mě ukamenujete, ale nakonec jsem koupil Sony Nex-5 :) Stál mě s objektivem 18-55 jen 8 tisíc, což je o proti česku dobrá cena.. Pro začátek bude stačit a později můžu přejít na zrcadlo.. díky všem za rady.. ;)

trochu prekvapko, ale ak ti bude vyhovovať výstup.. prečo nie.. veľa dobrých záberov prajem..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stekli 20. 8. 2011 17:19

Zatím jsem náramně spokojenej :) Příště sem hodím nějaké foto, co na to řeknete..
stekli
Kolemjdoucí

Předchozí stránka