N D90 - zasekávání "clonové páčky-kolíčku"

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Klasounek 15. 7. 2011 08:28

Zdravím,

včera se mi při focení stala nezvyklá věc... Vyfotim záběr a najednou mám v hledáčku šero a nedokážu automatikou zaostřit. Zjistil jsem, že se mi objektiv-clona neotevřela a zůstala přivřená, někde na polovině. Když jsem obj. sundal, tak ta clonová páčka na těle aparátu byla zaseklá zhruba v polovině té centimetrové "trasy", kde má běhat. Jak jsem do ní cvrnknul, tak se hned vrátila, kam má a chodí volně. Po nasazení obj. vše ok, cvaknu fotku a opět to samé, šero v hledáčku, clona se nevrátila a páčka zase zaseklá. Páčka na objektivu chodí volně, nikde nic nezadrhává, když to zkouším ručně... Předpokládám, že bude tedy problém v těle, setkal jste se s tím někdy někdo?

Díky
P.
Klasounek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 15. 7. 2011 19:32

To vypadá na servis. Někde se něco zasekne. Neupadlo ti tělo, nebo objektiv? Možná si jsi s tím o něco klepnul,...Raději bych dotaz směřoval do autorizovaného servisu Nikon. Mě v AWH servisu pro Canon vždy poradily dobře, spojily mě přímo s technikem a ten mi to vysvětlil. Pokud je v záruce, můžeš zkusit i tuto možnost, měl bys uspět
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník