NIKON D7000 - otázky a odpovědí k této novince

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod prievan 30. 5. 2011 21:18

Bajz0, karmy: dakujem, hosi. Ale zda sa mi to divne, aby fotak za taku cenu nezvladol viac zaberov s bleskom ako 15. To je potom ako putovy lacny fotacik, od ktoreho nikto nemoze cakat ziadnu spolahlivost, len nezavaznu zabavu...:-(
Ma, prosim, niekto iny nazor? Skusite to s vasimi D7000, prosim?
prievan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 30. 5. 2011 21:45

prievan: Pokud chceš spolehlivost, tak předně dokup externí blesk. Interní blesk je jen taková nouzovka, profesionální modely ho většinou ani nemají.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 30. 5. 2011 22:25

přesně tak :) já třeba interní nepoužil tak rok a půl jinak než k odpalování exterňáku.. A abys nebyl tak zklamaný, už i exterňák jsem během focení maturáku dohnal na tepelnou pojistku :D ale výkon nesrovnatelně větší, to je pravda, někteří lidé ji dokonce vypínají, ale to už je o záruku.. Od té doby mám foťák co zvládá šum lépe, víc vybírám co fotit a co ne, atd, takže už by se mi to asi jen tak nestalo..

On to amatérský foťák je, byť s dost věcmi převzatými z vyšší řady. Ale druhá věc je to co psal lemming - interňák je fakt nouzovka.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 31. 5. 2011 00:59

prievan píše:Ale zda sa mi to divne, aby fotak za taku cenu nezvladol viac zaberov s bleskom ako 15. To je potom ako putovy lacny fotacik, od ktoreho nikto nemoze cakat ziadnu spolahlivost, len nezavaznu zabavu...:-(


Oni ty externi, ne zrovna levne blesky, nejsou jen tak na okrasu... :idea:
Pokud to praskas na vyssi, nebo nedejboze uplne plny vykon INTERNIHO blesku, tak se proste nediv, ze se to za A ) nestaci nabyt, za B ) prehriva (sahni si na zableskovou hlavu).
Tady mas specialne pro tebe srovnani interniho blesku s externim na stejne expozicni hodnoty, jmenovite zaostrena vzdalenost 1,5m, iso 800, F4.5 a cas 1/100s:
http://www.youtube.com/watch?v=abmvux4G6Nw
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 31. 5. 2011 01:59

rozhodne souhlas, interni blesk je obecne vec nouzova, u fotaku za 30 tisic plus vlastne nesmyslna.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 31. 5. 2011 08:16

tak nesmyslná není, ostatně Canonisti nám to doteď záviděli - odpalování, to je pro většinu lidí asi hlavní důvod pro..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod prievan 31. 5. 2011 14:58

dakujem za debatu zatial. poviem vam, preco som rozcarovany. mna viac-menej donutili rodicia fotit prve sv. prijimanie. nejako mi to prischlo. fotil som ho najprv olympusom c-720UZ, potom panasonicom FZ20, potom panas. FZ50. zistil som, ze D7000 pre moje (rodicov) potreby v pohode zvlada kostol s internym bleskom (ISO 800). externy kvoli jednej akcii v roku je pre mna nezmysel. zo spominanych kompaktov ziaden nemal problem blysnut 20 zaberov za sebou. az nikon... odfotil som 14 deti a dost. a knaz daval dalej prijimanie... dofotil som bez blesku.
teraz som si to schvalne vyskusal - zase 14 zableskov, zableskova hlava je skoro uplne studena...
prievan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fojťan 31. 5. 2011 15:33

karmy píše:tak nesmyslná není, ostatně Canonisti nám to doteď záviděli - odpalování, to je pro většinu lidí asi hlavní důvod pro..

na to jsem, pravda, zapomnel.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rcorp 31. 5. 2011 21:23

Zkoušel jsem to a je to tak, s interním bleskem to vychází na těch 14 fotek. I když se blesk nastaví na nejnižší výkon a kvalita fotek taky na nejnižší. Vypadá to, že tam je z nějakého důvodu nastavený pevný limit.
rcorp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 31. 5. 2011 22:06

rcorp: Jojo, teď jsem to zkoušel, je tam limit na 14 fotek a nezávisí to na výkonu blesku... zajímavé. Mimochodem, zkoušel jsem to i na D40 a tam to vypadá že je limit zhruba stejný (změřil jsem 15 fotek, ale mezi fotkami byly větší mezery).
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 1. 6. 2011 05:28

v tom případě možná chytrý krok Nikonu jak donutit lidi koupit exterňák..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 1. 6. 2011 08:11

karmy: Asi takhle - Nikonem s limitem fotím (nejdřív D40, pak D7000) už pět a půl roku a nikdy jsem na něj nenarazil. A soudě podle reakcí tady v diskusi je na tom většina lidí stejně. On se projeví opravdu jen v případě, kdy člověk fotí fotky s bleskem jednu po druhé. Když mezi nimi máš pár sekund prodlevy, tak je to OK. To už je větším omezením například jeho neschopnost jít pod X-Sync čas.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 1. 6. 2011 11:43

mně se to dělo u FZ7, u Nikonu mám externí, tak netuším :)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod prievan 1. 6. 2011 18:21

rcorp, lemming: aj vam dakujem za skusku. ja som z tohto kroku nikonu rozladeny. ale aspon viem, ze ho nemusim reklamovat...
prievan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod venca60 26. 8. 2011 12:43

Ví někdo zda už se vyrábí nějaká neoriginalni baterie pro tento fotak? Marně hledám na netu.
Canon EOS 50D, Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM; Canon EF-S 17-85 mm f/4-5,6 USM IS; Canon EF 70-200 mm f/4,0 L USM
venca60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků