Jake jsou rozdily mezi Pentax *D a K10 D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod elho_cid 30. 9. 2010 22:35

Já za K10D dal taky nějakých těch 27 nebo 28 tisíc a šel jsem do toho s tím, že to jako každé spotřební zboží na ceně ztrácí. Ale nemůžu toho litovat, ten foťák není špatnej a ty fotky z něj mi za to stojí.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 1. 10. 2010 00:13

diky moc vaham mezi koupi K10d a nikonem D200, kdyz koupim nikon tak si polepsim i na normalni foceni i na stere Nikkory ale M42 no comment, v takovem pripade se oddali pripadny nakup Pentaxu, kdyz koupim Pentax tak zase naopak nebudu mit objektivy na normalni foceni - a ted babo rad !
dneska jsem zrovna byl v te Skode, myslim ze jsem tam videl bazarovy K10 ale ten stal asi 10tis
korun tamten je uz asi pryc,
me navic - kdyz jsem zacal uvazovat o te kvalite - napadlo ze bych sel do stredoformatu (tady na foru jsem na to zalozil vlakno) ale tahat se s vetsim nevim, ale koukal jsem ze Myiama
prodava v pro me dostupne kategorii neco na co bych mel takze uz vubec nevim
samozrejme se mi stredoformat ,,zrcadlovka" Pentax 645D no ale na to nemam (10 tis $)
mozna za 2 roky

nemas kdyztak predstavu za kolik bych mohl prodat Nikon D70 + Tamron 28-70 F2,8
+ starsi Quantray 70-200 + 2x teleconvertor
tyto 3 veci ? ja jsem do toho dal zhruba 15 tis
Nikon jsem koupil zanovni pred rokem (vypada i ted jako novy) pred tim mel asi 3500 fotek vyfocenych + zhruba stejne tolik jsem udelal ja, byl s Tamronem (predchozi gen=nema v sobe stabilizaci) ktery je taky v pohode obe veci jako novy
akorat ten teleobjektiv ten je starsi (ten mi ted jde postou sem ale ma byt ok)

v te skode by to vykoupily za kolik, nema predstavu ? (ale 15 mam pocit ze mi za to asi nikdo neda a na aukru a podobnych uz asi vubec ne)
jenze kdyz to prodam tak to je zase o tom co mam misto toho koupit, ach jo
a na digitalni stredoformat - i ten nejstarsi stejne nemam ale pry se dela set
stare telo (ta Myiama) + digitalni stena ale to je stejne moc

-- 1. 10. 2010 01:16 --

jo a dynamicky rozsah to jsem se chtel uz dlouho zeptat (vzdycky jsem na to zapomel)

je to u D200 a Pentaxu 10D vyrazne lepsi nez u Nikonu D70 ? nebo jen o trochu lepsi ?

ten stredoformat digitalni 645D ma pry rozsah +- 11,5 EV (dynamicky) =myslim ze meli na mysli kontrast, nebo je to u vsech digitalu porad stejne (cetl jsem asi pred rokem ze teprve novy fullframe od Canonu je mnohem lepsi - ale zalizi hodne take jak to autor clanku mysli a s cim ma zkusenosti)

jo a je pravda ze Fujifilm S5 = Nikon D200 ? je v necem vylepseny ?
Sledujte posty v poradně!
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 1. 10. 2010 13:07

Přijde mi úsměvné, že tu honíš každou korunu a pak začínáš něco o středoformátu...já už nerozumím ničemu. Tak přeju hodně štěstí.
Chceš si hrát? Kup si starší Canon 5D, k tomu už seženeš veškeré redukce + matnici na ostření a máš dáááleko vystaráno. Super hledáček, objektivy konečně budou plnohodnotně využity, no co si víc přát.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 10. 2010 01:22

středoformát je kvalitou a cenově jiná liga, ggrand má pravdu. Můžeš to stovnávat s FF asi stejně úspěšně, jako se crop srovnává s FF.
Fuji je zajímavá, jeden kamarád jí má, škoda že to vymřelo.
Na DR se podívej do testů na dpreview a DxO labs. ale myslím že na krajinky a jiné statické scény si můžeš snadno k vyššímu DR pomoct braketingem, což je silná stránka konkrétně Pentaxu. Bez lození do menu si nastavíš kolik snímků z jakou expozicí udělat, geniálně vymyšlený a na K-5 prý dovedený k dokonalosti. Jeden z důvodů, proč jí kupuju.
Těch 15 je asi slušná cena, ale já osobně kdybych měl zálusk na koupi, tak beru D70 + Tamron do cca max 10tis., ale to telesmetí navíc určitě ne.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lazyone 2. 10. 2010 09:41

DOTAZ- Kdyz uz mluvite o Pentaxu, uvazuji o koupi K-x nebo K-r, jak je na tom s kvalitou dodavanyho setaku? Mam na mysli objektiv DAL....dik.
lazyone
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 10. 2010 17:33

Opticky ujde, dá se s ním nafotit. Víceměně stejné jako seťáky jiných značek, čili spíš záleží jestli narazíš na horší nebo povedený kus. Každopádně co tak koukám na rozdíl se seťákem a bez 890Kč (vkfoto.cz), tak to je luxusní poměr cena/výkon.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lazyone 3. 10. 2010 09:34

diky za radu, asi si ten pentax koupim, libi se mi pomer cena - vykon.
lazyone
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 5. 10. 2010 18:32

dotaz k objektivu - a muzu se jete zeptat na ten objektiv 70 - 200 mm

ktery je podle vas (nebo nekoho jineho z profiku spatny) kvuli cemu je presne spatny ?
je to kvuli tomu ze to je Quantray - spatna znacka
anebo jen kvuli tomu ze vseobecne kvalita telezoomu je u vsech no comment
(narozdil od Nikkor 300 mm F4 a podobnych ? ) ?
na ebayi lze koupit Pentax K10D za 6 a vice tisic (bez dopravy) vaham ze ybch do toho sel

muzu se jeste zeptat jestli na Tamron 28-70 F2,8 s bajonetem Nikon lze koupit nejaka redukce
na bajonet Pentaxovy tak aby i aut ostreni a expozice sli ? predpokladam ze ne ale zeptam se
(musela by to ale byt plnohodnotna redukce aby to vse slo - ne jako redukce M42 s optickym clenem co zhorsuje kvalitu u Nikon zavitu)

diky moc
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 6. 10. 2010 07:03

Hodně staré Nikkory (60. léta) jdou prý na Pentax nasadit a jakž takž použít. Bajonety jsou trochu podobné. Ale sám jsem to nezkoušel, ani nechci. Novější ani s žádnou redukcí.
Ten tamron prodej s foťákem a kup si stejný s pentaxovým bajonetem. Ideálně kdyby se ti povedlo sehnat starší verzi s clonovým kroužkem, prý byla kvalitnější.
Nikdy jsem neslyšel o kvalitním objektivu prodávaném pod značkou quantaray. Je to obchodní značka, pod kterou se v USA prodávají laciné objektivy různých výrobců, tak je možné že se do jejich nabídky vloudila dobrá optika (třeba obdoba pověstného plasťáku 100/3,5 makro) ale skoro určitě ne v podobě zoomu.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 6. 10. 2010 09:38

hmm diky
ja jsem slysel ze tohle je prave sigma s jinym nazvem (ale horsi sigma stohi asi taky za nic)
koupim nakonec kombinaci Pentax K10D + Nikon vyssi model (asi D200, ci D300 ale existuji i pry klony s vetsim dynam rozsahem tohoto modelu tak mozna jiny)

s clonovym krouzkem - Tamron for Pentax K bajonet teda

a co sirokouhle predsadky tzv Angle-Wiev napr 0,42 x 52mm zavit - da se to pouzivat ?
(stoji okolo 1000 Kc) nebo jako vybaveni je to k nicemu (na lepsi fotky)

v budoucnu mozna prikoupim nejaky levnejsi analog stredoformat

diky mooc
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 6. 10. 2010 22:52

Předsádky určitě ne. Jednou jsem viděl fotky z toho (+18-55) a nedalo se na to koukat. Na Nikon i Pentax je spousta výborných širokáčů, stačí si jen vybrat. Mě osobně nejvíc sedl Pentax DA14/2,8. Dobrá je Tokina 11-16
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 9. 10. 2010 00:12

diky - no my jsme nejakou wide-angle stejne uz zakoupily uz proto ze to chce otec
na svuj Samsung GX10 - no tam on ma stejne setakovy objektiv - takze tam asi k degradaci kvality nedojde schvalne to vyzkousime na neco

muzes kdyztak doporucit nejaky ,,stredni" objektiv tj neco 18-55 mm nebo 28-75 mm
od tech co delaji na ruzne bajonety (Tamron, Sigma, Tokina) ktery je hodne dobry ?

ja mam ten Tamron 28-75 F2,8 a slysel jsem ze kdybych si vzal 18-55 F2,8 taky Tamron ze by kvalita byla o stupen lepsi . . .
nebo pro velkou kvalitu doporucujes se vyhnout zoomum uplne a mit neco jako
Nikkor 55mm F 1,4 ?

(a kdyztak jit blize ci dal fyzicky od foceneho predmetu), jakou sbirku skel mas ty - jestli se muzu zeptat abych byl v obraze jak ma vypadat sbirka ? predpokladam ze spickovy fotogram i kdyz ma skla se zoomy tak urcite bude mit par pevnych v rozsahu toho co ma i se zoomem - kdyby nahodou narazil na neco co chce vyfotit extra kvalitne

a co filtry ? sam pouzivam jen kulaty polarizacni ale na panorama nebo siroke zabery jsme zjistil ze to neni idealni, slysel jsem ze naopak by clovek mel mit skoro vzdycky nasazeny UV
filry, je to pravda ?

+ byl by toto jakztakz dobry objektiv na pentax K10D ? http://cgi.ebay.com/SMC-Pentax-A-80-200 ... 255de8e1ed
diky moc ! !
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neradil 9. 10. 2010 10:22

Doporučuji všem se podívat do Poradny na nick Dr.No64.
Sami si uděláte obrázek. :oboze
neradil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 9. 10. 2010 11:14

hod nejaky odkaz, sam to nejak nemuzu najit, diky
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 10. 10. 2010 10:41

K UV filtru:

UV filtr nema pro digitalni fotografii z hlediska fotek zadny pozitivni vliv protoze DSLR uz ma UV filtr pred snimacem. Spis muze mit negativni a to tim ze muze zpusobovat odlesky, pripadne zhorseni kresby(ultralevny filtry).

Nekteri pouzivaji UV filtr jako ochrana objektivu, je tu otazka jestli to neni vetsinou zbytecne ve vetsine pripadu ochrani objektiv (pripadne predni cocku) lepe krytka a slunecni clona. Takze pokud uz UV filtr tak kvalitni.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka