Jake jsou rozdily mezi Pentax *D a K10 D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dr.No64 27. 9. 2010 00:53

Jake jsou rozdily mezi Pentax *D a K10 D ?

mam Nikon D70 ale ted jsem chtel koupit hromadu starych objektivu - i od Nikonu ale i dalsich
jako Zeiss, Myiama a dalsich s M42

a zjistil jsem ze se na to D70 absolutne nehodi a ani vyssi typ D200 na tom neni o moc lepe
(kupodivu to plati i pro jejich vlastni objektivy z 60 tych let - pry )

ale na tohle je udajne nejlepsi Pentax nebo Canon, takze jsem zacal uvozovat o digitalnim tele Pentax jde mi spise jen o obrazovou kvalitu a pak o maximalni kompatibilitu se starymi obkejtivy + starymi objektivy jinych znacek + pres redukci objektivy s M42

funguje ta stabilizace i na M42 ? a lisi se najak od tech uplne nejnovejsich digitalnich Pentaxu (nebo Samsung=dvojce Pentaxu ?)

stacila by mi i ta prvni digitalni zrcadlovka ?

Na vsecko ostatni chci zachovat Nikon co mam + na nej mam na bezne foceni objektivy
+ kdyby existovala nejaka vynikajici redukce kde by slo ostrit na nekonecno a sli by resit
i dalsi problemy s kompatibilitou tak bych po tom skocil ale uz mi rikali odbornici v jinem vlakne a forech ze je ne to horsi ale kdybyste vedeli o necem nebo o prestaveni atd
tak taky navedte, chtel bych ale koupit si di sbirky par M42 objektivu
ale sem tam je vyuzivat pro tvurci cinnost, nejradsi bych je samozrejme pouzival s Nikonem
ale redukce mechanicka pak zpusobi nemoznost zaostrovani na nekonecno a druhy typ s cockou snizuje vyrazne kvalitu - o tu mi jde
jedine ze byste znali nejakou drahou redukci co zachovava nebo vedeli o servise kde by nikon D70 prestaveli nejak - jenze ja bych rad pouzival na nem i ty normalni objektivy co uz mam na normalni foceni na coz mi plne dostacuje a kdybych si musel na to koupit nove telo tak to uz rovnou muzu resit prave Pentaxem
mam Tamron 28-70 F2,8 + Quantray telezoom (chybi mi vlastne sirokouhlu - to jsem chtel ted prave resit starym Nikkor 20mm)

za nazory a navody predem vsem dekuji

-- 27. 9. 2010 02:12 --

treba takovy to

http://cgi.ebay.com/Pentax-ist-D-6-1-Me ... 255d8caee4
Sledujte posty v poradně!
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 27. 9. 2010 02:28

doplnen:
K 100D ma stabilizaci ? K20 d ma stabilizaci nejak vylepsenou ? v rodine mame Samsung GX 10 = dvojce a podle toho jak jsem s tim fotil ja bych nerekl ze to vubec k necemu je, rozhodne ne na 4 moznost jit o 4 EV dal jak se tvrdi
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 27. 9. 2010 05:22

4 EV tvrdí Sony - u nejnovějších konstrukcí. Pentax bych šacoval tak na 2-2,5 EV.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 27. 9. 2010 06:16

mel jsem K10D/GX10 a stabilizace je tam pro smich. I mereni expozice je divocina.Jejich objektivy s K bajonetem je snad jeste vetsi utrpeni pouzivat nez M42. Reknu to asi tak, stejne nikdy nic sirokeho za rozumne penize nesezenes, tak si kup setak 18-55 a budes to mit vyresene, podstatne kvalitneji nez s M42. Osobne si myslim, ze se z rady starych mechanickych Nikkoru da vybrat a to do sytosti(na D200)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 27. 9. 2010 06:37

heh stari dobry olympus :-P, namontujes cokolvek, expozicia funguje koretne, IS funguje 100% ked nastavis ohnisko objektivu ... redukcie stacia cinske za par babek popripade ked chces mat AF tak si kup jeden ten AF chip a je to ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 27. 9. 2010 15:09

diky moc - doplneni - ja si chci totiz toho Pentaxe K10 nebo snad i K100 D koupit hlavne jen kvuli tomu ze ted mam Nikon D70 (mam ho rok a plne mi dostacuje) se 2 dobrymi elektronickymi objektivy Tamron 28-75 F2,8 + Quantray 70-210 (+ teleconvertor 2x)

takze normalne mam fotit cim a plne mi to staci nepotrebuji lepsi - jen mi opradu CHYBI
vlastne nejaky ten sirokouhlac, zjistil jsem ze se da pouzity sehnat
Tamron Adaptal 17 mm nebo Nikkor 20 mm (stary aby to bylo levnejsi)

= = > nevite jestli tento Tamron 17 mm se mu da menit zadni clen aby sel na vsechny mozne znacky ? ?

- no apak jsem ted uvazoval o koupi nekolika starych objektivu takze jsem uvazoval i o zmene
znacky z Nikonu na Pentax hlavne chci aby mi tam sli ty M42 objektivy + protoze jsem

v tomto vlakne viewtopic.php?f=213&t=1123020&start=30&st=0&sk=t&sd=a zjistil ze muj Nikon je nevhodny tak prave uvazuji narychlo bud ze si jej nehcam a dokoupim nejaky Pentax - navic by tam ta stabilizace mela byt - aby se fotilo s temi M42 a jinymi objektivy tak ze bude fungovat mereni expozice
- to jsem se dozvedel ze nejde ani u Nikkoru starych (1965 napr) s Nikonem D70
a ze jedine lepsi je to s Nikonem D200 a udajne by nejlepsi bylo si koupit Pentax

penez mam malo tak nevim, nejradsi bych zustal jen u Nikonu D70 a nekupoval nic jineho nez napr redukce, kdyz koupim pouzity D200 tak na to spis uz nemam a navic to stejne nebude ono
a na me normalni foceni to bude stejne jako D70 tka

kdyz budu uvazovat o porizeni Pentax *ist D nebo K100D nebo K10D tak budu ,,vice kompatibilni" a bude to levnejsi nez Nikon D200 ale budu mit 2 tela
no a navic kdyz si poridim Pentax K10d tak budu mit vlastne i lepsi fotak nez Nikod D70

takze jsem z toho fakticky zmaten - nevim jak vyjit dal

(navic treba za rok a pul pak si koupim D200 telo takze pak budu mit 3 tela, nejradri bych zustal u nikonu)

proto se ptatm jake jsou mezi tema dvemi, tremi Pentaxy zasadni rozdily ?
ten isd*D nema stabilizaci a ma nizsi rozliseni ale dale se lisi - v obrazove kvalite v cem ?
je to horsi, nebo vicemene stejne ? diyk
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 27. 9. 2010 17:18

dobre ti poradim: vykasli se na pokusy s M42 apod. Kup Tamron 17-50/2,8 a uvidis, ze si sakra polepsis. Oproti 28-75 si polepsis protisvetle a v ostrosti. Zadny stary 17mm objektiv neni dostatecne dobry na dnesni meritka. Mel jsem oba Tamrony, tak vim, o cem mluvim. Nikkora 20mm zkousel kde kdo, ale ani ten se nechyta na Tamron. Casem bych prodal ty objektivy co mas a priporidil ted noveho Nikkora 55-300vr nebo starsi kus 70-300VR. Je to nebe a dudy oproti tomu, co navrhujes v danem odkaze.
Tady se podivej, kam sel pokrok, nutno podotknout, ze nize uvedene ohniska jsou pro navrh hrackou oproti napr 20 ci 17mm,cili ten rozdil je u sirokacu jeste drastictejsi : http://optyczne.pl/118.1-artyku%C5%82-5 ... _1.8D.html
http://optyczne.pl/117.1-artyku%C5%82-5 ... 4%99p.html
http://optyczne.pl/120.1-artyku%C5%82-5 ... 4%99p.html
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 27. 9. 2010 20:57

hmm diky za nazor ale zase je to trosku neco jineho - dalsi - proste kazdy radi neco jineho
a cert aby se v tom vyznal, jak ale rikam - na nromalni foceni vlasne vybavu mam

o tom Tamronu 17-50 ale zauvazuji
ja jsem chtel si hlavne koupit par starych skel do sbirky ale zaroven je i pouzit na nejakou tvurci cinnost - tj tam kde nevadi dlouhe asove narocne rucni nastavovani , M anualni rezim atd
tak jsem hledal nejake telo tak jsem na zaklade jinych rad na ted zauvzoval nad Pentaxem
(resp telem s jeho bajonetem)
predpokladam ze Tamron objektivy na Nikon by asi nesly na Pentaxu s redukci automaticky
ostrit a merit ze ? (nebo je porad Tamron Adaptal jak okdysi ? - u meho noveh oTamron objektivu nicmene nemazu nijak sundat zavit pro nikon)
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petrmint 27. 9. 2010 22:51

Trochu jsem to procetl a zjistil, ze tvoji prioritou je pouzivani starych manualnich skel. Co mam informace nejlepe s podporou starych objektivu je na tom system Pentax, tudiz bych prodal Nikon D70 i s objektivy a koupil Pentax, nejlepe K10D nebo Samsung GX10 - /jsou identicke/ i setovym objektivem. Dulezity je ten fakt, ze pri vyhradnim pouziti rucniho ostreni potrebujes velky, svetly hledacek bez ktereho je to nemyslitelne. K10D ma zvetseni 0.95x, N D70 - 0.75x, coz je diametralni rozdil. Mozna, ze existuje zvetsovaci ocnice na D70, ale stejne je tu ta nepodpora starych skel Nikonem. A jestli se ptas na rozdily mezi jmenovanymi DSLR Pentax, tak je to predevsim uplne jina trida (K10D-100D) a taky jina generace v radu let, kdy vyvoj sel dopredu (D a D100) Presne specifikace si musis najit sam.
petrmint
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 9. 2010 00:27

K10D se dneska dá pořídit za cca 8000. Má to relativně velký hledáček a výměnné matnice, takže když přikoupíš z eBaye ostřící matnici s klínem, tak máš na manuální objektivy vynikající základnu.
Sám mám K10D už 3,5 roku a jsem moc spokojený. Budu teď kupovat novou K-5, ale K10D si asi nechám jako záložní.
Stabilizace mi funguje o nějaké 2-3EV a když zadáš ohniskovou vzdálenost po startu foťáku, tak s jakýmkoli objektivem. Ale je to první generace té stabilizace, novější jsou přece jen lepší. Stejně tak měření expozice funguje přes zelený knoflík s čímkoli, ale když nejsou zkratované kontakty na bajonetu, může být foťák zmatený. Taky je třeba být v M režimu aby foťák mechanicky clonil, na což asi naráží ggrand.

Toho D70 bych se být tebou nezbavoval, je to dobré a oblíbené tělo. Třeba x-sync 1/500 dneska už žádný foťák nemá. Na hraní si s bleskama je IMHO to nejlepší.

-- 28. 9. 2010 01:38 --

Jinak adaptall 17mm pěkně popisuje na blogu hinMan:
http://www.techtheman.com/2009/11/tarmo ... 2-51b.html
Rozdíly mezi různými těly nejlíp najdeš v nějakém srovnávači ať tady na digiareně nebo na dpreview.com

Ideálně asi ale tu desítku. Ostatní jsou většinou drahé (GX20/K20D), nebo mají horší hledáčky (K100D, K200D).

Hezký přehled toho co Pentax vyráběl dělal B. Dimitrov, ale už na to přes rok nesáh:
http://kmp.bdimitrov.de/
Na starší objektivy ale výbornej zdroj informací,
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 28. 9. 2010 01:23

diky moc
D70 nebudu vyhazovat leda ji prodam nekomu s objektivy za stejnou cenu, na ebayi jsem videl snad i levnejsi, mam v usa kontakt tak mi to muze levneji posla a s mensi dani /nebo zadnou/

nikon D70 jsem si prave vybral presne pred rokem kdyz jsem zacal se zrcadlovkama a i digitalama kvuli tomu ze jeden vynikajici fotograf o nem napsal ze si ho kdysi koupil a ze i kdyz ma uz davno novejsi tak na nej neda dopustit ze je u nej vse skvele navrzeno, to muzu potvrdit, mel jsem predtim v ruce nekolikrat Sansung GX10 ktery mi nikdy nesedl tak jako okamzite D70tka, zatim mi na normalni foceni dostacuje vyborne

jen ted resim starsi objektivy, zvazim pak co koupit asi ale vezmu misto
D200 ten Pentax K10 (nebo 20d) a nekolik objektivu, budu mit tak holt dva vyrobce skel a fotaku misto jednoho , urcite si chci koupit nekolik vynikajicich objektivu M42 a pak taky s nimi fotit
uvidim podle ceny, mozna pockam na to co uvede Pentax ted za novinky
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 9. 2010 09:04

IMHO ideální přístup. Sám taky Pentax kombinuju, i když s Canonem. Těla, zvlášť z druhé ruky, nejsou už drahá a při nákupu objektivů je o to větší rozlet.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 28. 9. 2010 19:29

prosimte a jeste jedna posledni otazecka - ted mi aktualne kamarad nabizi svuj fotak

nikon D1 za asi 4500 Kc - co se tyce tech clon ma to tam omezene jako D70 anebo je to s nim nastejno jako s nikonem D200 ? mam do neho jit ? anebo je to stare a vubec si nepolepsim
nebo to bude jeste horsi nez s tou D70 tkou ?
(tusim ze Nikon D1 byl prvni)

a aktualni novinka od Pentaxu je Pentax K5 ? dik
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 30. 9. 2010 17:04

Nikon je jedna ze značek, se kterou nefotím, ale s D1 by sis asi nepolepšil. D200 má kámoš a oproti D70 je v mnoha věcech lepší, hlavně rychlejší AF. Podporuje mechanický přenos clony s Ai objektivů.
K5 je nejnovější Pentax, tak jest. Už se na něj připravuje díra v mém rozpočtu. Jinak u Škody v bazaru (praha, vodičkova) mají teď K10D za 6500 což je luxusní cena. Ale neprohlížel jsem ji, možná je hodně jetá.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 30. 9. 2010 18:44

To je hruza jak to leti...ja dal kdysi za prevlecenou K10D (Samsung GX10+18-55) 26k a ted se to prodava za tyhle penize:-)
ggrand
Návštěvník

Další stránka