Nikon D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod patrik.bb 17. 9. 2010 08:38

Nevíte jak je možné zjistit kolik má foťák nafoceno ? předem děkuji za radu
patrik.bb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 17. 9. 2010 10:43

Možné to je, stáhni si z Internetu aplikaci Opanda Iexif. Je zdarma. Tenhle sw ti ukáže kromě různých dat vyčtených z exifu i číslo snímku, které udává počet cyklů závěrky . Podotýkám, že funguje jen nad JPG a nevím jestli na to má vliv nějaký hard reset foťáků nebo ne. Podobnou funkci má i Zoner Photo Studio.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod patrik.bb 17. 9. 2010 18:59

Jo nainstaloval jsem si program, ale netuším jaká je to položka těch čísel je tam zpoustu
patrik.bb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 17. 9. 2010 20:03

Hledej neco jako "Shutter Count" nebo "Number of Actuations". Byva to v "Manufacturer Notes". Pokud nemuzes najit, cvakni si dve fotky ze stejnym nastavenim (nejlip i s krytkou na objektivu) a porovnej oba soubory. V polozkach ktere jsou rozdilne, bych hledal pocet cyklu.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martah 17. 9. 2010 20:09

Nebo zkus ten Zoner Photo Studio tam staci na fotku klepnout pravym mysitkem a dat Informace o obrázku a v te tabulce sjet uplne dolu a treti polozka od spodu ID obrázku je pocet cvaku te fotky ;-)
martah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patrik.bb 5. 10. 2010 19:56

Zoner Photo Studio -jo je to tam.... super dík
patrik.bb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 6. 10. 2010 19:33

no ale stejne je to jen informativni ne ? nakonec opravdu skutecne cislo se da zjistit jen v servise - to cislo pry neni tezke prepsat i kdyz jeden fotograf pry s Nikonem D70 fotil
600 000 a porad bez zavady . . .
Sledujte posty v poradně!
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod centsm 6. 10. 2010 21:36

Měl jsem D80 v opravě a v servisu vynulovali počítadlo. Asi to není problém.
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dabit 6. 10. 2010 21:43

Našel jsem v kompu program 4NikonExView je to tam i česky. Nestačil jsem se divit kolik má nafoceno moje D40 :shock: 9700 snímků. To samé mi ukázal i Opanda.
Dabit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yendys 7. 10. 2010 19:13

to je Ok. Já mám přes 14tis :)) za dva roky přesný..
yendys
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 7. 10. 2010 19:22

Panove, chtel bych mit vase cifry :-) U me to budou v zime dva roky co mam D90. A uz se blizim k 30.000 :-D Pravda fotim kazdy vikend nejake akce...
kelav
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků