Sony Alfa 550 vs. Nikon d5000

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod michaelflyer 6. 9. 2010 20:55

Dobrý deň. Vedeli by ste mi poradiť, ktorý z fotoaparátov je lepší? Nikon d5000 alebo Sony Alfa 550?
Výhoda pre sony je, že má veľmi kvalitné sklá oproti nikonu, ale zase nikon má širšiu paletu objektívou (aj od tretích distribútorov).
Vopred ďakujem za odpovede.
Nikon:
http://www.ephoto.sk/foto-technika/recenzie/nikon-d5000/
Sony:
http://www.fotoaparat.cz/article/10860/1
Naposledy upravil michaelflyer dne 7. 9. 2010 18:38, celkově upraveno 1
michaelflyer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 6. 9. 2010 22:14

Nikon má taky velmi kvalitní skla. A A550 je zase vyšší třída těla.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 6. 9. 2010 23:04

foťák lepší asi sony...

ale kdybych dnes vybíral systém a rozhodoval se mezi sony a nikon tak si vemu spíš ten nikon
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 6. 9. 2010 23:36

no prece pentax! a nejlip v cervene barve ! ;-) :-D
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 9. 2010 09:09

Zalezi od toho co clovek foti.
Ja osobne som si oblubil fotenie svetelnymi pevnymi sklami .. teda system bez stabilizacie chipu by som si uz dnes aj tak nevybral.

Keby som ale bol sportovy reporter, mal by som ine poziadavky.

ggrand, ono to mozno fakt nieco na tom bude .. na nizkych citlivostiach fotia vsetky (bez)zrkadlovky dobre (aj ked ja by som rozdiely nasiel) .. preto pre niekoho moze byt design to najdolezitejsie pri vybere.
Osobne som bol celkom prekvapeny ako Sony NEX vyzera v reali .. normalne sa mi paci...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 7. 9. 2010 16:22

Trochu mě zmátlo, že v nadpisu je D5000 a link je přitom na D3000.. :hm

Pokud Nikon doporučil bych buď zmíněnou D5000 nebo si počkat na D3100 ( na Megapixelu Dostupnost: Pravděpodobně od 25.09.10 ). Obojí je ovšem dražší než D3000, který je nejnižší model Nikonu, navíc díky D3100 je v doprodeji..

Upřímně Sony jsou pro mě vzhledově nesympatické plastové zrcadla, už jen proto bych je vůbec nezahrnoval do výběru 8-) :lol: Akorát ten NEX vypadá k světu, pokud na něm není daný teleobjektiv :oops:
Dell E6410
Alesh.Rocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michaelflyer 7. 9. 2010 18:38

ospravedlňujem sa už som to opravil :) Mal som na mysli Nikon D5000
michaelflyer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 7. 9. 2010 20:01

Pokud máš rád JPEGy, Nikon D5000. Pokud s tím moc neumíš (začátečník) tak Nikon D5000. Ten foťák skoro vede za ručičku..

A550 je dobrá, podle mě je to typickej RAW only případ a jde z toho vyždímat opravdu hodně, ale taky to bude chtít docela dobrý objektiv. Což v případě Sony znamená buď starší Minoltu, nebo dost drahé nové od Sony. Nu a Sigma taky něco dělá pro Sony..

A550 bych bez základní znalosti post-processingu moc nepokoušel, ale samozřejmě, není problém se to na tom naučit.. zase mít trošku náročnější foťák na uživatele je dost prospěšné, pokud se do toho fotograf umí zakousnout. :)

Btw. bude i A580, ale to bude ještě nenažranější na kvalitní objektivy..
Daemonius
VIP uživatel