Canon EOS 60D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod karmy 21. 10. 2010 16:03

souhlasím s Daemoniusem.. 550D je fajn foťáček, řekl bych, 7D taky, 60D.. no, buď pořádně nebo vůbec.

Skvělý na tom je to že cena 40D je okolo 10-11k v bazarech, rozdíly oproti 50D jsou pro spoustu lidí zanedbatelné a tak se z tohohle těla stává skvělý tělo pro lidi co se naučili třeba na pokročilejším kompaktu a trochu problematice rozumí a zároveň mají přiškrcenější rozpočet :)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 10. 2010 23:25

Pro ty, co chtějí poslední slušný foťák téhle třídy od Canonu je 50D pořád ve fotolab.cz za parádních 17500Kč. Podle toho se jeví 60D za 26000 jako velmi špatný žert. 8-)
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duves 22. 10. 2010 06:34

Je to zly žart. Ale kto vie čo zamyšla canon. Preskupuje kategorie?
Pred 2 rokmi to mali prehladnejsie a teraz to vyzera, že "desiatkova rada" bude napevno niečo medzi entry a poloprofi.
http://www.azfoto.cz/informace/rodokmeny/canon-digital
Pentax k-5II, Olympus OM-D E-M10, Olympus E-PL5 pre IR foto.
upravujem DSLR (len APS-C) a micro 4/3 pre IR fotografiu: http://fotovesely.ephoto.sk/
duves
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 22. 10. 2010 10:12

Tak Canon myslí asi takhle..

XXXD řada .. lower end nebo úplnej low end
XXD řada .. vylepšnej low end - střed
XD řada .. profi, ať už APS-C nebo FF (7D je v podstatě profi..)

Ne že by to nedávalo smysl, jen ty ceny zatim moc neodpovídaj.. A kvalita už vůbec..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 10. 2010 09:16

Podla mna ma Canon dobre postavene triedy,... Je jasne, ze nikto zo sucasnych majitelov 30D/40D/50D nepojde znova do "upgradu" na strednu triedu,... pre nich je urceny bud 7D alebo 5DMkII (prip. pockaju na dalsi model:). 60D je presne medzi 550D a 7D - cenovo, rozmerovo aj funkciami (navyse ma polohovatelny LCD). O kvalite by som rozhodne nepochyboval,...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 10. 2010 15:48

To že víme kde leží 60D je sice fajn, nicméně nemění to nic na tom, že je to foťák s mizerným poměrem ceny a výkon. Vedle 50D a D7000 je to slabota a cena je stejná nebo vyšší. Důležitá je cena, né škatule kde to chce Canon mít.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2010 18:41

Je to len cisto ekonomicke rozhodnutie: ponuknut nieco tym co si nasporili trosku viac ako na lowend a 7D sa im uz zda draha (a vzdy sa taki najdu).

Canon proste spravil "cost reduction" verziu .. lebo za sucasne ceny asi nie je ekonomicke predavat to co sa predavalo v minulosti (a stalo to viac). Ani dotovat tela s tym ze si to vynahradi cenami objektivov tiez donekonecna nemoze...

V casoch krizy treba aj take cosi .. Nikon rovno spravil novu produktovu radu. Canon vsadza na blbost ludi ktori nemaju prehlad a tak to naraficil aby to vyzeralo ako pokracovanie v uspesnej rady .. a celkom im to vychadza .. podla imaging-resource je to prave teraz 6-ty najpopularnejsi fotak...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 11. 2010 15:30

Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 11. 2010 12:14

EOS 60D je doma :) dostal som ho na víkend, tak si ho pekne porovnám s 1D a 40D/50D.... prvá vec: drží sa v ruke veľmi príjemne...plastové telo je perfektne tvarované... Vadia mi tlačidlá hore pri displeji - sú skoro zarovno povrchom, tak sa ťažšie hmatajú "naslepo", ale pri fotení to možno nebude problém - aspoň tlačidlo ISO má malý "hrb" na povrchu...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 5. 11. 2010 15:29

Ondrej:
tak až budeš vědět víc, určitě podej nějaké informace...
moc by mě zajímalo srovnání s 40D/50D zejména co se týká podání barev, šumu a autofocusu...
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 11. 2010 15:49

Tak schválně jak se trefim..

AF jako 7D/550D .. obecně vzato vypadá dobře
šum lehounce pod úrovní 7D (fakt minimálně) a obojí je samozřejmě horší než 40D, jenže to má víc MPix, tak jde odšumovat o něco lépe
barvy, 40D má lepší.. jinak seš na úrovni 7D/550D

Technicky je to pořád jen oříznutá 7D, akorát si myslim, že ten micro-adjustment u objektivů může chybět.. obzvlášť pokud někdo má rád Sigmy. A myslim, že pokud Ondrej fotí s LiveView, nebo natáčí video, tak bude mít radost z výklopnýho displaye. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 11. 2010 19:56

Daemonius píše:AF jako 7D/550D .. obecně vzato vypadá dobře
ako by ich mali rovnake .. prave AF je to cim sa tieto modely naozaj lisia...

Inak ta recenzia mala byt len ako demonstracia extremnych citlivosti?
.. vsetky zabery na clone F8 (len tie za bieleho dna na F16) .. a este k tomu minimalne na ISO 800 .. ja by som F16 + ISO 800 + 1/200s na staticku scenu urcite nepouzil...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 11. 2010 23:14

Pekny je na fotaku ovladac v strede otocneho kolieska:) Bral by som to aj na moj 1D - vedel by som si zmenit zaostrovaci bod aj na vysku bez prehmatu:) Menu ma graficky zaujimavo vyriesene - niektore funkcie su znazornene na obrazku tela (napr. nastavenie spuste/AF-ON a AEL tlacidiel).
Paci sa mi aj nastavenie Auto-ISO, ktore je nezavisle od nastavenia manualneho rozsahu citlivosti. Obraz je pekny, no zatial som ho len "narychlo omrkol" - cez vikend dostane zabrat viac:) Vyklopny a otocny LCD je genialna vec! Skoda len, ze nezaostruje tak, ako to vedia Sony fotoaparaty...
Ganec: dobry postreh ;) niektore fotky su fotene vskutku sialenym sposobom... asi chceli ukazat, ze sum je primerany, no nie je to najstastnejsi sposob....

* digineff: http://www.digineff.cz/art/titulka/canon_d60.html
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 11. 2010 09:52

Konecne som sa pozrel na fotky... EOS 60D sa mi v jpeg vobec nepaci... fotoaparat v zakladnom nastaveni (zapnute ALO) odsumuje neuveritelnym sposobom uz na ISO 100 (tiene su jednoliata olejomalba, aku vidat na beznych kompaktoch). Fotit sa da takto rozumne asi do ISO 3200. RAW je troska ine kafe,... L-kove objektivy zvladaju podobne rozlisenie bez vacsich problemov a tak ponuka fantasticky detailny obraz a ani velmi vysoke ISO 6400 nie je najmensi problem dostat na plagat.... senzor v tomto fotoaparate pouziva Canon uz vyse roka, tak bude zaujimave porovnanie s novymi 16Mpx snimacmi.

Telo je ovladanim posunute jednoznacne k amaterom - najviac prekaza zjednodusenie hornych tlacidiel (AF, Drive, ISO a meranie expozicie) - citelne tam chyba vyvazenie bielej a ISO sa aj tak ovlada zadnym aj prednym kolieskom po 1/3EV (mohlo to byt 1 a 1/3EV).
Vadi mi vymazavanie fotiek nad LCD - ak je otvoreny displej, tak fotku nevymazem bez krkolomnych pohybov... Menu a Info su zas velmi prijemne, blizko kruhoveho volica a v kombinacii s 8-smernym ovladacom je to dost navykove ovladanie:) Poistka ktora zabranuje nahodnemu prepnutiu rezimu fotenia je tiez velmi prijemna zmena.
AF funguje vyborne, da sa plnohodnotne pouzivat aj pri sporte, rovnako aj hladacik je krasny, velky a zobrazuje vsetko podstatne.
Telo sa drzi vyborne - aspon mne vyhovuje viac, ako 40D/50D - je velmi dobre zaoblene a prsty si hned najdu svoje miesto bez nejakeho tlacenia... taky zmenseny 7D :)

Pri foteni do RAWu s adekvatnymi sklami by mi tento fotoaparat velmi vyhovoval, no jpeg je aspon z mojho pohladu uplna katastrofa... za peniaze, ktore stoji sa zrejme oplati kupit pre ludi, co sa radi hraju pri foteni a chcu si sami spracovat fotky do spickovej podoby... zaradil by som ho presne medzi 550D a 7D, pri com rozhodne nejde o upgrade starsieho 50D

recenzia na Fotopolis: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11790
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 11. 2010 23:14

DPREVIEW: http://dpreview.com/reviews/canoneos60d/
- vskutku pozitivna recenzia, je tam aj porovnaie ISO na jednoduchom obrazku (s GH2 a D7000) - tento fotoaparat bude urcite oblubeny:)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka