Canon EOS 60D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 11. 2010 22:18

to je fakt .. stacilo len neporovnavat tie parametre, v ktorych je horsia ako konkurencia. Napriklad grafy DR bez odkazu na konkurenciu vela nepovedia:
dpreview_dyn.rozsah_60D.png


Ale ked si to porovname s ostatnymi:
dpreview_dyn.rozsah_kx.plus.png


.. tak nam je jasne, ze ked chceme porovnavat Canon a Nikon, musime u Canona zapnut HTP (ktory ale zvysuje sum) .. a zrazu sa nam ten senzor uz nebude zdat az taky skvely...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 11. 2010 12:15

pre to je mozne HTP zapnut/vypnut (PS: HTP zvysuje sum asi o 1EV, co nie je pri takom nizko-sumovom snimaci velmi podstatne ani pri ISO 1600)...akurat je vidiet, ze podla celeho testu patri EOS 60D obrazovo k spicke, ktora sa konecne rozsirila o Sony, Nikon a Pentax s novym 16Mpx snimacom...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 11. 2010 18:32

.. presne takisto ako je mozne na ostatnych fotakoch preexponovat o 1 EV (+ podexponovat v RAW-e) a pouzit nizsie ISO => ved sam vies co to spravi so sumom...

A teda ked chces dodrzat rovnake podmienky (pri porovnani Canonu s Nikonom) => musis na Canone nastavit takmer 2x vyssiu citlivost...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 1. 1. 2011 16:40

Celkem to tady ztichlo ...

Jelikož moje 40D už celkem dokulhává ( závěrka má 70 tisíc ) a než vrážet 4-5 tisíc do výměny závěrky, tak jsem si říkal, že ji bude lepší zavčas prodat a těch pár tisíc přihodit k nějaké funglovce ...

Samozřejmě 7D by byl ideál, nicméně na tu finance nejsou a v dohledné době nebudou... Zato 60D celkem zlevnila a 18 tisíc bez daně je podle mě vážně pěkná cena :-)

Chtěl bych se tedy spíš zeptat majitelů, nebo těch, kteří ji mohli relatovně dobře odzkoušet. Recenze a parametry znám, ale víme jak to chodí... :D

Rozměrově je opravdu jen o pár milimetrů menší, než 50D, je díky tomu problém s ergonomií? Na mohutný tělo 40D s BG jsem si celkem zvykl a například 550D byla pro mě utrpení držet...

Mátě někdo zkušenosti s battery gripem? Protože foťák bez něj už si moc dobře nedokáži představit ...

Taky by mě zajímala praktická odolnost a váš názor na to "poloplastové tělo" a jak moc dobře funguje vestavěný transmitter ( největší trhák pro mě ) ...

Moc díky za jakýkoliv příspěvky! :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 1. 2011 17:40

hmm....toto je zaujimavy dotaz:) ak sa pozriem na obraz (hlavne RAW), funkcie (displej, video, auto-ISO, blesky) a troska lepsi hladacik, tak by bol vyber jasny.... dokonca sa mi aj lepsie drzi, nez 40D - no 60D je mensi, plastovy a hlavne ma dost zjednodusene tlacidla nad hornym displejom (aj ked zostali tie podstatnejsie veci).... kazdy nech si zvazi, ci to stoji za upgrade (ak fotis na vyssie ISO, alebo chces velke rozlisenie, tak rozhodne je nad cim uvazovat)
PS: mne vydrzal 40D 210tis foto, takze uzavierka by nemusela byt uplne velky problem....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 1. 1. 2011 17:51

Psal jsem recenzi 60D pro DIGIfoto. Foťák mě celkem nadchnul. Ergonomie je podobná jako u mého 5D, přitom je to foťák velmi dobře vyvážený a příjemně lehký. Testování proběhlo bez gripu, ale i na dodaný akumulátor foťák nafotil okolo 1000 fotek. Blesky jsem na dálku neodpaloval. Foťák má tělo s kovovou kostrou a plastovým opláštěním. Tělo působí velmi bytelně a odolně, což jej jasně odděluje od amatérské třídy. Tělo fotoaparátu je velmi podobné, jako měl Nikon D90.

Upřímně si myslím, že Canon s tímto foťákem převzal štafetu skvělého (funkcemi, ergonomií, obrazovou kvalitou ale i cenou) foťáku po Nikonu D90. Nový Nikon D7000 je uř trochu předražený a stejně tak Canon 7D není zrovna foťák pro masy.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 9. 1. 2011 18:03

Po menších problémech s 40D jsem už skoro jistě rozhodnutý pro 60D

Ještě skočím někam do obchodu si ji osahat a myslím, že to bude jasné ...

Je tady někdo ještě s nějakými zkušenostmi, poznatky, či s něčím o čem bych měl vědět? :-))
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 9. 1. 2011 20:47

60D není špatný foťák, pokud bych nastupoval do DSLR byl by asi vítěz. Ale zatím se budu držet své E-620 Oly + lehoučkých objektivků jak dlouho to půjde. U 60D bych čekal větší DR.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod romanzl 9. 1. 2011 21:46

Pokud mohu přidat názory některých, kteří 7D vlastnili, největší problém byl ze šumem a prokreslení za špatných světelných podmínek. Všichni používali L skla.
Canon EOS 1D Mark IV; Canon Speedlite 580 EX II, 430 EX; Canon 70-200 f2.8 L; Canon 300 f2,8 L; Canon 17-40 f4 L
romanzl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 9. 1. 2011 22:09

never - Ty chceš opravdu přecházet z 40D na 60D?? To bych radeji vyměnil tu závěrku. :-)

Ale já to chápu, když nebude nic jiného, bude se i o 60d diskutovat jako o dobrém foťáku.
Cena už se pohla, pokud to bude pod 20tis, dá se tom mluvit jako o dobré koupi.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 10. 1. 2011 07:39

Pri takej koncepcii ako vymyslel Canon, že 60D je vlastne iba lepší 550D sú to vyhodene peniaze. Ale...na to to je. Marketing je svinska vec.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 10. 1. 2011 07:50

Tak tak, raději bych se poohlédnul po padesátce, před vánoci byla pekelně levná. Dnes už bude těžko k sehnání.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grovik 10. 1. 2011 08:37

_DAVE_ píše:never - Ty chceš opravdu přecházet z 40D na 60D?? To bych radeji vyměnil tu závěrku. :-)

Ale já to chápu, když nebude nic jiného, bude se i o 60d diskutovat jako o dobrém foťáku.
Cena už se pohla, pokud to bude pod 20tis, dá se tom mluvit jako o dobré koupi.


Myslím, že pod dvacet nepůjde.
Jsem překvapen, jak jsou fotografové špatní v analýze ;-) (když to tak čtu tady).

Canon se prostě tentokrát tak nějak netrefil. Jeho myšlenka polo až profi foťáku dala světu 7D (ten se povedl) samozřejmě následovala levná varianta (i když elektronicky prakticky identická, mechanicky levnější) 550D (ta se taky velice povedla, vzhledem k ceně). Jenže pak nezůstal prostor pro dvoucifernou řadu (je to tak). Proto je 60D tak "nepovedená", prostě ten svůj segment nedokáže trefit.
Canon podle mě zcela uměle snižuje její schopnosti, aby nekonkurovala 7D, jenže tím jí zase přibližuje 550D, ale ta je zase moc levná.
Dlouhodobě bude mít úspěch 550D a 7D. 60D bude podle mě rychle nahrazena, potažmo se 7D zlevní natolik, že jí vytlačí z trhu. Celé to zakončí příchod 600D, která bude patrně jen mírně upravenou 60D (počítám že Canon není Nvidie aby prostě jen přejmenoval ;-).
Otázka zní: "Komu to prospěje?!"
blog: http://www.grovik.net
foto: http://picasaweb.google.com/josef.nemec.plzen/
grovik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod never 10. 1. 2011 15:38

padesátka už k sehnání skoro vůbec není, resp. jsem ji už vůbec nenašel ...

Nevím, proč na 60D všichni plivou. 550D je levná a plastová. Nicméně výstup z ní je perfektní. 7D je utěsněná stejne jako jedničková řada, výstup je perfektní, nicméně je zas pekelně drahá ...

60D je něco mezi. Výstup je perfektní, tělo je skoro srovnatlene s 40/50D. Je o par milimetru mensí a o par gramu lehci ( zato jsem rad ). Jinak s tim plastovym telem to nebude tak horke, jak vsichni rikaji. ( Jeste se chci presvedcit na vlastni oci nekde na prodejne ). Výklopný displej je určitě příjemný vylepšení ( reportáž, fesťák ... ) A odpalování blesků mě láká ze všeho nejvíc :-)

A kdyz se trosku hleda, na netu se da sehnat za 18 tisic bez daně ;-]

Nenašel jsem nic, v čem bych si mohl pohoršit, nebo něco, co by mě mohlo odradit. 60D je z mého pohledu podřaený kousek. Ano, není to 7D, ale 5,3 FPS namísto 8, o něco málo odolnější tělo, či jeden procesor namísto dvou za víc, než poloviční cenu oželím ;-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 1. 2011 16:28

Mě osobně přijde, že nejvíce kritiky se na 60d sneslo od osob, které s ním neměly žádné, nebo jen velmi okrajové zkušenosti. Přijde mi, že je u mnohých předem zatracen za změnu koncepce, která nemusí být každému příliš po chuti.
Na druhou stranu jsem viděl i vcelku pozitivní recenze, i zkušenosti...myslím, že to s 60d nebude tak zlé, jak to vypadá.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků