Canon EOS 60D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ggrand 26. 8. 2010 17:18

no já vlastnil Samgung GX-10(převlečený pentax K10D), Nikona D300, D700 a můžu za sebe říct,že raději plast. Ono jde udělat plast a plast...
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 26. 8. 2010 18:01

No,trochu mě to zklamalo.Na Digineff se píše "Je to příjemně malý přístroj, na pohled plastový, pod plastem je kovové jádro".
Plast nebo kov,to mě až tak netrápí.
Nelíbí se mi že oproti 50D nemá MicroAF adjustment,horší seriové snímání.To je pro mě docela zásadní nedostatek.Naivně jsem si myslel,že si k ní koupím Tamrona 17-50 a kdyby špatně ostřil,půjde to srovnat.Tak nic,no.Bude muset vybírat.Výborná je ale výdrž baterky a full HD video.Ale zase nic moc,když nejde při natáčení automaticky ostřit.
Za ty peníze to není takový zázrak.Jestli budu měnit svojí 450D,tak asi za 50D.Ale uvidím až časem,jak dopadnou nějaké recenze a představí se Nikon D95.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 8. 2010 19:38

Mě na tom přijede nejujetější cena.. vemte si, že 550D umí prakticky to co 7D, jen v jiném obalu. K tomu máme 60D, která bude umět víceméně přesně to samé, ale stojí jen o malinko méně než 7D.

Prakticky jediný zásadní rozdíl je výklopné LCD.. ale bude si někdo kupovat foťák v ceně skorem 7D, kvůli výklopnému LCD, nebo si rovnou koupí 7D? Nebo se na to vybodne a koupí si radši kvalitní objektiv a 550D (protože 550D vs 60D je stejně plast vs plast, byť tam možná je hliníkový jádro).

Myslim, že to Canon drobátko přepísk s množstvím modelů.. 60D mi přijde jako v podstatě model "navíc".
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oldbas 26. 8. 2010 20:01

Tak jak moc jsem se těšil,tak uplně stejně mě to otrávilo :/
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 26. 8. 2010 21:22

U všech "plastových" foťáků je kovový šasi, i u těch nejlevnějších, na které je namontován bajonet se snímačem. Jedině tak je možné zajistit pevnost uchycení bajonetu ve spojení s objektivem. To, že u jedněch modelů je na vrchu krycí plast a u druhých zase místo plastu magneziový odlitek je věc druhá. Jinak s tím 60D se Canon moc nepochlapil, bude to přímý konkurent následovníka D90. Canon ty řady srovnal pěkně do roviny s řadou od Nikonu. Bude zajímavé během času sledovat, jak půjdou jedné či druhé stáji prodeje. Vytěžit z toho můžeme jedině my, zákazníci... Je to vlastně dobře, konkurence žene vývoj vpřed...

-- 26. 8. 2010 22:26 --

Oldbas: S tím Micro AF tě docela chápu, mně to na D90 chybí taky moc, né že by mi nějaký objektiv špatně ostřil na různé ohniska (ve smyslu back/front focus), ale nedávno jsem právě koupil Tamrona 17-50 a na 17mm měl docela front focus. Kdybych měl něco jako D300, tak si to tu doladím a basta, ale takhle jsem musel poslat objektiv do serivsu na seřízení. Pravda nic to nestálo, bylo to v rámci záruky, ale mít možnost srovnat si to na těle bych fakt uvítal. A jak koukám tak u Canonu řadu XXD "srovnali" do latě stejně jako DXX řadu u Nikonu. Popravdě, měl jsem choutky přejít ke Canonu, právě přesně kvůli téhle řadě XXD, která měla vždycky proti Nikonu trochu navrch (kovové tělo, rychlejší sériové snímání, u 50D přidali MicroAF), prostě jsem si říkal, za obdobný kačky mi tohle Nikon nenabídne. A bum... rozdíly smazány... Už tak nějak nemám důvod přejít ke Canonu.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duves 26. 8. 2010 21:41

_DAVE_ píše:Ano Canon klame zákazníky, když je nástupce 50D ta 7D....

Žeby?
Stacil mi prvy odstavec
http://www.digineff.cz/art/aktuality/canon_60d.html
a veta: "Padesátka tady je o dva tisíce dražší než model 550D, který je v některých ohledech modernější a výkonnější."
Tak načo toto?
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 8. 2010 22:11

ale fuj, Neff
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 8. 2010 23:18

kelav

No u všech fakt ne, ale u slušné části ano..

Vtipný je, že třeba Sony A900 má ten mount připevněnej na plastu.. viděl sem fotky, jak to vypadá, když to někomu ujede z rukou a je na tom těžší objektiv.. :D (áno, vyrvanej mount).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 8. 2010 06:17

duves - Když řekne neff skoč z okna skočíš?

50D je mnohem blíže poloprofi stroji než 550D. Megapixely a lepší video nejsou žádné plusy.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krrttek 27. 8. 2010 07:37

pokud se drby o nástupci D90 vyplní, tak asi bude mít 60D docela problém :) - magnéziové tělo, duální slot, fps mezi 6-8 sn., 39 AF bodů, ale samozřejmě vše jsou jen dohady z nikonrumours (ale parametry D3100 trefili dobře)
krrttek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 8. 2010 07:58

A kdo si pak koupí D300s? :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 27. 8. 2010 08:06

Krtek: Nevěřím tomu, že by měl mít nástupce D90 magnéziové tělo, ani tolik AF bodů, dneska umí D90 3,5 snímků do RAWU (Nikon samozřejmě uvádí 4,5 pro JPG), což například pro focení akce, je dost málo, takže pokud bude mít stejně jako 60D tak už to bude výhra :-D Sám ani nevím, co by Nikon měl na nástupci D90 zlepšovat... napadá mě akorát snímač a jeho dynamický rozsah, AF systém a rychlost sériového snímání. Na druhou stranu nemůže konkurovat D300s, takže prostor pro nějaký ten "imprůvment" není zas až tak moc velký...
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 8. 2010 08:44

Podle mě tam bude AF stejné, snímač 14Mpix, lepší video (klasika) a trochu lepší sekvence.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 27. 8. 2010 09:17

no mohol by som napisat co vydrzala e-510 (ktora nieje vobec utesnena) ci e-3 (ktora je "iba" weather resistance), ale poctatne je to ze deklarovat o fotaku ze je Water/ Dust Resistance a malimi pismenkami dole dotat, ze sa to tyka iba dvierok na kartu, baterku je dost neferove a zavadzajuce.
Inac e-3> 7d v odolnosti a e-3 je oficialne iba weather resistance zatial co 7d je akoze water/dust resistance asi hovori zavsetko ...

Skus toto s 7d
Obrázek e-3 +7-14 bez!!! podvodneho puzdra ci cohokolvek :), ale to uz je extrem :P

Treba to brat tak ze Canon sa rozhodol segmentovat trh na viac casti ako doteraz a tak radu xxD posunul niekde medzi staru radu xxxD a xxD a tym vytvoril priestor pre dalsi segmet kde je 7D. Nic to nemeni, ale natom ze za tu cenu je to dost hnus ....
Takze nejde o nastupcu ide o celkove nove "rozdelenie" trhu, produktoveho radu ....
Je jasne ze vela ludi si to neuvedomi a naivne kupi 60d ako nastupcu 50d ... mozno aj canon nato ide, ale je to pekny podvod na zakaznikoch co sa v tom nevyznaju.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 8. 2010 09:18

A mimochodem cena za 60D v ČR - 30tis je naprosté psycho... :hm :hm
50D lze pořídit pod dvacet. :tleskani
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků