Canon EOS 60D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 27. 10. 2012 16:45

osobně bych vzal bazarový kus 40D, dá se koupit pod 9k, nebo o něco dráž 50D, výstupem jsou spíš lepší, než současná produkce a za výhodný peníz. Bylo by mi líto dávat velké peníze za sice nový foťák, ale technicky zastaralý.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 27. 10. 2012 17:23

Díky za reakci
O to mě právě jde, zda se vyplatí koupit nový přístroj, ale starý model. Nikde jsem extra chválu na toto tělo nenašel, a tak mě zajímá co na to řeknou jiní a zkušenější fotografové.


Díky ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 27. 10. 2012 19:22

50D - pěkné barvy, ale kapku šumí
40D - o něco méně pěkné barvy, ale poměrně dost čistý výstup, akorát si nepomůžeš moc z hlediska mpix, pokud je potřebuješ.. a kapku sh*tové LCD (ale pokud člověk fotí do RAWu a má to leda na kontrolu ostrosti/histogramu, tak je to fuk)

http://www.photographyblog.com/reviews_canon_eos_50d_3.php

Dole máš i pár RAWů na zkouknutí z 50D. 40D RAWy asi takhle snadno nenajdu, ale je to dobrý foťák, co se čistě obrazové kvality týká, tak asi poslední dobré APS-C od Canonu.

http://www.photographyblog.com/reviews_canon_eos_40d_3.php

To samé pro 40D, ale bez RAWů, bohužel.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 10. 2012 19:27

Mal som 60D na testovanie a 40D vlastnim... keby si mam vybrat fotoaparat, tak si asi priplatim za 60D, no nie s uplnou istotou..

Co sa mi paci: 60D lepsie zaostruje, ma trocha lepsie ISO, ovlada blesky, vie video, lepsie sa drzi v ruke, LCD je ako z inej planety (na 40D clovek nezisti, ci je fotka ostra)...
Najvacsie negativum je pre mna minimalny rozdiel v technickej kvalite obrazu... vekovy rozdiel medzi snimacmi sa skoro neprejavil (jpeg bol dokonca horsi, ako u 40D). DR a farby su podobne, ISO mozno o 10% lepsie... rozlisenie zasa sposobuje zbytocne stazenie prace za PC (na druhu stranu 40D nedovoluje vacsie vyrezy)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 28. 10. 2012 15:49

no myslím že 60 je celkom fajn. neviem ako 40 D čo sa týka toho rozdielu šumu (teda 10% lepší čip) sa mi zdá málo..

toto je napr. ISO 6400 a je to celkom použiteľné..
(len výcvyk známych pri návšteve - šetriaca žiarovka)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 28. 10. 2012 16:18

No tak jestli je tohle opravdu na ISO 6400, tak není co řešit. Moje 1100D šumí mnohem víc už na ISO 800. A nad 800 už to je jen v nouzi nejvyšší. Asi půjdu do té 60D, ale z druhé ruky a levnější. Na Paladixu jsem našel 3 kousky na prodej. :-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 10. 2012 17:00

snopa píše:Moje low end EOS 1100D už dodělává
1100D je novší model ako 60D

snopa píše:Moje 1100D šumí mnohem víc už na ISO 800.
podľa porovnania záberov na dpreview má lepšie farby a porovnateľný šum.
Takže chyba je asi v tebe: buď nevieš narábať s RAW prevodníkom alebo si foťák nevieš nastaviť (tu je zopár tipov). Kúpou iného modelu rovnakej značky (z tej istej generácie) ohľadom šumu nič nezískaš.
Naposledy upravil Ganec dne 28. 10. 2012 17:12, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 28. 10. 2012 17:09

Já nepsal, že ten šum neumím zvládnout, jen že tam při ISO 800 už je. Jinak foťák mám nastaven tak, že mám všechny automatické "vylepšovací" vychytávky vypnuté a právě vše si dotahuji v RAW konvertoru. Odšumování v přístroji akorát fotku rozplizne a změkčí.

-- 28. 10. 2012 17:20 --

re:1100D je novší model ako 60D

Je to novější model, ale lehké plastové chrastítko, prostě Low end. Po výměně destičky kontaktů baterie se mě přístroj vrátil z AWH v hrozném stavu. Je v něm uvolněná matnice, která se tam klinklá a ostřící body svítí jakoby z dálky a ne v bodu, ale rozplizlé okolo.Zřejmě odflákli sestavení zpět. :_( Já chci pořídit přístroj s pevným tělem jako má 60D, dále se mě velmi hodí stavový displej a možnost kratších časů.
Mpix nehoním a těch 12 mě stačilo, otočný displej je pro mne také použitelný pouze někdy. ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 28. 10. 2012 18:46

na 60tke mi trochu vŕzga uzáver na SD kartu..
inak je OK čo sa pevnosti týka..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 10. 2012 20:03

snopa: a to jako tomu servisu nevrátíš? To bych si tak nechal líbit...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 10. 2012 23:12

To nemate predstavu ako vrzgaju ine, vyssie modely (od oboch vyrobcov)... ale ved su to vytazene stroje, tak pre co nie :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 4. 11. 2012 07:37

Zdravím.
Tak jelikož nemám moc důvěru ve věci z druhé ruky, tak jsem nakonec koupil tu 60D + bat.grip + 1x aku u Škodů v Praze. První uchopení za grip dává najevo, že je těžší než 1100D, ale to neva. Myslím, že sem si hodně pomohl, co se týká komfortu obsluhy a nastavení.
PS- Vím, že to není žádná super novinka, ale pro to moje focení bude jistě vyhovovat a budu spokojený.
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 4. 11. 2012 11:40

Ikdyž si foťák už koupil, přecejenom přidám pro případné zájemce ještě pár důvodů, proč foťák vybra oproti ostatním modelům :-)

Auto ISO na 60D funguje naprosto perfektně a logicky, při reportáži je to super pomůcka, na kterou se dá lehko zvyknout... Krokování iso je nastavené taky jinak (oproti 40D) mezi 1600 a 3200 máte možnost volby ještě iso 2000 a 2500.

Zbytek tady byl vyjmenovám, vyšší rozlišení, otočný displej (sice se hodí tak na jednu z tisíce fotek, ale i tak je to příjemné..) občasné natáčení funguje taky dobře (ušetří se za další přístroj a kamera se vždycky občas hodí..)

Výstup je na tom podobně jako na 7D, takže určitě bude ještě chvíli stačit...

Já sám jsem si na 60D tak zvykl, že ikdyž zcela vážně uvažuji o FF těle, tak jsem se rozhodl, že si 60D nechám, výstup perfektní, když oddělám grip je dobře kompaktní a jako druhé tělo k 5D (jakémukoliv) bude sloužit výborně :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 4. 11. 2012 19:13

Jj díky za reakci. Také se domnívám, že sem nešlápnul vedle. Nebudu na aparátu hledat chyby, ale snažit se z něj dostat maximum. Zatím od pátku,kdy jsem ho pořídil víceméně testuji co a jak, ale zdá se, že to bude v pohodě. Nastavení ISO po 1/3 je super, displej je výhodný v tom, že nemusím lepit folie, ale otočím ho k tělu. Stavový displej je také šikovný. Udělal jsem velkou chybu už když jsem kupoval první zrcadlo, v té době byly ještě v prodeji 50D a měl jsem jít rovnou do této dvoumístné řady, místo entry level 1100D co jsem si pořídil.

PS- díky Všem, kteří mě tady na foru poradili a jejich pomoci si vážím. Díky chlapi. ;-) :-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 29. 11. 2012 17:31

trochu po funuse ale k téme 60D sa to možno hodí..
včera som mal čas tak som skúsil ísť trochu ďalej s ISOm
na 5DII sa mi to nezdalo pri 6400 a robilo to nejaké "riadky"..
dal som na 60D 12800 a na manuál cvakol syna..
je to v celku dosť použiteľné a hodne záleží na postprocesingu..
tu som stiahol na 0 doostrovania a pocitovo odšumenie farebné j normálne..
ma výsledok celkom prekvapil na to že je to vo farbe..
DUDISKO
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků