Nikon D3100 - 14Mpx, video

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metyn 1. 11. 2010 06:45

nejlepší stavbu těla z nich má k-xko, dle zahran. recenzí a z vlastní zkušenosti, navíc má tělo af pohon, stabilizaci. ale já osobně z těch tří budu brát až ten čtvrtý :-) k-rko
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod t.novy 1. 11. 2010 11:07

Jen bych rád řekl, že pokud se někdo rozhoduje nad tímto foťákem jako nad kamerou, tak obraz ok, zaostřuje pěkně, rychle, ale to co vydává za zvuky není moc příjemné. Je slyšet jak zaostřuje a to docela hlasitě. A jelikož nezaostřuje "jednou do minuty", tak je to, alespoň pro mě, hodně nepříjemné.
t.novy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 1. 11. 2010 13:43

ono je opravdu nejlepší si koupit nějaký malinký kompakt s hd videem do kapsy a zrcadlovkou jen fotit. taky jsem se vyléčil z videa v zrcadlovce, teda alespoň doufám :-)
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 4. 11. 2010 15:04

po dnešku poupravuji svůj názor i priority, prošel sem asi 3 obchody ve brně a zkoušel a zkoušel a zkoušel, nejlepší byly v aaronu kde sem měl na pultě zároveň k-xko, k-rko, nx10 i 3100vku. nejlepší řešení do ruky je nx10 s pancakem a 18-55 v setu, pak tak na stejno xko a 3100, kupodivu nejhůř se mi drželo rko. samsung je v obrazové kvalitě o 1-2 citlivosti horší než zbytek světa. 50-200 od samsungu je vůči tělu šíleně veliký s takovou kombinací bych se bál vyjít na ulici, nikon má velikou výhodu v objektivu 18-105, u pentaxe zatím v podobné cenové a obrazové relaci nic. hledáček mají lepší petaxe a zdáse mi, že o dost, u nikonu je takový tmavý. rychlost af se mi jeví nejlepší u rka, při livewiev je u rka vychytavka s přiblížením zaostřeného místa. letmo shrnutí - chca nechca ač sem docela fanda pentaxe tak musím přiznat, že díky objektivu 18 - 105 bych teď koupil 3100vku, pak xko, rko a nakonec nx10. pokud se nic zásadního nestane tak na vánoce se upíši nikonu což bych si ještě dnes ráno nedokázal ani představit. jo a závěrem malý bonus video - díky af je nejlepší asi u nikonu pak petaxe až na konec samsung, u xka je hodněrachotící stabilizátor při videu, u rka je to v pohodě, u nikona je pro změnu slyšet af. pokud se však nebude používat origo zvuk ale dozvučovat tak video u 3100vky je o.k. tak jako i u pentaxů. u nx10 se mi video jeví takové nemastné neslané jakoby málo ostré.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 4. 11. 2010 17:27

Byl ten Nikon zapnutej? Jestli v něm nebyla baterka, tak je dost možný že byl tmavší, tuším že i nejnižší řady mají LCD matnici a ta je bez baterky prostě tmavá.. jinak pokud ty pentaxy mají hranol v hledáčku, budou taky světlejší.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 4. 11. 2010 19:20

pentaxy jsou zrcátka a nikon byl zapnutý to bych nemohl zkoušet vše ostatní
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 4. 11. 2010 19:32

no, pak je to asi jen rozdíl mezi značkami.. :)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 11. 2010 19:38

metyn píše:50-200 od samsungu je vůči tělu šíleně veliký s takovou kombinací bych se bál vyjít na ulici
Ja som sa zase pre zmenu citil trapne ked som na ulicu vysiel s ultrazoomom (Konica-Minolta Z10) na krku (v Bratislave). Ludia si ta potom obzeraju ako japonskeho turistu...
Odvtedy neskladny fotak (teda aj hociaku zrkadlovku) nechcem ani zadarmo (mozno sa to casom zmeni .. uvidim).

metyn píše:nikon má velikou výhodu v objektivu 18-105, u pentaxe zatím v podobné cenové a obrazové relaci nic
a co Sigma 18-125?
Sice neviem ako je na tom kvalitativne, ale rozsahom a cenou by to bolo podobne...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 4. 11. 2010 20:33

na sigmu sem se ptal mr. boušky a jeho vyjádření je, že je na stejné úrovni jako seťáky , tento objektiv mám nachystaný jako kdyby náhodou něco...

-- 4. 11. 2010 19:35 --

NEVÍTE NĚKDO NĚCO O TOM, ŽE POKUD KOUPÍM FOŤÁK NA FIRMU, TEDY BEZ DPH, TAK SE ZKRACUJE ZÁRUKA NA POUZE 1 ROK?
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 4. 11. 2010 20:52

metyn: Zkracuje, jako u všeho zboží.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 5. 11. 2010 08:04

to lemming: no a když koupím třeba objektiv za 8 000 a dám si ho do nákladů jak by v případné reklamaci ten prodejce věděl, že ho mám na odpočet ve firmě? vždyť do 10 000 nepotřejuji fakturu, stačí mi obyč. doklad i bez adresy nebo ne?
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 5. 11. 2010 09:17

To je asi tak jako když vezmeš rodinu na výlet firemním autem, ale do knihy jízd to zapíšeš jako obchodní jednání a dáš do nákladů. Taky je mizivá šance, že na to někdo přijde, ale neznamená to, že se výlety s rodinou můžou dávat do nákladů :D

Prostě, legálně je záruka 1 rok, pokud prodejce uvedeš v omyl, tak to opraví i v druhém, ale to nic nemění na tom, že pro koupi "na firmu" je ta záruka jen jeden rok.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 5. 11. 2010 13:52

dík za "papírovou" osvětu, já teda firmu nemám jsem osvč a neplátce ale abych věděl, pokud to bude brát známý.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 12. 2010 20:37

Podla tejto diskusie Autofocus speed GH2 (kde opisuju vysledky AF rychlosti v nemeckom casopise Audio Video Foto Bild) vraj D3100 zaostruje 0.8s (teda 0.98s bez namacknutia, 0.18s s namacknutim), co je mozno aj viac ako moj pomaly PEN. Moze to byt pravda?

Na imaging resource su omnoho optimistickejsie cisla .. ale tam to vraj meraju na motive ktory uz predtym bol zaostreny

Alebo to moze byt problem objektivu 18-105? Kedze v jednej recenzii M. Surkala pise:
Ostření hodnotím jako rychlé, určitě je o něco svižnější než např. konkurenční 18-105mm VR od Nikonu na D5000, které bylo srovnatelné spíše s běžnými kompakty
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka