Nikon D3100 - 14Mpx, video

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vitek.s 30. 12. 2010 12:58

lemming píše:Prostě, legálně je záruka 1 rok, pokud prodejce uvedeš v omyl, tak to opraví i v druhém, ale to nic nemění na tom, že pro koupi "na firmu" je ta záruka jen jeden rok.


To s tou zárukou není jednoznačné, v případě nákupu "na firmu" se prodej řídí obchodním zákoníkem,v něm je dáno, že pokud se kupující s prodávajícím nedomluví jinak je záruka 12 měsíců, teda může být jak zmíněný rok, nebo i třeba deset let - důležité je jakou záruku si s prodejcem domluvíte a napíšete do smlouvy/faktury/záručního listu. Hodně obchodů kvůli konkurenci nabízí 24 měsíců(někdy i delší) i pro firemní zákazníky. Je tedy dobré se ve zmíněném obchodě zeptat, jakou dostanete záruku. Další věc ale je, že doba vyřízení reklamace není podle obchodního zákoníku 30 dní. Na to taky velký pozor.
vitek.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mick8 10. 1. 2011 18:38

Zdravím.....nevíte, jestli má Nikon d3100 na čtyřsměrném tlačítku taktéž možnost navolení funkce- třeba směr nahoru změn iso, směr dolů čas atd?
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lacoryb 21. 1. 2011 06:56

lacoryb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 21. 1. 2011 10:47

Vyberal som medzi Hamou a http://v3technology.net/online/buy-onli ... .tpl&pop=0 . Dal som prednosť druhému,lebo mal niekoľko výhod : prijímač sa dal upevniť do sánok blesku a neprekáža, prijímač je možné použiť ako drátovú diaľkovú spúšť, na vysielač je možné dať šnúrkua povesiť na krk, cena.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod mica.lm 26. 4. 2011 09:43

Ahoj, mám na vás prosbu, mám D3100 a stále se nemohu "domluvit " s videem konkrétně s neustálým zaostřováním, nastaveno mám AF-F, ale když natáčím video stačí malinko pohnout zoomem a zaostřovací pole zčervená - což podle mě je že není správně zaostřeno, zkoušel jsem měnit volby zaostřovacích polí, ale to je pořád stejné, jediné co po zazoomování funguje je namáčknout spoš a pak se scéna přeostří -dělá vám to také nebo já dělám něco špatně.
A druhý dotaz mám ovlivňuje nějak natáčení videa zvolený režim - prioryta , clony či času nebo auto?
mica.lm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LukynB 13. 7. 2011 13:06

Zdravím, nedávno jsem si koupil D3100 s objektivem AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3,5-5,6G VR, nebudu se tajit tím, že jsem v oblasti focení se zrcadlovkou nováčkem (doposud jsem fotil se soňákem DSC-H5), můj problém je v tom, že všechny fotografie, které jsem doposud pořídil postradají dostatečnou ostrost - buď jsou rozmazané nebo takové jakoby rozpité - no a jaksi nevím, v čem je problém, zkoušel jsem všechny možné režimy (od automatiky, přes makro až po plný manuální nastavení), redukci vibrací mám taky zaplou a výsledek je pořád stejný. Potřeboval bych tedy poradit co dělám špatně.
LukynB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 13. 7. 2011 13:31

LukynB: Chtělo by to ukázku. Možností je mnoho.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 13. 7. 2011 15:46

LukynB: Přesně tak pošli ukázku fotografií potom se dá radit dál.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 13. 7. 2011 16:04

Osobně vidím problém v tom, že kompakty automaticky více doostřují - narozdíl od DSLR. A tak se ti může subjěktivně zdát, že ostrost nic moc.

Doporučím v menu přidat třeba dva bodíky na ostrosti.


Další možnost je, že foťák nesprávně zaostřuje, a to už je vada.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 7. 2011 16:31

fotak mozno zaostruje spravne .. ale zaostruje len na to na co ma namierene zaostrovacie body .. kdezto kompakt si vyberie kde ma zaostrovat z celej plochy (a u neho funguje aj detekcia tvari, takze fotenie je jednoduhsie).
Na to si u zrkadlovky treba dat pozor.

Ani ked zaostris spravne tak zaber nemusi byt ostry: ak fotis nieco v pohybe a prekomponujes s namacknutim, foteny objekt moze byt uz v inej vzdialenosti .. a u zrkadloviek je koli vaciemu chipu kazdy centimeter dolezity...

Dalsie mozne dovody:
- BF/FF - to je ked mas nekompatibilny objektiv s AF fotaku
- fotenie s priliz kratkym casom (napr. pri nizkom ISO nastaveni, vysokej clone, slabom osvetleni)
- hlbka ostrosti - koli nej je ostre len to na co bolo zaostrene (a veci v tej istej vzdialenosti), ostatne je rozmazane
- priliz velke ocakavanie ;-)
...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 13. 7. 2011 16:43

a možná vysoké ISO? Zkus ho snížit ;)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LukynB 13. 7. 2011 17:16

DSC_0018.JPG


tak tady je jeden obrázek pro představu, jak to vypadá, když s tím fotím...jinak jsem to zkoušel i v RAW a tam je hodnota ostrosti nastavena na nule a v menu fotoaparátu jsem se zatím nedohledal, kde bych to mohl nastavit (a to tu u toho sedim už nějakou dobu... :/ ) no a po nastavení vyšší ostrosti RAW souboru v počítači výsledek taky není dvakrát slavný, je to jen malinko lepší, tak nevím no...
LukynB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 13. 7. 2011 17:24

Je zaostreno pred psa, nikoli na nej, je mimo hloubku ostrosti, ne moc, ale je.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 13. 7. 2011 17:52

Podle mě špatně zaostřeno.
Daf
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků