Canon X Nikon X Pentax

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metyn 11. 8. 2010 19:25

ta sigma je taky stabilizovaná, nebyla stabilizovaná starší verza 2,8-4,5.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 11. 8. 2010 20:37

Před půl rokem ještě stabilizovaná nebyla k sehnání.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 11. 8. 2010 21:00

Daf píše:Před půl rokem ještě stabilizovaná nebyla k sehnání.
No to je škoda že si nepočkal nejaký ten týžden, a mohol si kúpiť nejakú zaujímavú novinku či využiť další mierny pokles cien stavajúcich modelov...
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zelovoc 11. 8. 2010 21:40

ked som vyberal zrkadlovku, tak som skoncil u pentax k200d, pretoze to bolo vtedy najlepsie telo v danej kategorii a za vybornu cenu. vybral som pentaxa aj kvoli monofokalnym objektivom, ktore ponuka. ak by som dnes vyberal zrkadlovku, a za tu cenu tak by som si asi nevybral, najnizsie canony sa mi drzia horsie nez zle, nikony su obmedzene (3000 a 5000), mozno by som skoncil u olyho 4x0. sony nie, lebo ma drahe prislusenstvo (tak isto aj oly).
pentax ma kx, ale na moj vkus je to uz velmi male a chybal by mi druhy displej. v tvojom pripade by som pockal na photokinu, ktora bude o mesiac, budu uvedene nove modely asi u vsetkych znaciek a zrejme pojde cena starych modelov dole. Vyberal by som medzi Canon 50d, Nikon d90 a Pentax k7. V prvom rade, vyber si objektivy a potom telo. Pentax je trochu iny nez ostatni, ako som uz spomenul ak by si chcela ist do monofokalnych objektivov, chod do pentaxu.

-- 11. 8. 2010 22:43 --

aby som nezabudol, Pentax K7 ma utesnene telo voci vplyvu pocasia
zelovoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 12. 8. 2010 07:10

pufko píše:Daf no skús si niekedy večer v Av režime nastavovať na ten istý bod inú clonu, trebárs na f/3,5 ti hodí čas 1/40 čo je ešte udržatelné , kdežto na f/5,6 mi to hodilo 1/15 (skúšané na seťáku) a to sú niekedy tie klúčové momenty ktoré rozhodujú o tom či budeš mať fotku , alebo iba "odpad"...
Ako som vyššie písal, štandartný postup je že to vymeníš za sklo s f/2,8 , seťák skončí v poličke budeš ho používať len vtedy ked "o nič nepôjde" (vychádzka zo psom) , jednak budeš dosahovať lepšie výsledky vdaka svetelnosti, a za dalšie optická kvalita bude voči "seťáku" určite popredu, koniec koncov oželieš rozsah, ktorý budeš mať nahradený lepšou kvalitou = väčšia radosť z fotiek...

Standardní postup je zapnout stabilizátor a v klidu si fotit se seťákem i na 1/2 sec... :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 8. 2010 07:14

Pety: ovšem jen do té doby, než se fotografovaný objekt pohne :D Kdepak, světelnost ničím nenahradíš.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 12. 8. 2010 07:24

daf aj ja som volil na zaklade setaku a preto som zvolil e-510 14-42+40-150 .... a teraz som na e-3 +12-60 :-P.

Ale napriklad otec/brat zostali na setakoch dodnes a su nadmieru spokojny (e-520) najme ked vidia "vyplody" aj tej d90 +18-105 ;)

kozakm, nenahradis suhlas ale problem je v tom ze vela "amaterov" potom nezvladne tu malu HO, ci uz kompozicne alebo naozaj zle zaostrene .... (uz som videl aj pokusi o reklamaciu, ze ake zle fotky ten fotak roby ved je to cele rozmazane... canon 5D + f2.8 clona a fotena skupinka ludi .....)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 12. 8. 2010 08:27

kozakm píše:Pety: ovšem jen do té doby, než se fotografovaný objekt pohne :D Kdepak, světelnost ničím nenahradíš.

Jenže v citovaném případě ano.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránka